28 Mayıs 2018 Pazartesi 06:01
 
  • 4,708 TL

  • 5,511 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tarhan'dan Öğretmenler günü mesajı
24 Kasım 2017 Cuma 10:13

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tarhan mesajında şu ifadelere yer verdi, Eğitim sistemimizin deneme, yanılma yöntemiyle her gün değiştirildiği, öğrencilerimizin kobay olarak görüldüğü bir yönetim anlayışı yüzünden maalesef ki öğrencilerimiz, karasızlıkların, belirsizliklerin olduğu karanlık bir kuyu içinde… Çocuklarımızı bu dipsiz karanlık kuyulardan çekip alacak kurtarıcılar, Atatürk İlke ve İnkılaplarının savunucusu, laik, bilimsel eğitim anlayışını kendine görev edinmiş, geleceği inşa edecek öğretmenlerimizdir.

Ülkemizde öğretmenlerimizin yaşam standartları mutlaka onların ikinci bir işe muhtaç olmayacakları düzeye taşınmalıdır. Öğretmenlerimizin tek işi ülkemizde eğitimin alt yapısını en sağlam şekilde oluşturmak olmalıdır. Çünkü gelişmiş ülkeler ancak iyi eğitimden geçmiş, sağlıklı ve aydın bireylerin yetişmesiyle sağlanabilir.

 

Öğretmen geçim sıkıntısı çekmemeli…

Öğretmen atama beklememeli…

Öğretmen zoraki yönetimlerin baskısı ve zulmü altına alınmamalı…

Öğretmen ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır…

 

Gelecek nesillerimizi çağdaş, uygar ve barış sevgisiyle dolu bir şekilde yetiştirecek olan öğretmenlerimiz bugün atamadan tutun, ek göstergeye kadar birçok sıkıntı yaşasa da cefa ile görevlerini devam ettirmektedirler.

 

Tüm zorluklara rağmen çocuklarımızın gözlerindeki ışıltının aşkı ile görevlerine devam eden Öğretmenlerimiz baş tacımızdır.

 

İlk olarak Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gelecek kuşakların şanlı mimarları olacak  tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum...
Bu haber 309 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET