21 Ekim 2017 Cumartesi 20:24
 
  • 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

Öncekiler Sonrakiler

SEDAŞ'TAN ANINDA ÇÖZÜM, MUHTARDAN TEŞEKKÜR

SEDAŞ'tan anında çözüm, muhtardan teşekkür
15 Ağustos 2017 Salı 11:51

.

Düzce Akçakoca İlçesi Kurugöl köyü İkizdere mahallesinde 2 yıl önce hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan  mescitte  uzun süredir karanlıkta cep telefonu ışığı ile ibadet yapıldığını öğrenen SEDAŞ yetkilileri,  Kurugöl Muhtarı Abdullah  Biriktir ile iletişime geçerek Köy mescidi cemaatinin sorununu çözmek için girişimde bulundu. Kurugöl girişinde mesire alanında yer alan mescitte Şebeke sorununun olmadığı ve ilave tesis yapılmasına da gerek olmadığı belirtilerek, hızlıca çözüm sağlanabilmesi için abonelik işlemlerinin başlatılması gerektiği tespit edildi ve Muhtarlığa bilgi verildi. 

 

SEDAŞ Ölçme ve Veri Departmanı Düzce İlYöneticileri basından öğrendikleri konuyu araştırarak incelediler ve hayırseverlertarafından yaptırılan aslında bir Cami değil ancak mesire alanına yakın biryerdeki mescitte enerji olmadığını ve bunun nedeninin de bu bölgede elektrikşebekesi olmaması değil de  mescide aitbinanın elektrik aboneliği  için bugünekadar hiçbir başvuru yapılmadığını belirlediler.

 

SEDAŞ yöneticileri,  yasal prosedürlere uygun ve gerekli izinlerinalınması ile yapılan tüm binalara elektrik bağlantı anlaşmasının yapıldığını veçözüm odaklı bir yaklaşım ile görev yaptıklarını belirttiler. Ayrıca Köy Muhtarı  ile de görüşerek bu konuda hızlıca aksiyonalınabileceği ancak öncelikle mescit için kullanılan binanın elektrik aboneliğiiçin başvuru yapılması gerektiği hakkında Muhtarlığa da bilgi verdiler. KurugölMuhtarı Abdullah  Biriktir de konuhakkında SEDAŞ tarafından kendisine ulaşılması ve konuyla yakındanilgilenilmesine,  çözüm odaklı buyaklaşıma teşekkür etti ve kendisine verilen bilgiler doğrultusunda  önümüzdeki günlerde abonelik için köy tüzelkişiliği adına başvuruda bulunacaklarını belirtti. Kurugöl MuhtarıAbdullah  Biriktir, SEDAŞ’ın bu konulardaduyarlı ve hassas yaklaşım gösteren çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkürediyoruz dedi.  

Bu haber 597 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi

Cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi

.

Meclis üyesi Koştur'dan manidar paylaşım

Meclis üyesi Koştur'dan manidar paylaşım

.

Avukat Hüseyin Yılmaz vefat etti

Avukat Hüseyin Yılmaz vefat etti

CHP'li meclis üyesi vefat etti

Murat Özdağ yeniden gözaltında

Murat Özdağ yeniden gözaltında

.

Anestezi uzmanı göreve başladı

Anestezi uzmanı göreve başladı

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi gücüne güç katmaya devam ediyor.

Genç sporcu Harun Ezer son yolculuğuna uğurlandı

Genç sporcu Harun Ezer son yolculuğuna uğurlandı

Antrenmandan eve dönerken aracın altında kalarak can veren Kocaeli Birlikspor’un 16 yaşındaki U-17 takım oyuncusu Harun Ezer gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ