15 Ağustos 2018 Çarşamba 16:12
 
  • 6,138 TL

  • 6,961 TL

  • 227,34 TL

  • 91.100

Öncekiler Sonrakiler

SANAYİ ÜRETİMİNDEKİ ARTIŞI, YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE DESTEKLEMELİYİZ

Sanayi üretimindeki artışı, yüksek teknoloji ile desteklemeliyiz
13 Haziran 2018 Çarşamba 14:06

.

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu TÜİK tarafından açıklanan nisan ayı sanayi üretimindeki yüzde 6.2’lik artışın memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Sanayide yüzde 6.2’lik artış ile ikinci çeyreğe iyi başlamış olduk. Üretimde önemli bir paya sahip imalat sanayi sektöründe de artışın yüzde 6.3 olduğunu görüyoruz. Ekonominin sanayi eliyle büyümesini sürdürülebilir olması açısından önemsiyoruz. Diğer taraftan yılın başından bu yana trende baktığımızda sanayi üretiminde kademeli yavaşlama sürdüğünü görüyoruz. Ancak seçimlerin tamamlanıp belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla üretimin tekrar ivmeleneceğini düşünüyoruz.” dedi.

 

KSO Başkanı Zeytinoğlu ana sanayi gruplarına ilişkin değerlendirmesinde, “Ana sanayi grupları içerisinde yıllık en yüksek artış yüzde 11.7 ile dayanıksız tüketim mallarında gerçekleşti. Ara mallarında yıllık yüzde 8.1 artışı olumlu değerlendiriyoruz. ” dedi. Zeytinoğlu, nisanda yüksek teknolojili ürünler kalemindeki yıllık yüzde 16.8 gerilemenin dikkat çekici olduğunu belirterek, “Bu kalemde aylık bazda üretim yüzde 1.3 ile pozitif olsa da yıllık bazdaki daralma dikkat çekiyor. Sanayi üretiminde gerçekleştirilecek yapısal dönüşüm ve yüksek teknolojiyle birlikte üretimde çok daha üst seviyelere gelmenin mümkün olabileceğini biliyoruz.” dedi.
Bu haber 878 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ