26 Mayıs 2018 Cumartesi 15:05
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

ŞEMSETTİN CEYHAN'DAN KUTLAMA

Şemsettin Ceyhan'dan kutlama
15 Ocak 2018 Pazartesi 17:36

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ceyhan mesajında şu ifadelere yer verd;

“Bundan 95 yıl önce 16 Ocak 1923 tarihinde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Edebiyatının ileri gelen gazeteci, yazar ve aydınlarından; Falih Rıfkı Atay, Velit Ebuzziya, Suphi Nuri İleri, İsmail Müştak Mayakom, Ahmet Emin Yalman, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Dr. Adnan Adıvar, Halide Edip Adıvar ile İzmit İleri Gazetesi muhabiri Kılıçzade Hakkı Bey’in katılımıyla İzmit’te Kasr-ı Hümayun’da yaklaşık 6 saat süren bir toplantı gerçekleştirmiştir.


Basın tarihimizde önemli bir yere sahip olan bu toplantıda Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’i kurma fikrini ilk kez burada dile getirdi. Cumhuriyetimizle ilgili temel düşüncelerini basın ile paylaşıldığı bu toplantıda Atatürk Cumhuriyetin kurulmasında Türk basınına önemli görevler ve sorumluluklar yüklemiştir. İzmit’ deki bu tarihi toplantıdan dokuz ay sonra ise Türkiye Cumhuriyeti ilan edilmiştir. Bizler Atatürk’ün, ilk ve tek basın toplantısı olma özelliği taşıyan ve kurulacak olan Cumhuriyetimizin basınla paylaşıldığı bu toplantının İzmit’te gerçekleşmesinin, böyle önemli ve anlamlı bir güne ev sahipliği yapmanın onurunu yaşamaktayız.

Milletin gözü, kulağı, sesi ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getiren basınımız, Cumhuriyetimizin kökleşmesinde ve bugünlere gelmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Türk Basını tarih boyunca ülke yönetimi ile milletimiz arasında köprü görevi görmüştür.

Bu duygu ve düşüncelerle ahlaklı, tarafsız ve objektif bir şekilde görevlerini icra eden, zor şartlar altında görevlerini yerine getiren, İlimizde de bu onurlu görevi üstlenen ve başarı ile yürüten basınımızın tüm görevlilerinin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.“
Bu haber 351 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yolda yürürken silahlı saldırıya uğradı

Yolda yürürken silahlı saldırıya uğradı

.

Elektrik kesintisi tarihe karışacak

Elektrik kesintisi tarihe karışacak

.

Bir yılda 233 Ton atık lastik toplandı

Bir yılda 233 Ton atık lastik toplandı

İzmit’te eski kullanılmış araç lastikleri toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor.

Ormanya yolu yenileniyor

Ormanya yolu yenileniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Uzuntarla yer alan Ormanya’ya ulaşımı kolaylaştırıyor.

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET