14 Ağustos 2018 Salı 22:17
 
  • 6,369 TL

  • 7,232 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tarhan'dan Öğretmenler günü mesajı
24 Kasım 2017 Cuma 10:13

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tarhan mesajında şu ifadelere yer verdi, Eğitim sistemimizin deneme, yanılma yöntemiyle her gün değiştirildiği, öğrencilerimizin kobay olarak görüldüğü bir yönetim anlayışı yüzünden maalesef ki öğrencilerimiz, karasızlıkların, belirsizliklerin olduğu karanlık bir kuyu içinde… Çocuklarımızı bu dipsiz karanlık kuyulardan çekip alacak kurtarıcılar, Atatürk İlke ve İnkılaplarının savunucusu, laik, bilimsel eğitim anlayışını kendine görev edinmiş, geleceği inşa edecek öğretmenlerimizdir.

Ülkemizde öğretmenlerimizin yaşam standartları mutlaka onların ikinci bir işe muhtaç olmayacakları düzeye taşınmalıdır. Öğretmenlerimizin tek işi ülkemizde eğitimin alt yapısını en sağlam şekilde oluşturmak olmalıdır. Çünkü gelişmiş ülkeler ancak iyi eğitimden geçmiş, sağlıklı ve aydın bireylerin yetişmesiyle sağlanabilir.

 

Öğretmen geçim sıkıntısı çekmemeli…

Öğretmen atama beklememeli…

Öğretmen zoraki yönetimlerin baskısı ve zulmü altına alınmamalı…

Öğretmen ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır…

 

Gelecek nesillerimizi çağdaş, uygar ve barış sevgisiyle dolu bir şekilde yetiştirecek olan öğretmenlerimiz bugün atamadan tutun, ek göstergeye kadar birçok sıkıntı yaşasa da cefa ile görevlerini devam ettirmektedirler.

 

Tüm zorluklara rağmen çocuklarımızın gözlerindeki ışıltının aşkı ile görevlerine devam eden Öğretmenlerimiz baş tacımızdır.

 

İlk olarak Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gelecek kuşakların şanlı mimarları olacak  tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum...
Bu haber 334 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ