18 Temmuz 2019 Perşembe 00:46
 
Öncekiler Sonrakiler

SANTEK 2018 AÇILDI

SANTEK 2018 açıldı
31 Ekim 2018 Çarşamba 15:55

SANTEK 2018 - 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarının açılış töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 31 Ekim- 3 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen SANTEK 2018 - 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarının açılış töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen açılış törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Donanma  Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Aygün Altuğ, daire müdürleri, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Sanayiciler, İşadamları, Oda Başkanları ve davetliler katıldı.

Program; TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin konuşmalarıyla devam etti.

Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, SANTEK Fuarının açılışında sizlerle beraber olmaktan, bu heyecanı paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, bütün konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Kocaeli, Türkiye’nin sanayisinin başkenti diyebileceğimiz bir konumda ve 12 Organize Sanayi Bölgesinde 105 bini aşan çalışanıyla Türkiye ekonomisine katkı sunan bir kenttir. Geçen yıl toplam vergi gelirlerine baktığımızda Türkiye’de İstanbul’dan sonra 69 Milyarlık vergi tahsilatıyla ilk sırada yer alan bir kent. 35 limanıyla elleşlenel yüke baktığımızda Türkiye’de 73 milyon tonla en fazla elleşlenel yük alan bir kenttir. Araştırma merkezleri, teknoloji geliştirme bölgeleriyle Türkiye’nin Ar-Ge’sine de önemli katkılar sunan bir kent. Kocaeli genelinde 112 Ar-Ge merkezi, 12 tasarım merkezi  toplamda 124 Ar-Ge ve Tasarım merkeziyle Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla Ar-Ge ve Tasarım merkezi olan bir kenttir. Böylesine önemli bir kentin ürettiği ürünlerin tüketiciyle buluşması, onları kullanacak olan kişilerle buluşturulması adına bu fuarı önemsiyoruz ve bu fuarın uluslararası niteliğe doğru dönüşen boyutunu da takdirle karşılıyorum. Fuarlarımız üreticiyle tüketiciyi bir araya getiren, son teknolojik ürünlerin paylaşılmasına fırsat  veren organizasyonlardır. Bu anlamda TÜYAP Fuarcılığa teşekkür ediyoruz, önemli bir çalışmayı bu organizasyonla karşımıza çıkardığı için. Bu fuar organizasyonunun gerçekleştirilmesinde katkısı olan kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen  , Vali Aksoy, SANTEK 2018 - 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarının hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve beraberindeki protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle SANTEK 2018 - 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarının açılış kurdelesini keserek, fuar alanında bulunan stantları gezdiler.
 
Bu haber 542 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ