28 Mayıs 2018 Pazartesi 10:32
 
  • 4,629 TL

  • 5,427 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN, 47 MİLYON AVROYA NE OLDU?

Tarhan, 47 Milyon Avroya ne oldu?
30 Kasım 2017 Perşembe 13:44

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, yerli otomobil üretimi için harcanan 47 milyon Avro’nun araştırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Araştırma önergesi verdi.

CHP grup önerisi olarak görüşülen önergede yerli otomobil için NEVS firmasına ödenen 47 milyon Avro’nun  ne olduğunun araştırılması talep edildi.

 

47 MİLYON AVRO’YA 4 TANE FABRİKA KURULURDU…

Tahsin Tarhan, “47 milyon Euro çöpe gitti. 200 milyon TL ile 4 tane fabrika kurulur, bin kişi istihdam edilebilirdi. Maalesef yanlış uygulamalar sonucunda 7 yıldır yerli otomobili üretemeyen bir Türkiye tablosu ile karşı karşıyayız. Milyonlarca lira para harcanıyor ancak üretebildiğimiz tek bir şey yok. İşin daha hazin yani bu milyonlarca liraya ne olduğunu da bilmiyoruz” dedi.

 

BAKAN: SAAB İLE ANLAŞTIK, SAAB: ADIMIZI KULLANMAYIN…

 

Tahsin Tarhan: “Hiçbir çalışma yapılmadan, Saab Marka hurda bir araç  platformu Türkiye’ye getirilerek işte yerli otomobil denildi.

Merkezi dahi belli olmayan batık firma NEVS ile yerli otomobil için anlaşıldı. Saab 2012 yılında battı. Bu mu yerli otomobil dedik. Hiç kimse oralı olmadı. Nihayetinde ne oldu 47 Milyon Euro çöpe gitti.

Dönemin Bakanı, Türkiye’de her yerde dayanıklı olduğu için Saab’la anlaştık, Saab’ı seçtik diyor. Ancak Saab’ın basın sözcüsü otomobil projesi konusunda Türkiye ile herhangi bir çalışma veya anlaşmalarının olmadığını söylüyor. Türk bakan bizim ismimizi kullanmasın diyor. Bu kadar donanımlı bir ülkenin bu hallere düşürülmesi içler acısı.” Dedi.

 

DEMOSUNA 1.700.000 AVRO VERİLEN ARACI GEBZE OTO SANAYİNDE BEDAVAYA ÜRETİRDİK.

 

Tahsin Tarhan “ Yerli otomobil için NEVS Firmasına ödenen 47 Milyon Avro’nun sadece Bir Milyon Yedi Yüz Bin Avrosu Demo Araç sözleşmesi için. Yetkililere defalarca seslenmemize rağmen kimse oralı olmadı. Madem sıfırdan değil hazır bir aracı makyajlayıp yerli otomobil diyecektik, Gebze Oto Sanayinde Demo bir aracı hiçbir ücret ödemeden yapabilirdik. Gazetelerde kamuflajlı bir şekilde tanıtımı yapılan tek bir arabanın maliyeti neredeyse 8 Milyon lira. Ayıptır, Yazıktır, Günahtır…

 

BAKANLIĞI DÖNEMİNDE UYUYARAK TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DARBE YAPMASINA GÖZ YUMANLAR CHP’YE LAF SÖYLEYEMEZ.

Dönemin Bakanı Fikri Işık’ın her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin projeyi gözden düşürmek için karşı çıktığını söylemesi üzerine yeniden söz alarak kürsüye çıkan Tahsin Tarhan “ Bakanlığı döneminde uyuyarak terör örgütlerinin devlete darbe yapmaya kalkışmasını ön göremeyenler tarihe bu başarısızlıklarıyla geçmişlerdir. Onun için Cumhuriyet Halk Partisini eleştirmek onlara düşmez” dedi.
Bu haber 1057 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET