21 Ocak 2019 Pazartesi 01:20
 
  • 5,332 TL

  • 6,066 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

ŞEHİT ANNESİ ZİYARET EDİLDİ

Şehit annesi ziyaret edildi
09 Mart 2018 Cuma 18:18

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç ve beraberindeki meclis üyesi gençler, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Işıl Bozca eşliğinde 2010 yılında Elazığ'ın Palu ile Bingöl'ün Genç İlçesi arasında bulunan Arındık Jandarma Karakolu'na bir grup PKK'lı terörist tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda şehit düşen Selçuk Gökdağ’ın annesi Aynur Nurten Gökdağ’ı evinde ziyaret ederek acılı annenin kadınlar gününü kutladı. Dugusal anların yaşandığı ziyarette Aynur Nurten Gökdağ’a Türk Bayrağı ve çiçek hediye edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aynur Nurten Gökdağ başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınların kadınlar gününü kutladı. 21 yaşındaki gencecik evladını vatan uğrunda kaybeden Gökdağ, “Evlat acısı başka hiçbir şeye benzemiyor. Üzerinden yıllar geçse de acısı hiç dinmiyor. Ama onun şehitlik mertebesine ermesi en büyük tesellim. Allah şehadetini kabul etsin, mekanı cennet olsun.” dedi.


Ziyarette duygu ve düşüncelerini belirten Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç, “güvenliğimizi sağlamak ve vatanımızı korumak amacıyla görev yapan tüm askerlerimize minnettarız. Onların borçlarını ödemememiz imkansız, ama yapabileceğimiz en önemli şey, vatanımıza ve şehitlerimize layık bireyler olmamızdır. Tüm güvenlik güçlerimizin, uğrunda canlarını feda ettikleri vatanımızı sadece cephede değil her yerde korumak boynumuz borcudur. Selçuk abimiz Kocaeli’nin gururudur. Onu yetiştiren siz annemizi ziyaret etmek, yalnız bırakmamak boynumuzun borcudur” dedi.
Kadın Meclisi Başkanı Işıl Bozca da Aynur Hanım’ın kadınlar gününü kutlayarak; “Bir anne için evladını kaybetmek en büyük sınav. Ama biliyoruz ki şehitler asla ölmez. Vatanı ve milleti için şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ise sabırlar diliyorum.” dedi.


Bu haber 1761 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ