kbb 15 temmuz
bil anakolej
11 Temmuz 2020 Cumartesi 14:59

SEVİMLİ DOSTLAR İÇİN 15 BÖLGEYE YEMEK BIRAKILIYOR

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor
23 Ocak 2019 Çarşamba 10:58

.

Hayvanlar bizlerin sessiz dostlarıdır. Bireyler olarak hayvanların yaşama haklarına saygı gösterdiğimiz zaman onları korumak için gerekli çabayı da kendiliğinden göstermiş oluruz. Kocaeli Üniversitesi de bu bilinçle başta Umuttepe Yerleşkesi olmak üzere tüm yerleşkelerinde çok sayıda sevimli dostları misafir ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü Başkanı Metehan Evsen, kulüp olarak yürütülen çalışmalar ile ilgili ve soğuk havalarda sevimli dostlarımıza nasıl yardım edebileceğimiz konusunda açıklamalarda bulundu. Ev veya yurt fark etmeksizin kapıların önüne bir kap su, yemek artığı, mama koyarak en azından sokaklarda kaldıkları zamanlarda karınlarını doyurmaya yardımcı olunabileceğini belirten Evsen, “Bunun yanı sıra Hayvanlar sokaklarda soğuk betonlarda yatıyorlar. Yatacakları yerlerin altına karton, minder veya bez gibi eşyalar koyarak daha rahat yatmaları sağlanabilir.” dedi.

Hayvanların sevgiyi sezebileceğini kaydeden Evsen, “Hayvanların altıncı hisleri kuvvetlidir. Eğer bizler onlara sevgi ile yaklaşırsak onlar kendilerinin sevileceğini anlayıp bize sevgi ile karşılık vereceklerdir. Örneğin; hayvan kuyruk sallıyor ise bu beni sevin anlamına geliyordur fakat kuyruk sallamıyor ise sizden korktuğunu belli ediyor ve bana yaklaşmayın demek istiyordur.” ifadelerini kullandı.

KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü olarak hayvan besleme ve sahiplendirme çalışmalarından da bahseden Metehan Evsen, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hafta içi 5 gün kampüs içinde 11 kampüs dışında 4 farklı bölgemiz olmak üzere toplam 15 farklı bölgeye yemek bırakıyoruz. Bu yemekleri okulumuz yemekhanesinden topluyoruz. Beslenmeleri dışında sevimli dostlarımızı sahiplendirme çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Sahiplendirme konusunda bazı kurallarımız var. Örneğin, önce bireylerle görüşme gerçekleştiriyoruz. Nasıl bakacaklarına yönelik bilgiler alıyor, onlara şartlarımızı sunuyoruz. Şartlarımızı kabul ettikleri takdirde hayvanlarımızı kendilerine teslim ediyoruz. Tabi bununla da bitmiyor, her ay hayvanların durumunu kontrol ediyor, şartların yerine getirilmediğini, hayvanların uygun şartlarda bakılmadığı veya kötü muamele gördüklerini anladığımız takdirde dostlarımızı geri alıyoruz.”
Bu haber 454 defa okundu

DİĞER HABERLER

Nikah ve düğün salonlarında Covid-19 tedbirleri

Nikah ve düğün salonlarında Covid-19 tedbirleri

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından eğitim verildi.

Derince’de Yeni Yollar Kullanıma Açılıyor

Derince’de Yeni Yollar Kullanıma Açılıyor

Derince Belediyesi ekipleri bölgede ham halde bulunan imar yollarını açarak kullanıma uygun hale getiriyor

Vali Yavuz, Kocaelispor'un şampiyonluğunu kutladı

Vali Yavuz, Kocaelispor'un şampiyonluğunu kutladı

Vali Seddar Yavuz Kocaelispor’un Şampiyonluğunu ve 2. Lige Yükselmesini Kutladı

Hafta sonu Kocaeli'de hava nasıl olacak?

Hafta sonu Kocaeli'de hava nasıl olacak?

Türkiye haftasonunu batıda güneş, doğuda ise yağışlı havayla geçirecek.

KÖRFEZ'DE 5 APARTMAN, 76 KİŞİ VE BİR PARK KARANTİNAYA ALINDI

KÖRFEZ'DE 5 APARTMAN, 76 KİŞİ VE BİR PARK KARANTİNAYA ALINDI

Körfez'de yayılan virüs salgınına karşı tedbirlerde sıkı sıkıya uygulanıyor

Başkan Büyükakın,Çerkeşli köyünü ziyaret etti

Başkan Büyükakın,Çerkeşli köyünü ziyaret etti

Kömürcüler OSB’nin taşınması başta olmak üzere ortaya konan tüm hizmetler için Dilovası ilçesi Çerkeşli köyü sakinleri, Başkan Büyükakın’a teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ