17 Şubat 2020 Pazartesi 08:16

SEVİMLİ DOSTLAR İÇİN 15 BÖLGEYE YEMEK BIRAKILIYOR

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor
23 Ocak 2019 Çarşamba 10:58

.

Hayvanlar bizlerin sessiz dostlarıdır. Bireyler olarak hayvanların yaşama haklarına saygı gösterdiğimiz zaman onları korumak için gerekli çabayı da kendiliğinden göstermiş oluruz. Kocaeli Üniversitesi de bu bilinçle başta Umuttepe Yerleşkesi olmak üzere tüm yerleşkelerinde çok sayıda sevimli dostları misafir ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü Başkanı Metehan Evsen, kulüp olarak yürütülen çalışmalar ile ilgili ve soğuk havalarda sevimli dostlarımıza nasıl yardım edebileceğimiz konusunda açıklamalarda bulundu. Ev veya yurt fark etmeksizin kapıların önüne bir kap su, yemek artığı, mama koyarak en azından sokaklarda kaldıkları zamanlarda karınlarını doyurmaya yardımcı olunabileceğini belirten Evsen, “Bunun yanı sıra Hayvanlar sokaklarda soğuk betonlarda yatıyorlar. Yatacakları yerlerin altına karton, minder veya bez gibi eşyalar koyarak daha rahat yatmaları sağlanabilir.” dedi.

Hayvanların sevgiyi sezebileceğini kaydeden Evsen, “Hayvanların altıncı hisleri kuvvetlidir. Eğer bizler onlara sevgi ile yaklaşırsak onlar kendilerinin sevileceğini anlayıp bize sevgi ile karşılık vereceklerdir. Örneğin; hayvan kuyruk sallıyor ise bu beni sevin anlamına geliyordur fakat kuyruk sallamıyor ise sizden korktuğunu belli ediyor ve bana yaklaşmayın demek istiyordur.” ifadelerini kullandı.

KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü olarak hayvan besleme ve sahiplendirme çalışmalarından da bahseden Metehan Evsen, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hafta içi 5 gün kampüs içinde 11 kampüs dışında 4 farklı bölgemiz olmak üzere toplam 15 farklı bölgeye yemek bırakıyoruz. Bu yemekleri okulumuz yemekhanesinden topluyoruz. Beslenmeleri dışında sevimli dostlarımızı sahiplendirme çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Sahiplendirme konusunda bazı kurallarımız var. Örneğin, önce bireylerle görüşme gerçekleştiriyoruz. Nasıl bakacaklarına yönelik bilgiler alıyor, onlara şartlarımızı sunuyoruz. Şartlarımızı kabul ettikleri takdirde hayvanlarımızı kendilerine teslim ediyoruz. Tabi bununla da bitmiyor, her ay hayvanların durumunu kontrol ediyor, şartların yerine getirilmediğini, hayvanların uygun şartlarda bakılmadığı veya kötü muamele gördüklerini anladığımız takdirde dostlarımızı geri alıyoruz.”
Bu haber 394 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocaklarında Corona Virüsü konferansı

Türk Ocaklarında Corona Virüsü konferansı

Türk ocaklarında bu haftaki Ocakbaşı sohbetinin konusu Corona virüsü oldu.

Başkan Hürriyet’ten Elazığ depremi gönüllülerine teşekkür

Başkan Hürriyet’ten Elazığ depremi gönüllülerine teşekkür

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Elazığ’da gerçekleşen deprem sonrasında İzmit’te başlatılan yardım kampanyasında İzmit halkının getirdiği yardım malzemelerinin kolileme ve tasnifleme işlemlerinde gönüllü olarak çalışan vatandaşlarla bir araya gelerek teşekkürlerini sundu.

A'dan Z'ye bizim hayatımızı hiçe saymışlar

A'dan Z'ye bizim hayatımızı hiçe saymışlar

İşte halk sağlığını tehlikeye atan firmalar

KOTO’nun ‘Yeni Üye Bilgilendirme Eğitimi’ne yoğun ilgi

KOTO’nun ‘Yeni Üye Bilgilendirme Eğitimi’ne yoğun ilgi

Eğitimlerde KOTO üyesi olmanın ayrıcalıkları anlatılırken, ticarete dair altın değerinde öneriler de sunuluyor

Gelecek GTÜ’de, Gençlik Geleceğin peşinde

Gelecek GTÜ’de, Gençlik Geleceğin peşinde

41 Genç, 41 Gelecek Gençlik Projesi 2020 kapsamında GTÜ’ de liseli öğrenciler bilim ve teknoloji ışığında eğitim ve öğrenimlerinde farklı bir pencere açtılar.

Sevgililer Günü’ne özel

Sevgililer Günü’ne özel

İzmit Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel bir program hazırladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ