19 Haziran 2018 Salı 05:53
 
  • 4,710 TL

  • 5,480 TL

  • 195,00 TL

  • 93.043

Öncekiler Sonrakiler

SEDAŞ'TAN ANINDA ÇÖZÜM, MUHTARDAN TEŞEKKÜR

SEDAŞ'tan anında çözüm, muhtardan teşekkür
15 Ağustos 2017 Salı 11:51

.

Düzce Akçakoca İlçesi Kurugöl köyü İkizdere mahallesinde 2 yıl önce hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan  mescitte  uzun süredir karanlıkta cep telefonu ışığı ile ibadet yapıldığını öğrenen SEDAŞ yetkilileri,  Kurugöl Muhtarı Abdullah  Biriktir ile iletişime geçerek Köy mescidi cemaatinin sorununu çözmek için girişimde bulundu. Kurugöl girişinde mesire alanında yer alan mescitte Şebeke sorununun olmadığı ve ilave tesis yapılmasına da gerek olmadığı belirtilerek, hızlıca çözüm sağlanabilmesi için abonelik işlemlerinin başlatılması gerektiği tespit edildi ve Muhtarlığa bilgi verildi. 

 

SEDAŞ Ölçme ve Veri Departmanı Düzce İlYöneticileri basından öğrendikleri konuyu araştırarak incelediler ve hayırseverlertarafından yaptırılan aslında bir Cami değil ancak mesire alanına yakın biryerdeki mescitte enerji olmadığını ve bunun nedeninin de bu bölgede elektrikşebekesi olmaması değil de  mescide aitbinanın elektrik aboneliği  için bugünekadar hiçbir başvuru yapılmadığını belirlediler.

 

SEDAŞ yöneticileri,  yasal prosedürlere uygun ve gerekli izinlerinalınması ile yapılan tüm binalara elektrik bağlantı anlaşmasının yapıldığını veçözüm odaklı bir yaklaşım ile görev yaptıklarını belirttiler. Ayrıca Köy Muhtarı  ile de görüşerek bu konuda hızlıca aksiyonalınabileceği ancak öncelikle mescit için kullanılan binanın elektrik aboneliğiiçin başvuru yapılması gerektiği hakkında Muhtarlığa da bilgi verdiler. KurugölMuhtarı Abdullah  Biriktir de konuhakkında SEDAŞ tarafından kendisine ulaşılması ve konuyla yakındanilgilenilmesine,  çözüm odaklı buyaklaşıma teşekkür etti ve kendisine verilen bilgiler doğrultusunda  önümüzdeki günlerde abonelik için köy tüzelkişiliği adına başvuruda bulunacaklarını belirtti. Kurugöl MuhtarıAbdullah  Biriktir, SEDAŞ’ın bu konulardaduyarlı ve hassas yaklaşım gösteren çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkürediyoruz dedi.  

Bu haber 707 defa okundu

DİĞER HABERLER

İYİ Parti, yarın ki mitinge hazırlanıyor

İYİ Parti, yarın ki mitinge hazırlanıyor

..

Şeker gibi bayram ziyareti

Şeker gibi bayram ziyareti

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 12 köy ziyaret ederek, vatandaşların bayramlarını kutladı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli İtfaiyesi KOSKEM cankurtaranları, bayram tatili boyunca Kocaeli sahillerinde 53 vatandaşı kurtardı.

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

İzmit Belediyesi’nce köylülere koyun yetiştiriciliği eğitimleri veriliyor.

“İmar Barışı” bilgilendirmesi yapıldı

“İmar Barışı” bilgilendirmesi yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dilovası ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda “İmar Barışı” düzenlemesi hakkında bilgilendirme yapıldı

Kocaeli AFAD’dan farkındalık eğitimleri

Kocaeli AFAD’dan farkındalık eğitimleri

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, son iki ay içerisinde 27 işyerinde 2 bin 291 çalışana afet farkındalık eğitimi verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET