21 Mart 2019 Perşembe 19:42
 
Öncekiler Sonrakiler

SİCİL AFFI İÇİN SON GÜN 1 TEMMUZ

Sicil affı için son gün 1 Temmuz
28 Haziran 2018 Perşembe 16:26

.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, 6948 sayılı kanun kapsamına alınan yazılım üreten işletmelerin sanayi siciline kayıt edilmesi gerektiğini belirterek, sicil affı ile ilgili son mürcaatların 1 Temmuz 2018 Pazar günü olduğunu hatırlatarak, önemli uyarılarda bulundu.
Sicil affı ile ilgili açıklamalarda bulunan Aydın, “7033 sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin desteklenmesi amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair kanunun 1 Temmuz 2017 tarihli ve 30111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun ile 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun bazı maddelerinde değişiklik yapılmış ve geçici madde eklenmiştir ve sanayi siciline kayıt olmamış işletmelere herhangi bir idari para cezasına maruz kalmadan 01 Temmuz 2018 tarihine kadar kayıt olma imkanı getirilmiştir. Bu bağlamda, 6948 sayılı kanun Kapsamına alınan yazılım üreten işletmelerin sanayi siciline kayıt edilmesi gerekmektedir. Kayıt işlemlerini “sanayisicil.sanayi.gov.tr. “ adresinde kullanıcı ve şifre oluşturduktan sonra sisteme girip gerçekleştirmeleri ve aşağıdaki evraklarla Bilim,  Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne getirmeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, sicil affına müracaat etmek isteyen işletmeler için şu evrakların hazırlanması gerektiğini vurguladı:


Gerekli Evraklar
Dilekçe
Kuruluşa ait Ticaret Sicil Gazetesi ( varsa adres ve unvan değişikliği gazeteleri)
Kapasite Raporu

Firma eğer micro işletme ise Küçük ve orta Büyüklükteki İşletmelerin Niteliği Hakkında Bilgi Beyannamesini doldurması ve kapasite raporu yerine kapasite beyanında bulunabilir.


Mikro işletme: On kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri bir milyon Türk Lirası’nı aşmayan işletmelerdir.
           

Bu haber 578 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ