18 Mart 2018 Pazar 10:39
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

STK’LARDAN ORTAK SES “ÇOCUĞUMA DOKUNMA”

STK’lardan ortak ses “Çocuğuma dokunma”
23 Şubat 2018 Cuma 17:02

Çocuğuma, kadınıma ve hayvanıma dokunma’ sloganıyla Sabri Yalım Parkın’ da toplanan 39 STK temsilcileri çocuk istismarına lanet okudu.

Çocuk istismarına karşı ayağa kalkan Kocaeli’ li STK’lar, Sabri Yalım Parkı’nda ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir,  Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, KOÇDER Başkanı İlkin Güney Kılıçarslan ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. Kalabalık grup adına açıklama yapan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, “Cezasızlık algısının ortadan kaldırılması, yasalarda yapılacak yeni düzenlemeler ile mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacağı ve sadece hapse atmak şeklinde değil toplumsal yaptırımların da devreye sokulacağı ve sadece hapse atmak şeklinde değil toplumsal yaptırımların da devreye sokulacağını çok net biçimde bilinmesi gerekir” dedi.Haksız tahrik indirimi istemiyoruzKaya, “Şiddet ve cinsel tacizi her olayla tekrar gündeme getirip sadece kanıksatan spotları dayak yiyen tecavüz edilen çocuklar üzerine tutup failleri de buzlayarak veren en son yaşadığımız çocuk tacizinde yayın yasağı getiren bir fotoroman havasıyla cinayet detaylarını normalleştiren bir uygulama ile azaltamayacağımız apaçık meydandadır. Ülkemizde fizikseli cinsel veya sözlü şiddete maruz kalan çocukların bunu hak edip etmediğinin tartışılmasını istemiyoruz. Cinsel suçlarda verilecek cezanın indirilmesinde etkin rol oynayan haksız tahrik indirimini istemiyoruz. Çocukların onlara şiddet gösteren şiddeti öğreten zarar verecek şekilde kullanan herkesten ve her şeyden korunması gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada bu kişilerin memuriyete girmesine engel kabul edilmesi gibi ve affa dahi uğrasa işe alınmamaları gibi etkin uygulamalar ile önlem alınmasını talep ediyoruz” dedi. Çocukların herkesten ve her şeyden korunmasını isteyen katılımcılar, ‘çocuğuma, kadınıma ve hayvanıma dokunma’ diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Bu haber 778 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ