18 Ekim 2018 Perşembe 20:09
 
  • 5,643 TL

  • 6,487 TL

  • 218,94 TL

  • 97.454

Öncekiler Sonrakiler

SP İL KADIN KOLLARI DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

SP İl Kadın Kolları Divan Toplantısını Gerçekleştirdi
14 Eylül 2017 Perşembe 13:27

.

SP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün Ağustos Ayı İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi.Toplantının açılış konuşmasında Ağustos ayını değerlendiren İl Kadın Kolları Başkanı Şengün,

Buruk bir bayramı daha geride bıraktık. Bayramda dahi teröre  kurban verdik. Bu bayramda terör yüzünden coşkularımız yarım, sevinçlerimiz eksik kaldı.
 
Trafik Terörü adeta katliam gibi! 
10 günlük bayram tatili boyunca trafik kazalarında;
122 vatandaşımız hayatını kaybetti. 482 kişi de yaralandı!  
Rakamlar endişe verici!
Karayolu kaza istatistiğine göre 2016 ‘da ülkemizde kaza sayısı: 1 milyon 182 bin 491.
Son bir yılda trafik kazalarında kaybettiğimiz insan sayısı: 7 bin 300 kişi
Yaralı: 303 bin 812 kişi
%90 sürücü hatalı kazalar..
Elbette kurallara güveneceğiz.
Ehliyet yetmiyor. Sorumluluk duygusuna ihtiyaç var.
Bu hissiyat sürücülere nasıl aşılanacak. Toplumsal bilincin yükseltilmesi gerekiyor.
En büyük güvencemiz insan. En başta insana güveneceğiz.
Ancak gözlemimiz o ki insan kaynaklı trafik kazalarının ekseriyetle kaynağı "Hak anlayışına " dayanıyor. Yine trafik kazalarının belirtilen rakamlara ulaşmasının, toplumca hak anlayışımızdaki bozulmanın yaygınlaştığına işaret ettiğini düşünüyorum.
 
Arakan’daki Durum;
Bayram coşkumuzu hüzne ve acıya boğan bir unsur da Arakan’da yaşanan gelişmeler..
Arakan’lı Müslümanların evleri yakılıyor, köyleri boşaltılıyor. Katliamdan kurtulmak için yollara düşenler nehirlerde boğuluyor, ya da dağlarda açlıktan ölüyor. 
Onbinlerce Müslüman Bangladeş sınırında sıkışıp kalmış durumda. Uluslar arası toplum sadece kınamakla meşgul. Bu katliamların durdurulması için en büyük görev; İslam ülkelerinin yöneticilerine düşüyor. Onlar ise, birbirleriyle uğraşmaktan bu problemi çözmeye vakit bulamıyor!!!
Batı ikiyüzlülükten kurtulmadıkça dünya huzura ermez. Baskı ve zulüm değil, demokrasi v e insan haklarının hakim olduğu bir dünyanın ilk şartı önce konuya ciddiyetle ve çözmek için yaklaşmak, çifte standarttan, ferdi çıkarlarından ve tekebbürden vazgeçmek şarttır.
Ancak gerek uluslararası toplum, gerekse İslam toplumlarına atıfta bulunurken, özellikle İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanlığı TC Sayın Cumhurbaşkanında bulunuyor olması da-belirleyici olması bakımından- ayrıca mühim olup, ülkemizin bin yıllık tarihine yakışan bir sorumluluk bilinci ortaya koyması gerekmektedir. Bu bilinçli tutum asla yardım kuruluşu anlayışı olmamalıdır.
 Bu haber 454 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET