kg polis haftası
08 Nisan 2020 Çarşamba 12:16

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YAYINDAYIZ!

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YAYINDAYIZ!
23 Mart 2020 Pazartesi 15:00

SAĞLIK ÇALIŞANLARI % 100 RİSK ALTINDA

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, her zaman olduğu gibi sağlık çalışanlarımızın her türlü fedakarlığı yaparak çalıştıklarını tüm kamuoyu görüyor ve takdir ediyor. Bizler de Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya bir nebze olsun bu zorlu süreçte çalışanlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız nezdinde virüsten korunmak için hijyen kurallarını hatırlatmak adına kurumlarımızı ziyaret ederek çalışanlarımıza kolonya hediye ediyoruz.

YILMADAN, YORULMADAN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Başkan Yıldırım, sağlık çalışanlarımız, kendi hayatından, sevdiklerinden vazgeçerek, insan sağlığına adanmış binlerce isimsiz kahraman olarak, toplumu yeniden ayağa kaldırmak, insanoğlunun kaderini kurtarmak için kendi canlarından vazgeçmişlerdir. Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüse karşı da aynı azimle görevlerini yürütmekte yılmadan, yorulmadan mücadelenin ön cephesinde yer almaya devam etmektedir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI % 100 RİSK ALTINDA

Korona virüsün tüm dünyada ve ülkemizde yarattığı panik sürerken, yüksek risk grubunda olan sağlık çalışanlarımız salgın tehdidi ile büyük risk altında olduğunu ifade eden Şube Başkanı Erdal Yıldırım, sağlık çalışanlarımız Korona virüsü ile karşı karşıya kalma olasılığı yüzde 80-90 hatta yüzde 100’dür. Birçok hastanın olduğu ortamda çalışmak durumunda kalan sağlık çalışanlarımız ve aileleri mağdur durumdadır. Halkımızın sağlığını korumak adına hastanelerde çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarımız, çalışırken de bir yandan “ya bugün evime aileme virüs taşırsam” diye endişelenmektedir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ KORUMA ALTINA ALINMALI

Sağlık çalışanlarının güçlü bir mesleki sorumluluk bilincine sahip olduğunu da dile getiren Başkan Yıldırım, çalışanlarımız Korona Virüse yakalanmaktan çok, ailelerine ve dolayısıyla yaşadıkları çevreye bulaştırma endişesi yaşamaktadır. Bu sebeple sağlık çalışanlarımıza bu süreçte hastaneler civarında konaklama için planlama yapılmalıdır. Sayın valimiz ve kamuoyu sağlık çalışanlarımızın bu haklı endişesine ivedilikle kulak verilmelidir.

BİZ SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Başkan Yıldırım, günlerdir vatandaşlarımıza mümkün olmadıkça evden çıkmayın çağrıları yapılmakta olduğunu ifade ederek, sağlık çalışanları olarak bu süreci en hafif şekilde atlatmak adına tekrardan vatandaşlarımıza hatırlatıyoruz. Diyoruz ki; Biz sizler için buradayız, sizde bizim için evde kalın…

Bu haber 821 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli’de 'Kimse aç ve açıkta kalmayacak'

Kocaeli’de 'Kimse aç ve açıkta kalmayacak'

İzmit Yeşilova’da yeni bir barınma merkezi hizmete açıldı

Koronavirüs ile mücadelede Güney Kore modeli

Koronavirüs ile mücadelede Güney Kore modeli

Aplikasyon oluşturuldu

76 KİŞİ DAHA VİRÜSE YENİLDİ

76 KİŞİ DAHA VİRÜSE YENİLDİ

İYİLEŞEN SAYISI BİN 582 OLDU

İSU Sanal Şube ile evde kalarak tüm işlemleri yapabilirsiniz

İSU Sanal Şube ile evde kalarak tüm işlemleri yapabilirsiniz

İSU WEB ADRESİ VE MOBİL UYGULAMASI İLE TÜM İŞLEMLER KOLAY

Büyükakın, 'Maske üretiminde kapasiteyi artırıyoruz’'

Büyükakın, 'Maske üretiminde kapasiteyi artırıyoruz’'

Başkan Büyükakın, maske dikim merkezlerinden biri olan Gülen Yüzler’i ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ