23 Ağustos 2019 Cuma 19:38

SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAYALIM

Sosyal medyanın esiri olmayalım
01 Kasım 2018 Perşembe 12:17

KO-MEK’e bilinçli medya semineri.

Aile Eğitim Programı kapsamında verilen seminerde, KO-MEK personeline çocukların sosyal medya kullanımının yakın takibe alınması gerektiği anlatıldı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülmekte olan Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında KO-MEK kurs merkezi sorumlularına bilinçli medya kullanımı konusunda eğitim semineri verildi.  Aile Eğitim Programı eğitmeni İnci Türengül tarafından verilen seminerde ailelerin, çocuklarının sosyal medya kullanımı konusunda dikkatli olmaları istendi.

İL MÜDÜRÜ YÜMNÜ KATILDI
Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitime Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, KO-MEK Yönetim Merkezi personeli ve kurs merkezi sorumluları katıldı.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞME YAPMAYI UNUTTUK
İnci Türengül eğitimin başında sosyal medyanın toplumsal ilişkilere tercih edilir bir hal aldığını kaydetti. İletişimin bilgisayar ya da cep telefonları üzerinden sağlandığına dikkat çeken Türengül, yüz yüze görüşme yapmanın neredeyse unutulduğunu söyledi.

SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAYALIM
Eğitimde sosyal medyanın doğru kullanılmadığı da aktarıldı. Sosyal medya kullanırken adeta onun bağımlısı bir hal alındığını ifade eden Türengül, bu durumun çocukları olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

ÇOCUKLARINIZI TAKİP EDİN
Ailelerin çocuklarının sosyal medya kullanımlarını takip etmeleri gerektiği üzerinde duran İnci Türengül, “Çocukların teknoloji bağımlısı olmaması, sosyal medyada suistimale uğramaması ve bu dünyanın tehlikeli durumlarıyla karşılaşmamaları için dikkatli olmayız. Çocuklarımızın sosyal medya hesaplarını yakın takibe almalıyız” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARLA KALİTELİ VAKİT GEÇİRMEK
Eğitimde, çocukları sosyal medyanın tehlike ve bağımlılığından korumanın en önemli yolunun aile içindeki iletişim olduğu ifade edildi. İnci Türengül, bu çerçevede, “Çocuklarımızın dünyalarını sosyal medyaya hapsetmelerini istemiyorsak bundan önce biz vazgeçmeliyiz. Önce bizler ellerimizdeki telefonları bırakmalıyız. Çocuklarımızla kaliteli vakit geçirmeli ve bunun için çaba sarf etmeliyiz” şeklinde konuştu.


Bu haber 504 defa okundu

DİĞER HABERLER

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşi ve ailesine, 'Sizi süründüreceğim' diyen öfkeli kocanın, karısının kişilik haklarını zedelediğine hükmetti. Davalı kocanın tehditkar sözlerini boşanma sebebi sayan Kurul; davalı kocanın manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Sendika Başkanına muştalı saldırı

Kortel Konağı küllerinden doğacak

Kortel Konağı küllerinden doğacak

ASLINA UYGUN OLARAK

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ