27 Mayıs 2018 Pazar 16:51
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

SİSAD GÖNÜLLÜLERİ ARAMA KURTARMA EĞİTİMİNE KATILDI

SİSAD gönüllüleri arama kurtarma eğitimine katıldı
22 Ocak 2018 Pazartesi 15:04

Kısa adı SİSAD olan Sivil Savunma Derneği Kocaeli ilinde çalışmalarına hız verdi.

Dernek gönüllülerinden oluşan ekip Arama Kurtarma Eğitimi’ne katıldı.
Sivil Savunma Derneği’nin Kocaeli Temsilciliği SİSAD gönüllüleri ile birlikte sivil bir arama kurtarma ekibi kurmak amacıyla AFAD Sapanca Eğitim Merkezinde düzenlenen “Hafif Arama Kurtarma Eğitimi”ne katıldı. SİSAD – AFAD organizesi ile gerçekleşen eğitimlere Kocaeli ve Sakarya illerinden gönüllüler katıldı. Teorik ve uygulamalı derslerin verildiği eğitimlerde; Enkazda arama kurtarma teknikleri, enkaz arama kurtarma cihaz ve makinalarının kullanımı, kazazede kurtarma-müdahale ve taşıma yöntemleri gibi önemli konular üzerinde durularak tatbikatlar yapıldı.
SİSAD Kocaeli Temsilcisi Nebi ASLAN “Afet ve acil durumlarla mücadele bilincini toplumun tümüne yayacak etkin, esnek, süratli ve sürdürülebilir sivil toplum kuruluşu olmak istiyoruz. Bu amaçla önce gönüllülerimizin bu eğitime katılımını sağladık. Benzer eğitimlerin devamını da planlamaktayız. Toplum genelinde sivil savunma farkındalığı oluşturmak için faaliyetlerimize devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Bu haber 505 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

Yahyakaptan Mahallesi’nin enerjisi toplu yapı yönetim talebi üzerine kesildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET