21 Mayıs 2018 Pazartesi 18:10
 
  • 4,587 TL

  • 5,392 TL

  • 189,93 TL

  • 102.207

Öncekiler Sonrakiler

ŞENER 'DEVLETİN İŞİ KINAMAK DEĞİLDİR'

Şener 'Devletin işi kınamak değildir'
22 Haziran 2017 Perşembe 14:36

Görev yeri olarak her neresi gösterilirse “vatan toprağıdır” diyerek bir an bile düşünmeyen öğretmenlerimizin, güvenliği sağlanmalı; bu konuda şimdiye kadar gösterilen güvenlik zafiyetlerinin sorumluları yargılanmalıdır.

Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, sendika binasında bir basın açıklaması düzenledi. Şener açıklamasında şu görüşlere yer verdi;


'Her eğitim öğretim yılı sonunda öğretmenlerimiz 15 gün süre ile okullarında seminer çalışması yaparlar. Bu seminer çalışmalarında biten eğitim öğretim yılı değerlendirmesi yapıldığı gibi öğretmenin hizmet içi eğitim yöntemi ile öğretmen gelişimi sağlanmaktadır.
Tamamlamış olduğumuz 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından plansız programsız bir şekilde “Bütçemi Yönetiyorum” başlığı altında faaliyet gerçekleştirilmiştir. Adı geçen faaliyet başından sonuna kadar adeta eğitimcilerin aklıyla dalga geçer niteliktedir.
Milli Eğitim Bakanlığı konu içeriği yüksek öğrenim görmüş kişilere hitap edemeyecek kadar yüzeysel hazırlanmış ve söz konusu eğitimi verecek uzman görevlendirememiştir. Bünyesinde bulunan farklı branştan olan ve konu ile ilgili eğitim almayan öğretmenlere angarya şeklinde görevlendirme yapılmıştır.
Bizler kamu emekçileri olarak, yoksulluk sınırları altında inim inim inlerken bu seminerin düzenlenmesi “Biz size gayet ideal bir ücret veriyoruz ama siz harcamayı bilmiyorsunuz.” Demek değil midir? 

Eğitim İş Kocaeli Şubesi olarak ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde kamu emekçilerinin yaşam standardını artıracak, “Bütçemi Yönetiyorum” seminerine ihtiyaç duyulmayacak bir zam oranı belirlenmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını bizi yönetenlerden talep ediyoruz.BİR ÖĞRETMENİMİZ DAHA PKK TARAFINDAN KATLEDİLDİ!
Maalesef 4 gün önce tatil için memleketi Gümüşhane’ye dönerken aracı durdurularak kaçırılan 23 yaşındaki genç öğretmen Necmettin Yılmaz’ın, kara haberi bugün geldi.
Terör örgütü PKK, henüz hayatının baharındaki Necmettin öğretmeni katletti.

Henüz sokak ortasında PKK’nın hain kurşunlarına hedef olarak can veren Aybüke öğretmenin sıcağı dururken bu acı, tüm Türkiye’yi sarmıştır. Ateş, düştüğü yeri değil; tüm ulusun yüreğini yakmıştır.DEVLETİN İŞİ KINAMAK DEĞİLDİR!


Görünen odur ki; artık şehir merkezlerinin, karayollarının, devlet lojmanlarının dahi güvenliği sağlanamamaktadır. Terörle mücadele konusunda teslimiyetçi tavrı yüzünden ulusumuzu ateşe atan Hükümet, her kaybın sonunda sergilediği önce suskunluk sonra ‘kınama’ tavrını sürdürmektedir.

Artık yeter! Kınamak, terörle mücadele konusunda her türlü imkanı elinde barındıran bir devletin yöneticilerinin işi değildir! Hükümet, ‘kınama’yı biz demokratik kitle örgütlerine bırakmalı ve derhal dört elle terörle mücadele konusunda kalıcı çözümlere sarılmalıdır.


ATATÜRK’ÜN ÖĞRETMENLERİ GÖREV BAŞINDA

Bilinmelidir ki, var olan tüm olumsuz koşullara karşın, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyetin öğretmenlerine verdiği “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür kuşaklar” ister görevini yerine getirmek için ülkenin her karış toprağında görev yapan öğretmenlerimizi bu alçak saldırılar yıldırmayacaktır. Ülkenin bağımsızlığının ve bütünlüğünün korunması için cehalete karşı verilecek savaşta onurlu ve fedakar öğretmenlerimiz her zaman var olacaktır.


Ülkenin her tarafında, eğitimin ışığı ve aydınlığını taşıyan öğretmenlerimizin korunması konusunda yetersiz kalan siyasi iktidarı bir kez daha uyarıyoruz; görev yeri olarak her neresi gösterilirse “vatan toprağıdır” diyerek bir an bile düşünmeyen öğretmenlerimizin, güvenliği sağlanmalı; bu konuda şimdiye kadar gösterilen güvenlik zafiyetlerinin sorumluları yargılanmalıdır.
Şehit öğretmenimize rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağlığı diliyoruz. Teröre karşı direnmeye ve sesimizi yükselmeye devam edeceğimizin herkesçe bilinmesini istiyoruz.

Bu haber 1422 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET