17 Ağustos 2018 Cuma 19:55
 
  • 6,077 TL

  • 6,956 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

ROBOTİK ATÖLYESİ AÇILDI

Robotik Atölyesi açıldı
14 Şubat 2018 Çarşamba 14:05

Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Robotik Atölyesinin açılış Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Oyak Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tezcan Galvaniz Sanayi Ticaret A.Ş. ve Sami Soybaş Demir Sanayi A.Ş. tarafından yapımı tamamlanan ve Kocaeli Sanayi Odası tarafından tefrişi gerçekleştirilen Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Robotik Atölyesinin açılış Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy ilk olarak Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu anasınıfı ile çok amaçlı salonları gezerek, incelemelerde bulundu ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.
Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Orhan Temiz ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulumuzda robotik atölye açılışında bir aradayız. Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi hepimizin ortak arzusudur. Bu yönüyle onların bilimden, teknolojiden, yeni gelişmelerden haberdar olmaları ve bunları günlük yaşamlarında uygulamaya geçirecek imkanlara kavuşması bakımından bu robotik atölye gençlerimizin eğitimine çok önemli  katkılar sunacaktır. Kocaeli genelinde öğrencilerimize kodlama eğitimi verilebilmesi adına yürütülen çalışmalarımız var. Bu anlamda il genelinde 116 kodlama sınıfı oluşturma adına yine Sanayi Odamız ve Ticaret Odamız ile koordinasyon içerisinde bir çalışma başlattık. Hedefimiz; bütün okullarımızın yararlanacağı her ilçemizde kodlama atölyelerini yapmaktır. Sanayi Odası Başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine ve katkı sunan sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimde mesafe alma noktasında hayırseverlerimizin katkıları oldukça önemlidir. Hayırseverlerimizin eğitime vermiş oldukları katkılarla eğitimdeki sorunlarımızı biran önce çözme noktasında çok önemli mesafeler aldık.” diyen Sayın Valimiz tüm hayırseverlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Aksoy ve protokol üyeleri Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Robotik Atölyesinin açılış kurdelesini hayırlı olsun dilekleriyle kestiler ve ardından atölyeyi gezerek, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Bu haber 358 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ