21 Mayıs 2018 Pazartesi 06:24
 
  • 4,505 TL

  • 5,298 TL

  • 186,41 TL

  • 102.410

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, “SENDİKACILARIN MUHALEFET OLMASI GEREKİR”

Sarıbay, “Sendikacıların muhalefet olması gerekir”
05 Aralık 2017 Salı 14:14

Türkiye genelinde “OHAL değil, demokrasi istiyoruz” adlı kampanya düzenleyen DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyeleri kampanya kapsamında Kocaeli’ne gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Heyet CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı da makamında ziyaret ederek destek istedi.


OHAL DEĞİL DEMOKRASİ HEYETİ CHP’Yİ ZİYARET ETTİ

KESK,TMMOB, DİSK veTTB nin "OHAL DEĞİL DEMOKRASİ" kampanyası kapsamında gerçekleştirilen il gezileri devam ediyor. Ankara Genel merkezden Kocaeliye gelen SES Mali Sekreteri Ali Önal, Eğitim Sen Tis ve Hukuk Sekreteri Ebru Yiğit,  BES Hukuk Sekreteri Şenol Köksal, Tümbelsen Basın Yayın Sekreteri Meliha Beysülen,  KESK MYK Üyesi  Gülistan Atasoy ve ilimizdeki yerel STK başkanları CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret ettiler. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette heyet, Sarıbay’a başlattıkları kampanya hakkında bilgi verdi.


DUR DEMEK GEREKİYOR

OHAL ve KHK’ların AKP’nin fiili darbesine dönüştüğünü söyleyerek konuşmasına başlayan KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy, “15 Temmuz darbe girişimi başarısız olsa da, 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL ve KHK rejimi ile AKP’nin fiili darbesine dönüşerek bir rejim değişikliğine giden yol açılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti artık hiçbir biçimde Anayasa’da iddia edildiği gibi demokratik, laik, sosyal hukuk devleti değildir. OHALtoplumsal muhalefeti susturmak için bulunmaz bir fırsattır ve kullanılmaktadır. Milli irade diyenler TBMM’den yerel yönetimlere halkın iradesini gasp etmeye devam etmektedir. Tek sesli bir Türkiye yaratmak için OHAL kullanılıyor. Bu ülkede birileri bu halkın üzerinden kendisini zengin etmeye devam ediyor. Artık buna bir dur demek gerekiyor. Türkiye genelinde OHAL değil, artık demokrasi istiyoruz. Biz bu kampanyayı 20 Ocak 2018’e kadar devam ettireceğiz. Yerel de sizden destek istiyoruz “ dedi.


SENDİKALAR SOSYAL DEMOKRAT PARTİLERİN CAN DAMARIDIR
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Yerelde ki arkadaşlarla sıklıkla görüşüyoruz. CHP örgütü olarak düzenlediğimiz tüm programlara katılım gösteriyorlar. Bizde arkadaşların düzenlediği her programa destek veriyoruz. Birlikte düşünüyoruz. En ufak bir sıkıntı yaşamadık. Şunu da özellikle belirtmek isterim ki sendikalar sosyal demokrat partilerin can damarlarıdır” dedi. Sendikacının muhalefet olması gerektiğini söyleyen Sarıbay, “Olağanüstü hallerden geçiyoruz. Valisi, başkanı, bakanı, başbakanı bile korkuyor. Ama kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz” diye konuştu.  Sarıbay, “Anlaşamadığımız, farklı düşündüğümüz konular mutlaka olur ama demokrasi, parlamenter sistem, laiklik, emeğin hakkı gibi ortak konularda birlikte hareket etmemiz gerekir. Her türlü eylemlerde yanınızdayız “ ifadelerini kullandı.

Bu haber 372 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enver Güler'e büyük alkış

Enver Güler'e büyük alkış

İzmit Belediyesi önünde Nevzat Doğan istifa sesleri

Gülaçtı ailesinin acı günü

Gülaçtı ailesinin acı günü

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Duran Gülaçtı’nın cenazesine katılan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve partililer, Gülaçtı ailesini acı günlerinde yalnız bırakmadı.

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları, 24 Haziran seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Ramazan Ayı’nda da gece -gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan bebek emzirme kabinlerinin daha düzenli ve temiz kullanılması istendi.

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

.

Beytullah'ı mutlu eden hediye

Beytullah'ı mutlu eden hediye

İzmit Belediyesi, bir çocuğu daha mutlu etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET