19 Mart 2019 Salı 23:00
 
Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, 'KADIN TOPLUM İÇİNDEYSE O TOPLUM MEDENİ, İLERİ VE ÜRETKENDİR'

Sarıbay, 'Kadın toplum içindeyse o toplum medeni, ileri ve üretkendir'
07 Mart 2018 Çarşamba 17:12

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Sarıbay açıklamasında kadının toplum içinde olmasıyla o toplumun medeni, ileri ve üretken olacağını belirtti.


KADINLARIMIZ HER ZAMAN BAŞ TACIMIZDIR

Kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her yerden yeni yaşamlar doğar diyerek sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Yaşamın her alanında bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri fedakarlık ve hoşgörüyle bütün güzelliklere layık olan kadınlarımız her zaman baş tacıdır. Emekleri hayatımızın  bir gününe sığdırılamayacak  kadar yücedir.  Kadının katılmadığı, kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Kadın toplum içindeyse o toplum medenidir. Kadın toplumum içindeyse o toplum ileridir. Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir” diye konuştu.


EĞİTİMLİ VE ÖZGÜR KADINLARLA DAHA ÇAĞDAŞ BİR TÜRKİYE
Eğitimli ve özgür kadınlarımızla daha güçlü ve çağdaş bir Türkiye’ye kavuşacağımıza olan inancım tamdır diyerek sözlerine devam eden Sarıbay, “Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, kadının birey olarak var olduğu,  şiddetin olmadığı, sosyal yaşamın her alanında, yönetimin her aşamasında daha çok yer aldığı bir düzende barış ve refah içerisinde yaşayacağımız yarınlar dileğiyle tüm 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.Bu haber 263 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ