17 Ağustos 2018 Cuma 19:56
 
  • 6,077 TL

  • 6,956 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

SEKA DEVLET'TE BİR İLK!

Seka Devlet'te bir ilk!
30 Ocak 2018 Salı 17:56

.

İzmit Seka Devlet Hastanesi Endoskopi Ünitesi, çağımız standartlarına uygun, insan sağlığını odak noktası yapan, sağlık hizmet kalitesinin standartlarını yükselten, hasta ve çalışan güvenliğini sağlayan, yeniliklere açık bir yaklaşımla hazırlanmış ve buradan hizmet alan hastalarımıza kaliteli ve efektif hizmet verilen bir ünitedir.

Endoskopi, Korkulan Bir Girişimsel İşlem Olarak Biliniyor

Endoskopi, halk arasında korkulan ve yapılması istenmeyen bir girişimsel işlem olarak bilinmektedir. Mide-bağırsak şikayetleri olmasına karşın, bir çok insan; “Acaba ağrı hisseder miyim?”, “ Boğazım tahriş olur mu?” ya da “Midem bulanır mı? gibi endişeler yüzünden, gerektiği halde endoskopi olmayı erteliyor. Aksine İzmit Seka Devlet Hastanesi ise bu tezi çürüterek ilimizde devlet hastanelerinde bir ilk olan hastalara Anestezi işlemini Uzman Hekimler ile uygulayarak Endoskopi hizmetini sunmaktadır. Endoskopi Ünitesi Gastroenterolog hekimi, Genel Cerrahi hekimleri, Anestezi hekimlerive Anestezi Teknikerleri ile haftanın 5 günü hizmet vermektedir.

Şikayetler Dayanılmaz Boyutlara Ulaşınca Yapılıyor

Yaklaşık 5 yıldır mide şikayeti olan M.D. adlı hasta, şikayetlerinin artık dayanılmaz boyuta ulaştığında hastanemize müracaat etmiş ve Endoskopi işlemini istemeye istemeye kabul etmek durumunda kalmış. Hasta Endoskopi ünitesine başvurduğunda Anestezi altında bu işlemin yapılacağını duyduğunda bir o kadar şaşırmış ve mutlu olmuş ki düşüncelerini bize şöyle aktarıyor ‘’ Endoskopi benim için yıllardır korkularımla yüzleşememe sebebimdi. Artık ağrılarım o kadar artmıştı ki yapacak başka bir çarem olmadığını düşünerek hastaneye başvurdum. Endoskopi yapılmasının gerektiğini duyduğumda ise kaçış yolum olmadığını bu işlemi yaptırmam gerektiğini anlamıştım. Anestezi altında yapılacak cümlesinden sonra ise istemsiz bir gülümseme ile mutlu olmuş şaşırmıştım. Sorduğum ilk soru ise ne zamandan beri bu şekilde anestezi altında yapılıyor olmuştu. 3-4 yıldır yapılmakta olduğunu öğrendiğimde ise bu zamana kadar neden gelmediğimi sorgular halde bulmuştum kendimi. Ben ve benim gibi bir çok insan bu durumdan müzdarip. Bu hizmeti bize sağlayan hastane yöneticilerine teşekkür ederim’’ diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Endoskopi İşleminden Kısa Süre Sonra Evlerine Gidiyorlar

Normal Endoskopi işleminde insanlar Mide-bağırsak şikayetleri olmasına karşın, “Acaba ağrı hisseder miyim?”, “ Boğazım tahriş olur mu?” ya da “Midem bulanır mı? gibi endişeler yüzünden, gerektiği halde endoskopi olmayı erteliyor. Hastanemizde uygulanan anestezi işlemi ile Endoskopi hemşiresi ile birlikte ve damar içi ilaçlar kullanılarak, endoskopi hem hasta tarafından hiç fark edilmemekte hem de hasta evindeki gece uykusu gibi ortamdan kopuk olduğundan endoskopi işlemi telaş etmeksizin rahatça tamamlayabilmektedir. Anesteziden kısa bir süre sonra hastalar bir refakatçi eşliğinde evlerine yürüyerek dahi gidebilmektedirler. Sindirim sistemi endoskopik incelemelerinde kullandığımız damar içi ilaçlar hastaların yapılan endoskopik incelemeyi hatırlamalarını imkansız hale getirdiğinden, birçok hasta tetkik sonrasında kendilerine endoskopik inceleme yapılmadığını iddia etmektedir.
Bu haber 1191 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ