13 Aralık 2018 Perşembe 15:12
 
  • 5,352 TL

  • 6,102 TL

  • 214,15 TL

  • 90.871

Öncekiler Sonrakiler

SİTE SAKİNLERİNE MÜJDE

Site sakinlerine müjde
22 Haziran 2018 Cuma 12:30

.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Derince’de tapularda yaşanan sorunların çözümü için,  ilgili birimlerin yetkililerini bir araya getirerek, komisyon kurulmasını sağladı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Derince’de kalıcı konutlar, Hasdayı ve Yenikent 3 no’lu sitede yaşayan vatandaşların büyük bir sorununu çözüme kavuşturmak için önemli bir adım attı. Yıllardır tapuda gözüken ile kullanılan daireler arasındaki uyuşmazlık problemini çözüme kavuşturmak adına Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, tapu ve kadastro müdürlerini bir araya getirdi. Konu Geçmişte yapılan hata ile yıllarca devam eden bu problem, kurulan komisyon ile çözüme kavuşacak.

KARGAŞA ORTADAN KALKACAK

Konu ile ilgili konuşan Milletvekili İlyas Şeker, “site yöneticileri ile bugün masaya oturduk ve yıllar önce oluşan büyük bir hatayı düzeltmek için komisyon kurduk. Örneğin bir kardeşimiz yıllarca 2 numaralı dairede oturmuş fakat tapuda evi 4 numarada gözüküyor. Vatandaşımız yıllarca bu sıkıntıyı çekmiş. Allah’ın izniyle kurulan komisyon ile sitede yaşayan tapu sahipleri için önemli bir kargaşa ortadan kalkacak. Komisyonumuz binalarda incelemelere başladı. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum” diyerek sitede tapu sahibi olan vatandaşlara büyük bir müjde verdi.

ORMAN ARAZİLERİNİ DE UNUTMADI
Sadece bu konuyu çözmekle kalmayan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yaklaşık bir hafta önce de Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü Yardımcısı Mehmet Zeki Temur, Sakarya Orman Bölge Müdürünü ilimize davet etti. Karamürsel Dereköy, İzmit Yenimahalle ve Derince’nin üst kısımlarında ormanlık alanların durumunu görüşmek üzere arazide incelemelerde bulundu.  Şeker, orman arazileri ile ilgili öne çıkan bu bölgelerdeki sorunların çözüme kavuşması için gerekli çalışmaların başlatılacağının altını çizdi.

Bu haber 387 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tuzlama ekipleri kar için hazır bekliyor

Tuzlama ekipleri kar  için hazır bekliyor

.

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

ASKON Kocaeli Şubesi’nin basın toplantısı bugün şube binasında gerçekleştirildi. Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, “Bu gemi, artık su alıyor” dedi.

Tren kazasında facia

Tren kazasında facia

9 ölü 47 yaralı

Memurlar dikkat!

Memurlar dikkat!

Yılbaşı hediye genelgesi yayınladı

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Başiskele Belediyesi 140 personel ve 32 araçla karla mücadeleye hazır.

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

"12. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi” katılan Kocaeli Valili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü üç gün boyunca açtığı tanıtım standıyla yerli ve yabancı konukların ilgi odağı oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ