22 Ocak 2020 Çarşamba 10:11

SDKM'DE ÇANAKKALE DESTANINA ÖZEL KONSER

SDKM'de çanakkale destanına özel konser
19 Mart 2019 Salı 11:05

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun hazırlamış olduğu, “18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Konseri” milli ve manevi duyguları bir kez daha coşturdu.

 

İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” konserine Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Ercan Yamen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

MİLLİ VE MANEVİ DUYGULAR

Koro Başkanı Ahmet Balkaya ve yönetim kurulu üyeleri ile koro heyeti davetlileri kapıda karşıladı, konuklara Türk bayrağının hediye edildiği konser gecesine ilgi oldukça fazlaydı. Yasemin Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı, Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki 9’u solist olmak üzere yaklaşık 40 kişilik koro birbirinden 20 güzel eserleri başarıyla seslendirdi. Zaman zaman birlikte söylenen şarkılar milli ve manevi duyguları daha da artırdı.

MİNİK KORO ÜYELERİ

Oldukça coşku dolu geçen konserde davetliler ellerindeki Türk bayraklarıyla sevilen eserlere eşlik etti. Gecede minikler tarafından hazırlanan koro ile zeybek gösterisi ise beğeni topladı. Konserin finalinde protokol tarafından koro şefi başta olmak üzere emeği geçenlere çiçek ve hediye takdim edildi. Ve son olarak protokol koroya dahil olarak birlikte son şarkıyı seslendirdi.
Bu haber 767 defa okundu

DİĞER HABERLER

İnfaz düzenlemesi şekillendi

İnfaz düzenlemesi şekillendi

22 suç, kapsam dışı bırakıldı

"KADINA ŞİDDET INSANLIĞA İHANETTİR"

KADIN ANADIR. VE CENNET AYAKLARININ ALTINDADIR

Başiskele Ani Yağışlara Hazır

Başiskele Ani Yağışlara Hazır

Başiskele’de Ani Yağışlara Karşı Seferberlik

'Daha öncede denediniz beceremediniz'

'Daha öncede denediniz beceremediniz'

Kandıra'ya da yapamayacaksınız

Başkan Büyükakın, Gölcüklü muhtarlarla buluştu

Başkan Büyükakın, Gölcüklü muhtarlarla buluştu

Başkan Büyükakın, Gölcük ilçesinin muhtarlarıyla bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ