21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:25

SDKM'DE ÇANAKKALE DESTANINA ÖZEL KONSER

SDKM'de çanakkale destanına özel konser
19 Mart 2019 Salı 11:05

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun hazırlamış olduğu, “18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Konseri” milli ve manevi duyguları bir kez daha coşturdu.

 

İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” konserine Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Ercan Yamen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

MİLLİ VE MANEVİ DUYGULAR

Koro Başkanı Ahmet Balkaya ve yönetim kurulu üyeleri ile koro heyeti davetlileri kapıda karşıladı, konuklara Türk bayrağının hediye edildiği konser gecesine ilgi oldukça fazlaydı. Yasemin Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı, Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki 9’u solist olmak üzere yaklaşık 40 kişilik koro birbirinden 20 güzel eserleri başarıyla seslendirdi. Zaman zaman birlikte söylenen şarkılar milli ve manevi duyguları daha da artırdı.

MİNİK KORO ÜYELERİ

Oldukça coşku dolu geçen konserde davetliler ellerindeki Türk bayraklarıyla sevilen eserlere eşlik etti. Gecede minikler tarafından hazırlanan koro ile zeybek gösterisi ise beğeni topladı. Konserin finalinde protokol tarafından koro şefi başta olmak üzere emeği geçenlere çiçek ve hediye takdim edildi. Ve son olarak protokol koroya dahil olarak birlikte son şarkıyı seslendirdi.
Bu haber 632 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükşehir teyakkuzda

Büyükşehir teyakkuzda

Metrekare başına 40 kg yağış düşen Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 465 personelle 103 ayrı noktada teyakkuz halinde görev yapıyor

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

İsmail Yıldırım tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı

Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

 Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

İHH Başiskele temsilciliği, Suriye için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında ağırlığı çocuk ve hasta bezlerinden oluşan 1 Tır insani yardım malzemesini dualarla Başiskele'den uğurladı.

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmit Belediyesi pazarcıların talebi üzerine Perşembe Pazar alanında çalışmalara başladı.

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

TSK’ya ait Tank Palet’ Fabrikası’nın özel sektöre kiralanma amacı ile gerçekleştirilecek olan devir işlemine dur demek için CHP Kocaeli İl Örgütü, partinin genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile Sakarya’ya akın etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ