18 Ekim 2018 Perşembe 15:43
 
  • 5,538 TL

  • 6,391 TL

  • 217,31 TL

  • 98.570

Öncekiler Sonrakiler

SERDAR MAHALLESİ'NDEN ARAKAN'A YARDIM KERMESİ

Serdar mahallesi'nden Arakan'a yardım kermesi
26 Eylül 2017 Salı 12:37

Derince Beşir derneğinin başlattığı Arakan’a yardım kampanyası kapsamında Serdar mahallesinde kermes düzenlendi.

2012 yılında başlayan saldırılar sonrası topraklarından edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlara yine büyük acılar yaşatılıyor.Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, onbinlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan Türkiye Cumhuriyeti,Beşir Derneği gibi yardım kuruluşları ve vatandaşlar bölgeden yükselen yardım çığlığına sessiz kalmıyor
 
Serdar mahallesinde oturan roman vatandaşlarımızın Arakanlı zulme uğramış Müslümanlar yararına düzenlediği kermes ürünlerinide kendilerinin bağışladığı yaklaşık 50 kg kıyma 10 kg tavuk döner 3 tencere çorba ,tekstil, el işi ürünler, ev yapımı birbirinden farklı tatlı, pasta ve börek çeşitleri vatandaşların beğenisine sunuldu.
 
Kermese Beşir Derneği Derince Temsilcisi Ahmet Kandemir,Beşir gönüllüsü Bayram Sevinç ile roman vatandaşlar katıldı.İzmit Serdar mahallesinde düzenlenen kermeste  konuşan Başkan Kandemir, “Arakan’da çok büyük bir zulüm yaşanıyor.Bir yerde bir zulüm gördüğümüz zaman bu kötülüğü eğer imkanımız varsa elimizle yok etmek, eğer onu yapamıyorsak dilimizle yermek,eğer onu da yapamıyorsak kalbimizle buğzetmemiz gerekir.
Arakanlı kardeşlerimizin yararına yardım kermesi düzenleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Arakanlı kardeşlerimize İyiliğimiz dokunsun istiyoruz.Onların bize Kurtuluş Savaşı’ndaki yardımlarını gördük,tarihte okuyoruz. Bizde şuanda onlara elimizden gelen yardımı yapmak için hep birlikte burada bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Allah hayrımızı kabul etsin” diye konuştu.
Kandemir beşir gönüllüsü olarak hizmet etmek isteyenlerede çağrıda bulunarak Beşir derneği resmi sitesinden gönüllü başvuru formunu doldurarak hizmetlerimizde bizimle beraber ihtiyaç sahipli ailelerin  yardımına koşabilirler.
 
Kermeste Elde edilen 3000 TL,Arakanlı müslümanlara ulaştırılmak üzere  Derince Beşir derneği başkanı Ahmet Kandemir'e teslim edildi.
Bu haber 638 defa okundu

DİĞER HABERLER

9 kattan düştü!

9 kattan düştü!

.

CHP heyeti Doğu Kışla Pazar alanı esnafının sıkıntılarını dinledi

CHP heyeti Doğu Kışla Pazar alanı esnafının sıkıntılarını dinledi

.

Kuruluşumuzun 13.yılında onurluyuz, gururluyuz!

Kuruluşumuzun 13.yılında onurluyuz, gururluyuz!

Eğitim-İş Koceali 1 nolu şube başkanı Emine Çalık, kuruluş yıldönümlerinin 13.yılınedeniyle bir açıklama yaptı.

Emek Partisi’nden Flormar’a dayanışma ziyareti

Emek Partisi’nden Flormar’a dayanışma ziyareti

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl ve Gebze İlçe Örgütü, Flormar işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET