20 Ağustos 2018 Pazartesi 15:42
 
  • 6,114 TL

  • 6,985 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

SİTE SAKİNLERİNE MÜJDE

Site sakinlerine müjde
22 Haziran 2018 Cuma 12:30

.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Derince’de tapularda yaşanan sorunların çözümü için,  ilgili birimlerin yetkililerini bir araya getirerek, komisyon kurulmasını sağladı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Derince’de kalıcı konutlar, Hasdayı ve Yenikent 3 no’lu sitede yaşayan vatandaşların büyük bir sorununu çözüme kavuşturmak için önemli bir adım attı. Yıllardır tapuda gözüken ile kullanılan daireler arasındaki uyuşmazlık problemini çözüme kavuşturmak adına Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, tapu ve kadastro müdürlerini bir araya getirdi. Konu Geçmişte yapılan hata ile yıllarca devam eden bu problem, kurulan komisyon ile çözüme kavuşacak.

KARGAŞA ORTADAN KALKACAK

Konu ile ilgili konuşan Milletvekili İlyas Şeker, “site yöneticileri ile bugün masaya oturduk ve yıllar önce oluşan büyük bir hatayı düzeltmek için komisyon kurduk. Örneğin bir kardeşimiz yıllarca 2 numaralı dairede oturmuş fakat tapuda evi 4 numarada gözüküyor. Vatandaşımız yıllarca bu sıkıntıyı çekmiş. Allah’ın izniyle kurulan komisyon ile sitede yaşayan tapu sahipleri için önemli bir kargaşa ortadan kalkacak. Komisyonumuz binalarda incelemelere başladı. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum” diyerek sitede tapu sahibi olan vatandaşlara büyük bir müjde verdi.

ORMAN ARAZİLERİNİ DE UNUTMADI
Sadece bu konuyu çözmekle kalmayan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yaklaşık bir hafta önce de Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü Yardımcısı Mehmet Zeki Temur, Sakarya Orman Bölge Müdürünü ilimize davet etti. Karamürsel Dereköy, İzmit Yenimahalle ve Derince’nin üst kısımlarında ormanlık alanların durumunu görüşmek üzere arazide incelemelerde bulundu.  Şeker, orman arazileri ile ilgili öne çıkan bu bölgelerdeki sorunların çözüme kavuşması için gerekli çalışmaların başlatılacağının altını çizdi.

Bu haber 355 defa okundu

DİĞER HABERLER

Taşınma işi bayram sonrası

Taşınma işi bayram sonrası

.

Bu sana yakışmadı...

Bu sana yakışmadı...

Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürü İlhan Özel, park ettiği otomobilinin bir anda hareket etmesi sonucunda durdurmaya çalıştığı aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Gölcük’te faaliyet gösteren Özel Aile Konak Hastanesi, bayramlaşma geleneğini Kurban Bayramı’nda da devam ettirerek tüm çalışanlarıyla kutladı.

Kartepe'de Başpehlivan Recep Kara

Kartepe'de Başpehlivan Recep Kara

.

Başiskele’de bir ayda 5 açılış

Başiskele’de bir ayda 5 açılış

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz modernleşen, yaşam kalitesi her geçen gün yükselen Başiskele'ye kalıcı eserler kazandırıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ