29 Ocak 2020 Çarşamba 18:57

SAĞLIK-SEN İL DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Sağlık-Sen İl divan toplantısını gerçekleştirdi
11 Mart 2019 Pazartesi 15:00

.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi İl Divan Toplantısını Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, Yusuf Dural’ın katılımlarıyla gerçekleştirdi. İl Yönetimi, İlçe Temsilcileri ve İşyeri Temsilcilerinin de katıldığı programda konuşan Şube Başkanı Erdal Yıldırım;

Bizler Kocaeli Şube olarak, yıllardır üyelerimizin dertleri ile dertlendik, onların yaşadıkları üzüntüleri bizlerde kalbimizde hissettik. Tüm bunların yanı sıra üyelerimizin mutlu günlerinde de yanlarında olduğumuzu göstererek bu büyük aileyi bugünlere getirmeyi başardık.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN KANAYAN YARASINA ACİL ÖNLEM ALINMALI
Sağlık çalışanlarımız artık Sağlıkta Dönüşüm döneminde karşılaştığı sorunları daha fazla yaşamak istemiyor, “Ücret dağılımındaki adaletsizlikler, aile ve sosyal hayatını bitiren iş yükü, nöbetler, başta şiddet olmak üzere sağlığı ve güvenliğini tehdit eden riskleri tekrar yaşamak istemiyoruz.” Yıpranma payı, 3600 ek gösterge ve Çöken Döner Sermaye Sistemi artık sağlık çalışanlarımızın kanayan yarası olmuştur. Her platformda dile getirdiğimiz gibi;Sağlık bir ekip işidir. O nedenle sağlık alanında yapılan tüm iyileştirmeler bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmeli ve iş barışını zedeleyecek kararlara imza atılmasının önüne geçilmelidir.

Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının sorunları hakkında açıklamalarda bulundu.

DÖNER SERMAYE EŞİTSİZLİĞİ EN ÖNCELİKLİ KONULARIMIZDAN BİRİ
Döner sermaye sistemindeki sorunlara değinen İdris Baykan, sendikamızın çözüme kavuşması için mücadele vereceği en önemli alanlardan birinin döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikler olduğunu vurguladı. Baykan, istihdam yetersizliği nedeniyle 4 ebe ve hemşirenin yapması gereken işi bir ebe ve hemşirenin yaptığını ifade etti. Sağlık çalışanlarının ailelerini göremez olduğunu da dile getiren Baykan, sağlık çalışanlarımızın aile yapılarının bozulduğunu ve istihdam yetersizliği giderilmezse bu sorunun sağlık çalışanlarının hayatını alt üst etmeye devam edeceğini söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI ÇALIŞANLARININ SORUMLULUĞUNU ALMALI
Sağlık hizmetinin bir hak olduğunu ve anayasal güvence ile teminat altına alındığını hatırlatan Baykan, sağlık hizmetinin bir kamu hizmeti olduğunu dolayısıyla sağlık hizmeti alan kişilerin tedavi sırasında zarar görmesi durumunda sorumluluğu sağlık çalışanlarına yüklemenin önemli bir adaletsizlik olduğunu, sorumluluğu Sağlık Bakanlığı’nın alması gerektiğini ifade etti. Bir hakimin yanlış karar vermesi durumunda hakime değil Adalet
Bakanlığına dava açılabildiğini söyleyen Baykan, aynı uygulamanın sağlık çalışanları içinde hayata geçmesi gerektiğini dile getirdi.
Bizler inanıyoruz ki, yeni dönemde belirlediğiniz hedefler, güçlü teşkilatımıza yakışan hedeflerdir. Kocaeli’de Erdal Başkanımız ve güçlü teşkilatı ile güzel işler yapacağız.
Hepimizin hedefi sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın haklarını daha ileriye taşımak, yeni kazanımlar elde etmek. Bu şiarla bundan sonra daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. İnşallah yarınlar daha aydınlık olacaktır.
Bu haber 781 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ruhi Amca, yalnızlığını bitkiler ile aşacak

Ruhi Amca, yalnızlığını bitkiler ile aşacak

Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlanma Programı kapsamında “Hayatın İçindeyim” projesine dahil olan Ruhi amca, yalnızlığını bitkiler ile aşacak.

Hürriyet, Elazığ'da

Hürriyet, Elazığ'da

Acılarına ortak olmaya gitti

130 bin işçi için uzlaşma sağlandı

130 bin işçi için uzlaşma sağlandı

200 iş yeri ve 130 bine yakın çalışanı ilgilendiren grup toplu iş sözleşmesinde uzlaştı

2 banka ceza yedi

2 banka ceza yedi

Bankalar kredi verirken sigorta şirketi şartı koşamayacak

17 Ağustos'un 2,5 katı olacak

 17 Ağustos'un 2,5 katı olacak

Korkutan açıklama

47 DÜKKAN İHALEYE ÇIKACAK

47 DÜKKAN  İHALEYE ÇIKACAK

GÖLCÜK’TE 47 DÜKKAN 30 OCAK’TA İHALEYE ÇIKACAK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ