21 Ekim 2018 Pazar 20:52
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, MEVLİT KANDİLİNİ KUTLADI

Sarıbay, Mevlit Kandilini kutladı
29 Kasım 2017 Çarşamba 17:08

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay Mevlit Kandili dolayısıyla bir açıklama yaparak, Kocaeli halkının ve tüm İslam âleminin mübarek kandilini kutladı.

  1. AHLAKİ VASIFLARINI KAYBETMİŞ TOPLUMLARIN YÜKSELMESİ DÜŞÜNÜLEMEZ

“Hazreti Peygamber’in doğum yıldönümünü, Peygamberimizin işaret ettiği yüksek insani değerlere ve 'güzel ahlaka' olan özlem ile ihtiyacın giderek arttığı günümüzde bir kez daha idrak ediyoruz. İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla evrensel ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir.


HUZUR VE BARIŞ OLSUN
İnsanlığa, adaletli olmanın, doğruluktan ayrılmamanın, kul hakkı yememenin, hak ve hukuk için mücadele etmenin, zulme karşı direnmenin ilhamını ve cesaretini veren Hazreti Muhammed’in taşıdığı bu evrensel mesajların, bütün dünyanın huzur ve barışına daha çok katkıda bulunması dileğiyle tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Mevlit Kandilini en içten duygularımla tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim.


Bu haber 495 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET