hyundai
20 Ekim 2019 Pazar 23:17

SEKA KAĞIT MÜZESİ’NDE GÖRKEMLİ MEZUNİYET SERGİSİ

SEKA Kağıt Müzesi’nde görkemli mezuniyet sergisi
20 Haziran 2019 Perşembe 16:30

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren SEKA Kâğıt Müzesi’nde Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Sergisi açılışı düzenlendi. Sergide sanatseverlere, 2017 yılında eğitim-öğretime başlayıp, 2019 yılında eğitimlerini tamamlamak üzere olan, okulun Kuyumculuk ve Takı Tasarımı ile Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencilerinin cam, seramik, takı ve çini atölyelerinde okul hayatları boyunca ürettikleri eserler sergileniyor.

 

SANATSEVERLER AKIN ETTİ

Kocaeli İl Kültür Turizm Vekili Ercan Yamen, Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Kültür Evi Müdürü Öğretim Gör. Yıldırım Karadeniz, Kültür Bakanlığı Seramik Sanatçısı Mehmet Yıldırım, Tarihçi Yazar Volkan Şenel, Kocaeli Turizm Dernek Başkanı Soner Genç, KOÜ öğretim elemanları, sanatseverler ve öğrencilerin katılımıyla açılışı gerçekleşen sergide bulunan seramik, cam, çini ve takı çalışmalar büyük beğeni topladı.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol, “Sergide farklı tekniklerle üretilen 114 parça seramik, 46 parça cam, 68 parça takı ve 21 parça çini çalışması bulunmaktadır. Sergi süresince desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın başta olmak üzere emeği geçen herkese ve büyük bir özveriyle çalışan öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

SERGİ 28 HAZİRAN’A KADAR AÇIK

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol ve sanatseverler sergideki eserleri gezip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğretim elemanları ve öğrencilere sergiye katkılarından dolayı belge takdimi ile sergi açılışı tamamladı.  Büyük beğeni toplayan sergi, 28 Haziran tarihine kadar SEKA Kağıt Müzesi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.
Bu haber 526 defa okundu

DİĞER HABERLER

Memura 13 kuruş zam!

Memura 13 kuruş zam!

.

Tek başına yaşıyor, yardım bekliyor

Tek başına yaşıyor, yardım bekliyor

.

Milletimize ve Devletimize karşıda sorumluluklarımız var

Milletimize ve Devletimize karşıda sorumluluklarımız var

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Ömer Çeker, İlçe Temsilcisi ve İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı.

CHP'li eski başkanın anne acısı

CHP'li eski başkanın anne acısı

.

Yahya Kaptan'da garip bir durak

Yahya Kaptan'da garip bir durak

Durak var, otobüs yok

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ