16 Şubat 2019 Cumartesi 09:34
 
  • 5,279 TL

  • 5,964 TL

  • 223,38 TL

  • 102.715

Öncekiler Sonrakiler

SEKA KAĞIT MÜZESİ KOLEKSİYONU ZENGİNLEŞİYOR

SEKA kağıt müzesi koleksiyonu zenginleşiyor
08 Ekim 2018 Pazartesi 14:59

.

KocaeliBüyükşehir Belediyesi’ne bağlı SEKA Kâğıt Müzesi’nin koleksiyonu, bağışlananeserlerle her geçen gün biraz daha zenginleşiyor.

 


Kocaeli BüyükşehirBelediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı SEKA KâğıtMüzesi, bağışlanan eserlerle koleksiyonunu zenginleştirmeye devam ediyor. Sonolarak Kocaeli’nin tanınan simalarından eski Ulaşlı Belediye Başkanı vekoleksiyoner Burhan Abiş, tüm koleksiyonunu Kâğıt Müzesi’ne bağışladı.


 

ESERLERSERGİLENMEYE BAŞLADI

Abiş’inbağışladığı koleksiyon içerisinde klasik, Hellenistik, Roma, Bizans ve Osmanlıdönemine ait sikkeler, arkeolojik eserler ve günümüz dönemini yansıtanetnografik eserler yer alıyor. Yapılan restorasyon, konservasyon, fotoğraflamave envanter çalışmalarından sonra koleksiyon içerisinde SEKA Kağıt Müzesikonseptine uygun eserler Arkeolojik Kazı Salonu’nda sergilenmeye başladı.

 

KÂĞIDINÖYKÜSÜNÜ İZLİYORLAR
SEKA Kâğıt Müzesi'nde farklı yaş gruplarındanoluşan ziyaretçiler, Cumhuriyet dönemi sanayileşme sürecinde önemli yeresahip olan fabrikanın kuruluş sürecinden başlayıp, İzmit'ten Türkiye'ye yayılankâğıdın öyküsünü görüntüler eşliğinde izleyebiliyor. Pazartesi günleri hariçhaftanın diğer günlerinde açık olan müze, 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaretedilebiliyor.

 

Bu haber 522 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ