23 Ağustos 2019 Cuma 19:37

SARIBAY:'HALKIN KARAOĞLAN'I BÜLENT ECEVİT'İ SAYGI VE MİNNET İLE ANIYORUM'

Sarıbay:'Halkın Karaoğlan'ı Bülent Ecevit'i  saygı ve minnet ile anıyorum'
05 Kasım 2018 Pazartesi 12:14

.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Başbakanı Bülent Ecevit’in vefatının 12. Yılı sebebi ile CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir anma mesajı yayınladı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Örnek bir gazeteci, şair, yazar ve siyasetçi olmanın yanı sıra sevgisini kazandığı halkın kendisine yüklediği bir çok ünvanı omuzlayan Bülent Ecevit 5 kez Başbakanlık görevini yürüten bir isimdir. Koalisyon partilerinin kendisine getirdiği Cumhurbaşkanlığı teklifini üniversite mezunu olmadığı için reddetmiştir. Hatta teklifi getirenlerin cumhurbaşkanlığı seçilebilme hükmünde yer alan üniversite mezuniyeti şartını değiştirme isteğini de geri çevirmiştir. Kent, köy ayırt etmeden gittiği her yer de halk ile yakın bağlar kurarak vatandaşın içinden biri, halkın Karaoğlan’ı olmuştur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunda Kıbrıs Fatihi diye anılmış, Kıbrıs’ın Yunanistan’a katılmasını önlemek için harekat emri veren isim olmuştur. Fikirleri, kararları, cesareti, halka dokunuşu, naif kişiliği bugün hala konuşulan ve örnek alınan Karaoğlan’ın Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi mitingindeki, ‘Sevgili kardeşlerim, biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil; Kıbrıs’ın topraklarına, Ege’nin deniz yataklarına yazmışız. Biz milliyetçiliği Batı Anadolu’nun haşhaş tarlasına tarlasına yazmışız’ seslenişi, hepimize yol göstermeye devam etmektedir. Halkın Karaoğlan’ı eski genel başkanımız Bülent Ecevit’i vefatının 12. Yılında saygı ve minnetle anıyorum”

Bu haber 518 defa okundu

DİĞER HABERLER

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşi ve ailesine, 'Sizi süründüreceğim' diyen öfkeli kocanın, karısının kişilik haklarını zedelediğine hükmetti. Davalı kocanın tehditkar sözlerini boşanma sebebi sayan Kurul; davalı kocanın manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Sendika Başkanına muştalı saldırı

Kortel Konağı küllerinden doğacak

Kortel Konağı küllerinden doğacak

ASLINA UYGUN OLARAK

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ