14 Aralık 2018 Cuma 19:10
 
  • 5,389 TL

  • 6,085 TL

  • 214,29 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK!

Sağlıkta çağ atladık!
06 Ocak 2018 Cumartesi 00:06

Yoğun bakım bulamıyoruz...

Türkiye sağlık alanında son yıllarda çağ atladı belki ama, yoğun bakım ünitelerinin yetersizliğine maalesef bir türlü çözüm bulamadı.


Hasta yakınları, ihitiyaç duydukları yoğun bakım ünitelerinin yetersiz kalması nedeni ile oldukça büyük sıkıntılar çekiyor. Öyleki kilometrelerce uzak illerde bulunan yoğun bakım ünitelerine götürülen hastları nedeniyle hem ekonomik anlamda hemde diğer anlamda sorunlar yaşıyor. Tıpkı genç kardeşimiz Hasan Erman'ın siteminde olduğu gibi.

'Herkese iyi akşamlar diliyorum dün sabahtan beri izmit,teki hastahanelerde yoğun bakım için yer arıyoruz hastamızı yatırabileceğimiz bir yoğun bakım maalesef bulamadık bulamıyoruzda çok merak ediyorum İzmit’ten Yalova, Gebze, Bolu, Tekirdağ gibi şehirlere yoğun bakım hastası gönderiyoruz. Hasta giderken ölmez sağ kalır ise ne mutlu. Yakınlarının imkanı var mı, yanına giderilirler mi gidebilirlerse orada nasıl ne yaparlar bilemiyorum. Bu sıkıntı bu kadar insanı üzerken kimse yatmaya yoğun bakımda yer bulamazken sadece merak ediyorum acaba neden yoğun bakım üniteleri büyütülmez yazık çok yazık.....'

Bu haber 1541 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ