kg polis haftası
08 Nisan 2020 Çarşamba 09:10

SEVİMLİ DOSTLAR İÇİN 15 BÖLGEYE YEMEK BIRAKILIYOR

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor
23 Ocak 2019 Çarşamba 10:58

.

Hayvanlar bizlerin sessiz dostlarıdır. Bireyler olarak hayvanların yaşama haklarına saygı gösterdiğimiz zaman onları korumak için gerekli çabayı da kendiliğinden göstermiş oluruz. Kocaeli Üniversitesi de bu bilinçle başta Umuttepe Yerleşkesi olmak üzere tüm yerleşkelerinde çok sayıda sevimli dostları misafir ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü Başkanı Metehan Evsen, kulüp olarak yürütülen çalışmalar ile ilgili ve soğuk havalarda sevimli dostlarımıza nasıl yardım edebileceğimiz konusunda açıklamalarda bulundu. Ev veya yurt fark etmeksizin kapıların önüne bir kap su, yemek artığı, mama koyarak en azından sokaklarda kaldıkları zamanlarda karınlarını doyurmaya yardımcı olunabileceğini belirten Evsen, “Bunun yanı sıra Hayvanlar sokaklarda soğuk betonlarda yatıyorlar. Yatacakları yerlerin altına karton, minder veya bez gibi eşyalar koyarak daha rahat yatmaları sağlanabilir.” dedi.

Hayvanların sevgiyi sezebileceğini kaydeden Evsen, “Hayvanların altıncı hisleri kuvvetlidir. Eğer bizler onlara sevgi ile yaklaşırsak onlar kendilerinin sevileceğini anlayıp bize sevgi ile karşılık vereceklerdir. Örneğin; hayvan kuyruk sallıyor ise bu beni sevin anlamına geliyordur fakat kuyruk sallamıyor ise sizden korktuğunu belli ediyor ve bana yaklaşmayın demek istiyordur.” ifadelerini kullandı.

KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü olarak hayvan besleme ve sahiplendirme çalışmalarından da bahseden Metehan Evsen, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hafta içi 5 gün kampüs içinde 11 kampüs dışında 4 farklı bölgemiz olmak üzere toplam 15 farklı bölgeye yemek bırakıyoruz. Bu yemekleri okulumuz yemekhanesinden topluyoruz. Beslenmeleri dışında sevimli dostlarımızı sahiplendirme çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Sahiplendirme konusunda bazı kurallarımız var. Örneğin, önce bireylerle görüşme gerçekleştiriyoruz. Nasıl bakacaklarına yönelik bilgiler alıyor, onlara şartlarımızı sunuyoruz. Şartlarımızı kabul ettikleri takdirde hayvanlarımızı kendilerine teslim ediyoruz. Tabi bununla da bitmiyor, her ay hayvanların durumunu kontrol ediyor, şartların yerine getirilmediğini, hayvanların uygun şartlarda bakılmadığı veya kötü muamele gördüklerini anladığımız takdirde dostlarımızı geri alıyoruz.”
Bu haber 412 defa okundu

DİĞER HABERLER

Koronavirüs ile mücadelede Güney Kore modeli

Koronavirüs ile mücadelede Güney Kore modeli

Aplikasyon oluşturuldu

Ücretsiz izine çıkarılanlar bu haber sizin için

Ücretsiz izine çıkarılanlar bu haber sizin için

Maaş desteğigeliyor

76 KİŞİ DAHA VİRÜSE YENİLDİ

76 KİŞİ DAHA VİRÜSE YENİLDİ

İYİLEŞEN SAYISI BİN 582 OLDU

İSU Sanal Şube ile evde kalarak tüm işlemleri yapabilirsiniz

İSU Sanal Şube ile evde kalarak tüm işlemleri yapabilirsiniz

İSU WEB ADRESİ VE MOBİL UYGULAMASI İLE TÜM İŞLEMLER KOLAY

Büyükakın, 'Maske üretiminde kapasiteyi artırıyoruz’'

Büyükakın, 'Maske üretiminde kapasiteyi artırıyoruz’'

Başkan Büyükakın, maske dikim merkezlerinden biri olan Gülen Yüzler’i ziyaret etti.

Barınma Merkezi, vatandaşın hizmetinde

 Barınma Merkezi, vatandaşın hizmetinde

Büyükşehir Barınma merkezi Koronavirüs salgını sonrasında kapasitesinin arttırdı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ