28 Mart 2017 Salı 14:57
 
Öncekiler Sonrakiler

SÖNMEZ, KARŞILIĞINI MİSLİ MİSLİ ALIRSINIZ

Sönmez, Karşılığını misli misli alırsınız
24 Ekim 2015 Cumartesi 16:02

" Bizi dikkate alın karşılığını misli misli alırsınız" dedi.

BBP Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız ve milletvekili adayları Kocaeli Taşköprülüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.  BBP heyetini Dernek Başkanı Yasin Sönmez ve dernek üyeleri karşıladı.   Sönmez, " Bizi dikkate alın karşılığını misli misli alırsınız" dedi.
Milletvekili adayları adına konuşan  Hacı Latif İşcen, "Milletvekili adayları olarak bizler ulusalda ve yerelde projeler üretmekteyiz. Ama sizleri dinlemeden üretilen projeler tamamen farazi.  Kendi kendine yeten bir tarım ülkesiyken buğday saman hatta tohumu dışarıdan alır duruma geldik. Tarihe bakınca lale devrinde benzer olaylar görülüyor. Tarımını kendi yapamayıp inşaat odaklı  büyüyen bir ülke haline geldik" dedi.

YATIRIM YAPILAN TEK YER

 Körfez'in sıkıntılarından bahseden İşcen, "Yağmurda Körfez'in hali ortada. Her yer su altında kalıyor. Altyapıya harcanan paranın nereye harcandığı  belli değil. Düğün salonu yapmak belediyenin işi değil. Kapalı pazar alanı yapıldı ama kullanılmıyor. Projeler Körfez halkının yararına değil. Körfez üvey evlat konumunda. Yatırım yapılan tek yer Seka Park. Çünkü şovlarını orada yapıyorlar. Her gün proje açıklıyoruz. Sizlerden destek istiyoruz. inşallah bu dönem meclise önümüzdeki dönem ise iktidara  yürüyoruz" dedi.

AKP'NİN KATKISI VAR

Genel Başkan Danışmanı ve Milletvekili adayı Serhat Duyar, " STK'lar çok önemli ama bazı partiler siyasi partilerin arka bahçesi olarak çalışıyor. Ayrışma ve kutuplaşmanın olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Şuanda  bir tarafta tayyip Erdoğan'ın düşmanları var. Diğer tarafta Erdoğan'ı kayıtsız şartsız sevenler var.  Ülkeye en çok bu zarar veriyor. 7 haziranda HDP'nin aldığı her oyda AKP'nin katkısı var. AKP yüzde 9 oy kaybetti yüzde 6'sı HDP'ye gitti" dedi.

1 OYUMLA NE OLUR  DEMEYİN

Genel siyaseti eleştiren Duyar, "Şuanda Doğu ve Güneydoğu'da can güvenliği yok. Çözüm süreci ve barış sürecinin ismi güzel Ama bu süreç PKK'yla masaya oturmak yanlıştı. Önümüzdeki günlerde bizleri çok daha kötü günler bekliyor. Cumhurbaşkanı çözüm sürecini buzdolabına koyduk, başbakan ise seçimden sonra devam edeceklerini söyledi. Biz BBP olarak  terörle topyekun mücadele edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 1 oyumla ne olur diye düşünmeyin. " ifadelerini kullandı.

390 BİN KİŞİYİZ

Milletin gönlüne girmek önemli diyen Dernek Başkanı Sönmez,"Serhat Bey'i Körfez'de bir köyümüzde su meselesini çözdüğü zamandan hatırlıyorum. 2012 yılında kurulduk, amacımıza uygun hareket ettik. İftarlar, futbol turnuvası yapıyoruz. Köy okullarının ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 17 öğrencimize burs verdik. Camilerimizin ihtiyaçlarını yaptırıyoruz. Kocaeli genelinde yaşayan 1 milyon kişiden 390 bini  yerli halk. Yerli halk her zaman görevini  yerine getiriyor. Bizi dikkate alın karşılığını misli misli alırsınız" ifadelerini kullandı.


Bu haber 627 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hizmet-İş yüzde 20 istedi Büyükşehir 10 verdi

Hizmet-İş yüzde 20 istedi Büyükşehir 10 verdi

.

Liseli projeciler GTÜ’ de yarışıyor

Liseli projeciler GTÜ’ de yarışıyor

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması Gebze Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde başladı.

Başkan Karaosmanoğlu, Spor eğitmenleriyle buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, Spor eğitmenleriyle buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, “Evden Okula Haydi Anneler Spora” projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin spor eğitmenleriyle bir araya geldi.

Emekliyi dolandıran şahıs yakalandı

Emekliyi dolandıran şahıs yakalandı

Kocaeli’de emekli maaşlarını çeken yaşlı vatandaşların maaşlarını çaldığı öne sürülen kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

'Kaliteli ve verimli üretimi teşvik ediyoruz'

'Kaliteli ve verimli üretimi teşvik ediyoruz'

Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Ziraat Odası’nın yeni yönetimi ile bir araya geldi. Kocaeli’de ki tarımı ve hayvancılığı desteklemeye devam edeceğiz, dedi.

’Hak’izleyiciyle buluştu

’Hak’izleyiciyle buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Dünya Tiyatrolar Günü’nde ‘Hak’ oyunu nu izleyiciyle buluşturdu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET