26 Mayıs 2019 Pazar 09:18
 
Öncekiler Sonrakiler

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

Şehit yakınları ve gazi ailelerine iftar
25 Mayıs 2018 Cuma 10:45

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına düzenlenen iftar programı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İzmit Orduevi’nde gerçekleşen iftar programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran,  Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Berker Emre Tok, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof Dr. Muhammed Hasan Aslan,  Baro Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İl Müftü Vekili Burhan Bilgin, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık,  şehit yakınları, gaziler ile gazi yakınları katıldı.


"Üzerinde yaşadığımız toprakların bedeli çok ağır"

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran’ın konuşmasının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Garnizon Komutanlığımızın düzenlemiş olduğu iftar programında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Üzerinde yaşadığımız toprakların bedeli çok ağır. Bu topraklarda yaşamımızı sürdürmek, özgür bir şekilde dolaşabilmenin bir faturası var ve bu faturayı da insanlarımız geçmişte ödedi. Bunun bedelini bugünde ödüyoruz ve yarında ödeyeceğiz. Birçok mücadelenin sonunda şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu ve bu vatanı onlara borçluyuz. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Onların yakınları bizler için önemli ve değerli. Onlarla sık sık bir arada olmaktan ve varsa sorunlarına çözüm üretmekten bizlerde memnuniyet duymaktayız. ” diyerek şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Seka Camii İmam Hatibi Serkan Vardar’ın okuduğu Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftü Vekili Burhan Bilgin’in yaptığı  duanın ardından iftar yemeğine geçildi. İftar yermeğinin ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet ettiler.

Bu haber 735 defa okundu

DİĞER HABERLER

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ