20 Şubat 2020 Perşembe 20:54

SEZER, ELAZIĞ VE MALATYA’YA GİDİYOR

SEZER, ELAZIĞ VE MALATYA’YA GİDİYOR
26 Ocak 2020 Pazar 21:50

YARDIM KAMPANYASINA GÖLCÜKLÜLERDEN BÜYÜK DESTEK

Elazığ'ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen deprem sonrasında, yaşanan büyük acıyı paylaşmak ve deprem afetini en acı şekilde yaşayan bir ilçenin belediye başkanı olarak, yapılan çalışmalara nasıl katkı sunulabileceğini yerinde incelemek üzere, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Elazığ’a gidiyor. AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve meclis üyelerinin de eşlik edeceği Başkan Sezer, 27 Ocak Pazartesi günü (yarın) sabah 09.00'da kalkacak uçakla Malatya'ya gidecek ve oradan da Elazığ’a geçecek.

 

ACILARI PAYLAŞMAK İÇİN BÖLGEYE GİDİYORUM

 

“Deprem gerçeğini en ağır şekilde yaşamış ve önemli tecrübeler edinmiş kentin insanlarıyız” diyen Başkan Sezer ayrıca; “Elazığ ve Malatya’da yaşayan vatandaşlarımızın acısını en derinden paylaşıyoruz. Devletimiz, deprem afeti sonrasında çok hızlı bir şekilde reaksiyon göstererek, planlı programlı ve koordineli bir şekilde müdahalede bulundu. Deprem bölgesinin durumu da, devletin en üst düzey yetkilileri tarafından incelendi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız süratle afet bölgesine giderek vatandaşlarınızın yanında yer aldılar. Biz de vatandaşlarımızın acısını paylaşmak, hem de bölgede devam eden çalışmalara Gölcük Belediyesi olarak nasıl katkı sunabileceğimizi bizzat yerinde görmek için yarın Malatya ve Elazığ’a gidip, incelemelerde bulunacağım” dedi.

 

YARDIM KAMPANYASINA GÖLCÜKLÜLERDEN BÜYÜK DESTEK

 

Başkan Sezer ayrıca, “Hemşehrilerimizden gelen yoğun talepler ve AFAD Kocaeli İl Müdürlüğü’nün bildirdiği ihtiyaç talebi doğrultusunda, Gölcük Belediye’nin Kızılay Gölcük Şubesi ile birlikte yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyamız çarşamba günü 17.30’a kadar devam edecek. Kampanyaya çok yoğun bir ilgi var. Hemşehrilerime hassasiyetleri için yürekten teşekkür ediyorum. Gölcük her zaman olduğu gibi kendine yakışanı yapacaktır” şeklinde konuştu.

 

YARDIM KAMPANYASI ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 17.30’A KADAR SÜRECEK

 

17 Ağustos’ta deprem acısını yaşamış Gölcüklüler, kuru gıda, hijyen malzemesi, ısıtıcı, battaniye, kışlık giysi ve benzeri ihtiyaç malzemeleri ile yardım kampanyasına katıldılar. Kampanyaya katılmak isteyen Gölcüklüler, Gölcük Belediyesi Meclis Toplantı Salonu Girişine akşam saatlerinde de belediye zabıta noktasına yardımlarını bırakabilirler.

Bu haber 760 defa okundu

DİĞER HABERLER

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

Doğu Marmara Kalkınman Ajansı’nın proje destek ve hibelerinden en çok faydalanan, kent için en çok proje üreten kurumların başını çeken KOTO bu kez turizm için çalışma yapıyor.

DOĞADAKİ TABLOLAR

DOĞADAKİ TABLOLAR

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi(İF) Görsel İletişim Tasarımı(GİT) Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Keskin, 19 Şubat Çarşamba günü KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşisi gerçekleştirdi.

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Yücel Boru Fen Lisesi, Fen Bilimleri Olimpiyatının bu yıl ikincisini düzenliyor.

Kocaelispor Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

 Kocaelispor  Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

İzmit'e adanmış bir yaşam.

İzmit Belediyesi edebiyatseverleri, öykülerle buluşturdu

İzmit Belediyesi edebiyatseverleri, öykülerle buluşturdu

İzmit Belediyesi Dünya Öykü Günü’nde Saatçi Ali Efendi Konağı’nda İzmitlileri edebiyatla buluşturdu

Kent Konseyi'nden Çevre Mühendisleri Odası'na ziyaret

Kent Konseyi'nden  Çevre Mühendisleri Odası'na ziyaret

Kocaeli Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyelerinden hayırlı olsun ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ