21 Mart 2018 Çarşamba 00:17
 
  • 3,936 TL

  • 4,822 TL

  • 165,54 TL

  • 116.432

Öncekiler Sonrakiler

SEKA KAĞIT MÜZESİ’NDE MİMARİ TASARIM SERGİSİ

Seka Kağıt Müzesi’nde mimari tasarım sergisi
21 Aralık 2017 Perşembe 11:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin “Mimari Tasarım Projeleri” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi tarihe tanıklık ederken aynı zamanda da eğitim kültür ve sanat sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri bitirme projeleri olan “Kocaeli Kongre ve Kültür Merkezi Binası Tasarımı” projeleri iki boyutlu ve üç boyutlu olarak Seka Kağıt Müzesi’nde sergilemeye başladı. Seka Kağıt Müzesi’nde düzenlenen sergi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, il protokolü, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

“ÖĞRENCİLER BİZE DAHA YAŞANILIR BİR KENT SUNUYOR”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, sergide öğrencilerin çok büyük emeği olduğunu aktararak, "Bugün açılışını yaptığımız sergi bana 30 yıl önce mezun olduğumda yaşadığım heyecanı hatırlattı. Son derece heyecanlı duygu verici bir sergi olacak. En önemli sanayi kentlerinden birinde yaşıyoruz. Sanayinin dışında sosyal ve kültürel alandaki çalışmalarla da önemli bir kent haline geldik. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin bu konuda büyük önemi var. Mimar meslektaşlarımızın hazırlayacakları tasarımlar kentimizin daha yaşanılır ve kaliteli bir hale gelmesine katkı sağlayacak. Çıktıkları bu yolda daha yaşanılır kentlerde yaşamamız konusunda onlara başarılar diliyorum” dedi.

 

ÜNİVERSİTENİN KENTLE BULUŞMASI

Sergi açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Saadettin Hülagü, son dönemde üniversitenin kentle buluşması adına bir gelenek yarattıklarını söyleyerek, "Bugün açılışını yaptığımız sergimiz ve fakülte-belediye arasında kurulan ilişki bu geleneğin önemli göstergelerinden biridir. Bu geleneğin temelinde de üniversitemizde ürettiğimiz her projeyi, eğitimi, ortaya konulan her çıktıyı, kentimiz ve ülkemizle paylaşarak gerçek değerini ortaya çıkarmak yatıyor. Önceki yıllarda da yapılan bu uygulamayı, kentle bütünleşme prensibimizle "Kocaeli Kongre ve Kültür Merkezi Binası Tasarımı" çerçevesinde yapılandırarak bu alanda önemli bir vizyon ortaya koyulduğuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

 

SERGİ 29 ARALIK'A KADAR AÇIK

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, sergiyi düzenleyen öğrenci ve jüri üyeleri hocalara teşekkür belgesi takdim etti. Kurdele kesiminden sonra protokol üyeleri öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezdi. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı sergideki projeleri tek tek inceleyen Başkan Vekili Özak ve Rektör Hülagü, öğrencilerden projelerle ilgili bilgiler aldı. Öğrencilerin bitirme projelerinden oluşan sergi 29 Aralık tarihine kadar Seka Kağıt Müzesi'nde sergilenmeye devam edecek.

 
Bu haber 529 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ