Öncekiler Sonrakiler

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BASIN İLETİŞİ KONUSUNU ÖNEMSİYOR

Sağlık müdürlüğü basın iletişi konusunu önemsiyor
29 Mart 2018 Perşembe 09:45

İlçe Sağlık Müdürlüklerinde görev yapan basın iletişim birimi çalışanları, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Ertuğrul Gazi toplantı salonunda koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Basın iletişim konusunu önemseyen ve yapılan çalışmaları kamuoyuyla paylaşma konusunda ilimizdeki kurumların başında gelen Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ilçe sağlık müdürlüklerinde görev yapan çalışanlar ile koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Coşkun Güler, Başkan Yardımcısı Öztürk Kupşen, Birim Sorumlusu Merziye Portakal Kasap  ve  Basın İletişim Birimi çalışanları katılım sağladılar.

İlimiz genelinde kamuya hizmet veren sağlık kurumlarında yapılan çalışmaların kamuoyuna aktarılmasının önemine değinen İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Daha önce kamu hastanelerimizde çalışan basın iletişim asistanlarına dijital fotoğraf makinelerini temin etmiş ve fotoğraf çekme teknikleri konusundaki eğitim programına dahil etmiştik. 7/24 halkımızın sağlığı için görev yapan kurumlarımızda gerçekleştirilen çalışmaların tanıtımı çok önemli. Sizlerden beklentimiz kendi alanınızda öncelikle yapılan tüm hizmet ve eğitimleri, kaliteli ve temalı fotoğraflarla tamamlayarak kamuoyuna aktarmanızdır. Amacımız halkın sağlık alanında koruyucu ve tedavi edici hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. İlçe sağlık müdürlüğünde görev yapan arkadaşlarımızı gerçekleştirecekleri çalışmalardan ötürü şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.


İLETİŞİM ASİSTANLARINA FOTOĞRAFÇILIK KURSU
Düzenlenen program sonrası makinelerini İl Sağlık Müdüründen teslim alan iletişim asistanları kurumlarında gerçekleştirilen çalışmaları en iyi şekilde aktarılabilmek amacıyla düzenlenen eğitimlerden biri olan fotoğraf çekim teknikleri kursuna katılım sağladılar.
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki İlçe müdürlükleri, Kamu Hastaneleri ve 112 Acil sağlık hizmetlerinde görev yapan iletişim asistanlarının fotoğraf çekim ve haber yazım teknikleri gibi eğitimlerle kişisel gelişimlerini arttırmayı amaçlayan eğitimler düzenli aralıklarla devam edecek. Son olarak Elginkan Vakfı  işbirliğiyle düzenlenen, Cengizhan Güneşen tarafından verilen fotoğraf çekimleri kursu 4 hafta boyunca toplam 36 saat olarak gerçekleştirilecek.

Bu haber 288 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ