18 Mart 2018 Pazar 08:52
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

SAÜ’LÜ ÖĞRENCİLER SEDAŞ PANELİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİLER

SAÜ’lü Öğrenciler SEDAŞ Paneline Yoğun İlgi Gösterdiler
07 Mart 2018 Çarşamba 16:03

SEDAŞ, üniversitelerle sosyal sorumluluk projesi kapsamında ve iş birliği içerisinde başlattığı ‘’3.Proje Fikri Yarışması’’ kapsamında Üniversiteliler ile buluşmaya devam ediyor.

SEDAŞ, “Projesi İyi Olan Kazansın” sloganıyla sürdürülebilir hale getirdiği, “3.Proje Fikri Yarışması” kapsamında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek, SEDAŞ insan kaynakları süreçleri, SCADA Projesi, OSOS Projesi ve SAP WFM Projesi, GİS entegrasyonu ve elektrik dağıtım sektöründe yeni teknolojilerden, öğrencileri gelecekte istihdama yönelik izleyecekleri adımların püf noktalarına kadar geniş bir çerçevede bilgilendirdi.
 

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen  panele, SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr.Ersan Şentürk, Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi, İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik, Bakım Yönetimi Müdürü Murat Özdil,  Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, Şebeke Sevk ve Kontrol Sorumlusu Murat Özcan, İnsan Kaynakları İşe Alım ve Ücret Yönetimi Sorumlusu Demet Çap,  Acil Hizmetler Sorumlusu İlyas Volkan Turan,  Dengeleme Sorumlusu Ender Altınışık ve Teknik Kayıp Uzmanı Gizem Madenci katıldı.


 ÖDÜLLÜ PROJE YARIŞMASI
SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr.Ersan Şentürk’ün açılış konuşmasıyla başlayan panelde, SEDAŞ’ın elektrik dağıtım sektöründe faaliyet alanını kapsayan 4 İlde yer alan Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Düzce Üniversitesi (DÜ) ve Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencilerinin proje fikirleri ile katılabilecekleri ve bu yıl üçüncüsü yapılan proje fikri yarışmasına sedas.com web sayfasından ögrencilerin başvuru yapabildikleri bilgisi verildi ve yarışma son başvuru tarihinin 23 Mart 2018 olduğu öğrencilere bildirildi.
 

SEDAŞ yöneticilerinin şirketin deneyim ve uzmanlığını aktardığı panel, SAÜ’lü öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Yaklaşık 300 öğrencinin katılım sağladığı panel soru ve yorumlarla daha da zenginleşti ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin SEDAŞ’ı, Akkök Holding ve Cez Group’u daha yakından tanımaları için de fırsat yarattı. SEDAŞ’ta kariyer planlayan öğrenciler, yöneticiler tarafından ayrıca bilgilendirildi.


SEDAŞ hakkında
SEDAŞ, Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 4 il, 45 ilçe, 49 Belediye, 766 köy ve 1344 mahalle'de 1,7 milyon tüketiciye, 3,5 milyon nüfusa 1700 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ile Avrupa’nın en büyük on lider enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group’a ait bir kuruluş olan SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetleri kapsamında, bölgesindeki abonelere kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermeyi hedefleyerek, bu kapsamda oluşan arızalara hızla müdahale eder, 7/24 kesintisiz ve güvenilir hizmet vermek üzere elektrik dağıtım şebekesinde gerekli operasyonları gerçekleştirir. Bu faaliyetleri, sayısı 33’e varan dağıtım merkezi ve toplamda 21 Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden yürüten SEDAŞ’ın, 2017 yılsonu itibarıyla Doğu Marmara’yı kapsayan faaliyet bölgesindeki 4 ilde, dağıtılan toplam elektrik miktarı 9,7 milyar kWh’tir.

Bu haber 141 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ