Öncekiler Sonrakiler

SEDAŞ, İKİNCİ ÇAĞRI MERKEZİNİN YAPILANMASINI TAMAMLADI

SEDAŞ, İKİNCİ ÇAĞRI MERKEZİNİN YAPILANMASINI TAMAMLADI
20 Ekim 2016 Perşembe 20:00

MEDAŞ VE SEDAŞ AÇILIŞLARI ENERJİ BAKANLIĞINCA YAPILDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Sakarya SEDAŞ ve Meram EDAŞ’a hızlı aksiyon almaları nedeniyle teşekkür ediyor onların nezdinde,  21 Elektrik Dağıtım Şirketimizi müşteri memnuniyetine odaklanarak bu süreçleri hızlı bir şekilde işletmeleri nedeniyle  tebrik ediyorum.” dedi.   

 
SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyeti gösterdiği Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de yaşayan 3,4 milyon kişiye hizmet edecek yeni çağrı merkezi ile çağrı cevaplama oranının yüzde 95’e çıkarılmasını, müşteri temsilcisine bağlanma süresinin ise 45 saniyenin altına düşürülmesini hedefliyor. Müşteri memnuniyetini artırma kapsamında çalışmalarını sürdüren SEDAŞ, Konya’nın Selçuklu ilçesinde kurulan ikinci çağrı merkezi lokasyonuna ait tüm donanımların ve bilişim teknolojisi teknik altyapısının hazır hale getirilmesini sağladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın değerlendirmeleri ile Konya da yapılan açılışta MEDAŞ çağrı merkezinde 150 ve SEDAŞ Çağrı merkezinde 76 olmak üzere Konya da toplam 226 kişiye istihdam sağlandı. Albayrak, kentte 226 kişiye istihdam sağlayan bu çağrı merkezleri Konya  ekonomisine de önemli katma değer sağlayacak." diye konuştu.

 
İlk çağrı merkezini 2010’da Gebze’de açan SEDAŞ, burada 49 kişilik kadrosuyla 7/24 ihbar almaya ve müşteri desteği sunmaya devam ediyor. İkinci çağrı merkeziyle birlikte çağrı merkezi personeli istihdam sayısı 125’e çıkıyor. SEDAŞ, yeni çağrı merkezi ile kış koşulları ve olağanüstü hava muhalefeti gibi durumlarda artan çağrı yoğunluğunda ayrıca back ofis olarak kullanacağı yeni kapasite ile Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’deki abonelerine sunduğu desteğin süratini daha da çok artırmış olacak. 76 kişinin çalışacağı yeni çağrı merkezinin Gebze’deki Çağrı merkezi ve yine Gebze’deki SCADA Merkezi ile arasındaki bilgi akışı için teknik altyapı testleri de tamamlandı. Konya da 76 kişilik bir ekiple hizmet verecek olan yeni çağrı merkezi, tam donanımlı, modern bir tesise ve son teknolojik teknik altyapıya sahip.

 
Açılışa Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın yanı sıra, Enerji Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Konya Valisi Yakup Canbolat, il ve ilçe bürokratları, Meram EDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, Meram EDAŞ genel müdür yardımcıları, SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, SEDAŞ Dağıtım Direktör Vekili Dr. Ersan Şentürk, SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, SEDAŞ Müşteriler Grup Müdürü Orhan Sönmez ve SEDAŞ Kurumsal İletişim Uzmanı Burçin Başçı da katıldı.

 

Enerji sektörünün özelleştirme adımlarıyla büyümesiyle birlikte, enerji dağıtımında da kapsamlı bir hizmet kalitesi artımına gidiliyor. Bu kapsamda, Ağustos başı itibariyle çağrı merkezlerinin genişletilmesi süreçlerinin Ekim ayı itibariyle tamamlanması, sektörün hedeflerinden biri olarak tanımlanmıştı.

 

Meram EDAŞ’ın çağrı merkezi açılışındaki katılımında, SEDAŞ’ın yeni çağrı merkezine ait barkovizyon görüntüleri eşliğinde konuşan Enerji Bakanı Berat Albayrak, yıl sonuna açılışlarının tamamlanacağı 9 çağrı merkezinde 2 binden fazla istihdam sağlanacağını ifade eden Albayrak,

 

Açılışın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başladı ve mayıs ayında elektrik dağıtım sektör toplantısında tüketici memnuniyeti adına önemli kararlar alındığını ve söz konusu açılışın bu stratejide atılan önemli adımlardan biri olduğunu belirtti.

Albayrak, hükümet olarak enerji sektöründe çok önemli adımlar attıklarını ve halkın kalite standardını çok iyi bir noktaya getirmek için gerekli adımları atmaya devam ettiklerini vurguladı. Bu anlamda mayıs ayındaki toplantının da bir milat oluşturduğunu belirten Albayrak, bu yatırımlarla hem kamunun, hem tüketicinin hem de şirketlerin kazanacağına dikkati çekti. Albayrak, " Enerji eşittir hayattır” diyoruz. Türkiye'nin ekonomik büyümesinin dinamolarından biri olan enerji sektöründe çok önemli adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. Bu adımlar daha büyük yatırımların başarılması noktasında sorumluluklar da getiriyor. Burada bize ve sektördeki tüm paydaşlara ayrı bir yükte getiriyor." diye konuştu. Bakan Albayrak, enerjinin maliyetini düşürmek için çalışmaları sürdüreceklerini ifade ederek, “Halkımızın yaşam standardı ve enerji maliyetini düşürmek adına bu çalışmalarımızda önemli. Bu ay doğalgazda yüzde 10 indirime gittik. İlk defa bir iktidar döneminde böyle bir indirim gerçekleşmiş oldu. Durmak yok, çalışmaya devam edeceğiz. Enerji maliyetini düşürme noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

SEDAŞ’ın Konya’daki yeni çağrı merkezinde 76 kişi istihdam edilirken, toplam müşteri temsilcisi 125’e ulaştı ve çağrı cevaplama oranının yüzde 95'e çıkarılması ve müşteri temsilcisine bağlanma süresinin 45 saniyenin altına düşürülmesi hedeflendi.  Merkezde, ayrıca SEDAŞ’ın elektrik dağıtım hizmeti verdiği 4 ildeki 3.4  milyon tüketicinin sorunlarına cevap verilecek. Elektrik dağıtım sektöründe müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesinin artırılmasının amaçlandığı çağrı merkezleri toplamda 9 ilde açılacak. Denizli, Adana, Kars’taki çağrı merkezlerini takiben, Konya’da yapılan açılışı, Rize, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Adıyaman'daki açılışlar izleyecek.

 

SEDAŞ’ın Gebze de bulunan Çağrı merkezi yanında Konya’da yapılandırdığı çağrı merkezi, bünyesindeki imkanlarla çalışan memnuniyetini de garanti eden bir çalışma ortamı sunuyor. 1000 metrekareden büyük bir alana sahip merkezde, müşteri temsilcileri masaları, eğitim salonu, toplantı salonu ve dinlenme odası, bay bayan mescit ve mutfak, lavabo, işyeri hekimi odası, yönetici odası, yemekhane, enerji ve server odaları bulunuyor. 500 metrekarelik bir alana sahip olan çalışma alanı dışında;  ayrıca yemekhane olarak kullanılabilen 500 metrekarelik boş bir alan daha mevcut.

 
SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan toplam 19.421 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde, 4 il, 45 ilçe, 66 belediye, 1.441 köyde, 1.6 milyon tüketiciye ve 3.4 milyon nüfusa 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti veriyor.
 

SEDAŞ, elektrik dağıtım hizmetleri için yatırım programı kapsamında; yeni dağıtım tesisleri yapmak ve kapasite artışı sağlamak, mevcut şebekede ek tesisler yapmak, işletme bakım ve onarım çalışmalarını yapmak, bağlantı başvurularını değerlendirmek, elektrik tüketicileriyle bağlantı anlaşması yaparak hizmet vermek gibi faaliyetlerini sürdürüyor.
 

Bunlarla birlikte, tüketim sayaçlarından endeks okumak, aydınlatma çalışmalarını sürdürmek, elektrik dağıtımında sayaç değişim ve kalibrasyon işlemlerini yapmak, teknik ve teknik olmayan kayıplarla mücadele etmek, elektrik arızalarının, enerji kesinti süreleri ve sayılarının azaltılmasını, elektrik arzının sürekliliğini sağlamak gibi teknik süreçler de SEDAŞ’ın hizmetleri arasında yer alıyor.Bu haber 1614 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmit’te fuhuş operasyonu

İzmit’te fuhuş operasyonu

İzmit Topçular Mahallesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda, fuhuşa aracılık yaptığı tespit edilen kişi sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Genç yaşta kalpten öldü

Genç yaşta kalpten öldü

Kartepeli olan ve İstanbul’da havalimanında çalışan 26 yaşındaki Barış Özsoy, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Başkan Karaosmanoğlu, Doğusel Şirketler topluluğunu ziyaret etti

Başkan Karaosmanoğlu, Doğusel Şirketler topluluğunu ziyaret etti

Başkan Karaosmanoğlu, Körfez ilçesinde yer alan Doğusel Şirketler Topluluğu ve Hukuk Bürosu ziyaret etti.

Okullarda Aile Danışmanlık Hizmeti başladı

Okullarda Aile Danışmanlık Hizmeti başladı

Aile Danışmanlık Merkezi, 15 Temmuz Milli İrade Kenet Meydanında bulunan merkezinde verdiği bireysel ve çift terapilerinin yanı sıra okullarda öğrenci verilerine de seminerler düzenlemeye başladı.

'Ülkenin tapusunu tek bir kişiye vermeyin'

'Ülkenin tapusunu tek bir kişiye vermeyin'

İzmit Yeşilova Mahallesi’nde yaptığı referandum çalışmasında konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; “Bir kişi hiçbir zaman vatandan daha çok sevilmemeli ve bu ülkenin tapusunu tek bir kişiye bırakılmamalı” dedi

22Mart Dünya Su Günü'nde muhteşem kutlama

22Mart Dünya Su Günü'nde muhteşem kutlama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle kutlama programı düzenledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET