20 Ocak 2019 Pazar 15:09
 
  • 5,322 TL

  • 6,048 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

ROBOTİK ATÖLYESİ AÇILDI

Robotik Atölyesi açıldı
14 Şubat 2018 Çarşamba 14:05

Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Robotik Atölyesinin açılış Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Oyak Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tezcan Galvaniz Sanayi Ticaret A.Ş. ve Sami Soybaş Demir Sanayi A.Ş. tarafından yapımı tamamlanan ve Kocaeli Sanayi Odası tarafından tefrişi gerçekleştirilen Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Robotik Atölyesinin açılış Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy ilk olarak Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu anasınıfı ile çok amaçlı salonları gezerek, incelemelerde bulundu ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.
Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Orhan Temiz ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulumuzda robotik atölye açılışında bir aradayız. Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi hepimizin ortak arzusudur. Bu yönüyle onların bilimden, teknolojiden, yeni gelişmelerden haberdar olmaları ve bunları günlük yaşamlarında uygulamaya geçirecek imkanlara kavuşması bakımından bu robotik atölye gençlerimizin eğitimine çok önemli  katkılar sunacaktır. Kocaeli genelinde öğrencilerimize kodlama eğitimi verilebilmesi adına yürütülen çalışmalarımız var. Bu anlamda il genelinde 116 kodlama sınıfı oluşturma adına yine Sanayi Odamız ve Ticaret Odamız ile koordinasyon içerisinde bir çalışma başlattık. Hedefimiz; bütün okullarımızın yararlanacağı her ilçemizde kodlama atölyelerini yapmaktır. Sanayi Odası Başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine ve katkı sunan sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimde mesafe alma noktasında hayırseverlerimizin katkıları oldukça önemlidir. Hayırseverlerimizin eğitime vermiş oldukları katkılarla eğitimdeki sorunlarımızı biran önce çözme noktasında çok önemli mesafeler aldık.” diyen Sayın Valimiz tüm hayırseverlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Aksoy ve protokol üyeleri Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Robotik Atölyesinin açılış kurdelesini hayırlı olsun dilekleriyle kestiler ve ardından atölyeyi gezerek, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Bu haber 398 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ