24 Mart 2019 Pazar 00:36
 
Öncekiler Sonrakiler

SAVDES-SEN'DEN BİR KAZANIM DAHA

SAVDES-SEN'den bir kazanım daha
11 Nisan 2018 Çarşamba 10:27

'Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığının İstanbul/Tuzla günlük fazla çalışma sorunu çözüldü'.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı yetkili sendikası olan SAVDES-SEN, yapmış olduğu çalışmalar ve girişimlerle, bir kazanıma daha imza atmıştır.Savdes-Sen Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İMRE yaptığı açıklamada “Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığında (İstanbul/Tuzla) görevli sivil Devlet memurlarının mesai saatlerinin uygulanmasına yönelik olarak; mesai saatinin 08.00’da başlanması gerektiği halde, işçilerin mesai başlama saati olan 07.30’da başlanması nedeniyle, Devlet memurlarının günlük 8 saat çalışma yapması gerekirken, 8,5 saat mesai yaptırıldığı, bu nedenle günde yarım saat fazla çalışmak zorunluluğunda kalan personelin fazla çalışma sorunu, 16 Mart 2018 tarihli talebimizle ve yapılan girişimler sonucu çözümlenmiş, 8 saatlik mesai düzenlemesine ilişkin Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığının 03 Nisan 2018 tarihli, Sayı: 32211739-918.2-22468-18 sayılı ve "Mesai Saatleri Hk." konulu yazısı yayımlanmıştır.” Dedi.

SAVDES-SEN’in sorunu kısa sürede çözüme kovuşturması yetkinin değil etkili girişim ve iletişim yapmanın bir sonucudur. Camiamıza hayırlı olsun.

Bu gelişme de göstermiştir ki, taklitçi sendikacılık yapanlar ancak, başarıyı yakalayanların arkasından giderek ya kıskanır, ya sahiplenir ya da karalama yoluna girer.


SAVDES-SEN ilk gün söz verdiği gibi, üyelerinin güvenini her daim kazanarak başarılara üyeleriyle birlikte imza atan, dürüst ve tecrübeli kadroları ile gerçek ve çözüm odaklı hak mücadelesini sürdürerek, sivil memur camiasının tek umudu olmaya devam edecektir.

“GÜVEN RUH GİBİDİR, TERK ETTİĞİ BEDENE ASLA GERİ DÖNMEZ” (Shakspeare)
Bu vesile ile camiamızı; üyelerini aidat, geçim kaynağı ya da sayı görmeyen, gerçek ve samimi hak mücadelesinin yürütüldüğü sendikamızın güvenilir ve dürüst kadrolarımızın yanında olmaya davet ediyoruz.


Bu haber 356 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ