16 Aralık 2017 Cumartesi 16:00
 
  • 3,868 TL

  • 4,548 TL

  • 156,27 TL

  • 109.330

Öncekiler Sonrakiler

SEDAŞ'TAN ANINDA ÇÖZÜM, MUHTARDAN TEŞEKKÜR

SEDAŞ'tan anında çözüm, muhtardan teşekkür
15 Ağustos 2017 Salı 11:51

.

Düzce Akçakoca İlçesi Kurugöl köyü İkizdere mahallesinde 2 yıl önce hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan  mescitte  uzun süredir karanlıkta cep telefonu ışığı ile ibadet yapıldığını öğrenen SEDAŞ yetkilileri,  Kurugöl Muhtarı Abdullah  Biriktir ile iletişime geçerek Köy mescidi cemaatinin sorununu çözmek için girişimde bulundu. Kurugöl girişinde mesire alanında yer alan mescitte Şebeke sorununun olmadığı ve ilave tesis yapılmasına da gerek olmadığı belirtilerek, hızlıca çözüm sağlanabilmesi için abonelik işlemlerinin başlatılması gerektiği tespit edildi ve Muhtarlığa bilgi verildi. 

 

SEDAŞ Ölçme ve Veri Departmanı Düzce İlYöneticileri basından öğrendikleri konuyu araştırarak incelediler ve hayırseverlertarafından yaptırılan aslında bir Cami değil ancak mesire alanına yakın biryerdeki mescitte enerji olmadığını ve bunun nedeninin de bu bölgede elektrikşebekesi olmaması değil de  mescide aitbinanın elektrik aboneliği  için bugünekadar hiçbir başvuru yapılmadığını belirlediler.

 

SEDAŞ yöneticileri,  yasal prosedürlere uygun ve gerekli izinlerinalınması ile yapılan tüm binalara elektrik bağlantı anlaşmasının yapıldığını veçözüm odaklı bir yaklaşım ile görev yaptıklarını belirttiler. Ayrıca Köy Muhtarı  ile de görüşerek bu konuda hızlıca aksiyonalınabileceği ancak öncelikle mescit için kullanılan binanın elektrik aboneliğiiçin başvuru yapılması gerektiği hakkında Muhtarlığa da bilgi verdiler. KurugölMuhtarı Abdullah  Biriktir de konuhakkında SEDAŞ tarafından kendisine ulaşılması ve konuyla yakındanilgilenilmesine,  çözüm odaklı buyaklaşıma teşekkür etti ve kendisine verilen bilgiler doğrultusunda  önümüzdeki günlerde abonelik için köy tüzelkişiliği adına başvuruda bulunacaklarını belirtti. Kurugöl MuhtarıAbdullah  Biriktir, SEDAŞ’ın bu konulardaduyarlı ve hassas yaklaşım gösteren çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkürediyoruz dedi.  

Bu haber 647 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sarıbay asker uğurlamalarına katıldı

Sarıbay asker uğurlamalarına katıldı

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, vatan görevini yapmak üzere askere gidecek olan gençlerin asker uğurlamasına katıldı, hayırlı tezkereler diledi.

Eski Başbakanın oğlu ölü bulundu

Eski Başbakanın oğlu ölü bulundu

.

Emekliler, bu hizmetten çok memnun

Emekliler, bu hizmetten çok memnun

İzmit Belediyesi’nin emeklilere yönelik sağlık hizmetleri devam ediyor.

Doğan’ın ziyaretçileri eksik olmuyor

Doğan’ın ziyaretçileri eksik olmuyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ziyaretçileri eksik olmuyor. Gününün büyük bölümünü mahallelerde vatandaşların arasında geçirenBaşkan Doğan, makamında olduğu zamanlarda da misafirlerini ağırlıyor.

Hürriyet bütçeyi emekçinin sırtına yükleyenlerden hesap sordu?

Hürriyet bütçeyi emekçinin sırtına yükleyenlerden hesap sordu?

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, mecliste yaptığı konuşmasında Türkiye’de vergi adaletsizliklerini ve emekçinin sırtına vurulan bütçe yükünü değerlendirdi.

Kartepe'den Kudüs'e destek yürüyüşü

Kartepe'den Kudüs'e destek yürüyüşü

Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü “Kudüs için sende bir adım at” sloganıyla ve üyeleriyle birlikte Kartepeli Kadınlar, İstasyon Mahallesi Yürüyüş yolundan sloganlar eşliğinde tepkilerini dile getirdiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET