18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:09
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

Şehit yakınları ve gazi ailelerine iftar
25 Mayıs 2018 Cuma 10:45

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına düzenlenen iftar programı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İzmit Orduevi’nde gerçekleşen iftar programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran,  Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Berker Emre Tok, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof Dr. Muhammed Hasan Aslan,  Baro Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İl Müftü Vekili Burhan Bilgin, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık,  şehit yakınları, gaziler ile gazi yakınları katıldı.


"Üzerinde yaşadığımız toprakların bedeli çok ağır"

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran’ın konuşmasının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Garnizon Komutanlığımızın düzenlemiş olduğu iftar programında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Üzerinde yaşadığımız toprakların bedeli çok ağır. Bu topraklarda yaşamımızı sürdürmek, özgür bir şekilde dolaşabilmenin bir faturası var ve bu faturayı da insanlarımız geçmişte ödedi. Bunun bedelini bugünde ödüyoruz ve yarında ödeyeceğiz. Birçok mücadelenin sonunda şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu ve bu vatanı onlara borçluyuz. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Onların yakınları bizler için önemli ve değerli. Onlarla sık sık bir arada olmaktan ve varsa sorunlarına çözüm üretmekten bizlerde memnuniyet duymaktayız. ” diyerek şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Seka Camii İmam Hatibi Serkan Vardar’ın okuduğu Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftü Vekili Burhan Bilgin’in yaptığı  duanın ardından iftar yemeğine geçildi. İftar yermeğinin ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet ettiler.


Bu haber 614 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ