21 Ocak 2018 Pazar 17:28
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN, BAKANA KATAR'I SORDU

Tarhan, Bakana Katar'ı sordu
19 Ekim 2017 Perşembe 14:05

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Ekonomi Bakanlığı’na, Türkiye’deki Katar menşeili yatırımların ne kadar olduğunu sorduğu Yazılı Soru önergesi verdi.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Ekonomi Bakanlığı’na, Türkiye’deki Katar menşeili yatırımların ne kadar olduğunu sorduğu Yazılı Soru Önergesine, Bakanlıktan cevap geldi.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİ KATAR TAŞIYOR
Tahsin Tarhan “2002  - 2017 yılları arasında Katar’dan Türkiye’ye yapılan doğrudan yatırım miktarı 1 Milyar 538 Milyon Dolar. Katar, Türkiye’ye yatırım yapan ülkeler arasında ilk 20’de. Türkiye’nin yapması gereken sınır komşularıyla da ihracatını arttırarak, ekonomik buhranı ortadan kaldırmaktır. Tek bir devletle iyi ilişkileri devam ettirerek ekonomiyi canlı tutmaya çalışmak, Türkiye gibi büyük bir devletin almaması gereken bir risktir.” dedi.

İTHALAT VE İHRACATTA KATAR’DAN BAŞKA MÜTTEFİKLER DE BULMALIYIZ

Tarhan “Ekonomi belirli bir standartta oturmadığı için, ülkelerin birbirleriyle olan ilişkileri sayesinde canlılık buluyor. Türkiye’nin iş ortaklığı içerisinde olduğu ilk 5 ülke içerisinden ABD, Almanya ve Irak ile Dış Politikalar yüzünden sorunlar yaşıyoruz. Bu durum da ticaret hacmimizi etkiliyor. Sorun Yaşamadığımız tek devlet var Katar. Türkiye ve Katar arasında 2017 yılının ilk 8 ayı içerisinde 634 Milyon Dolar’lık ticaret hacmi oluşmuş. İktidarın Dış Politikada siyasi gerginliklerden uzak durduğunda ekonominin nasıl canlanacağının en açık göstergesidir.” dedi.


KATAR’DA HALEN TÜRK ASKERİNE ÜS VERİLMEMESİ EKONOMİK BİR KRİZE DÖNMEMELİDİR.
Tarhan “Katar ile Körfez ülkeleri arasında yaşanan gerginlikte, Türkiye Katar’a destek çıkmış ve askeri birliklerini yollamıştır. Ancak aradan geçen zamanda Askerlerimiz için henüz bir üs temini gerçekleştirilmemiştir. Bu durumun yeni bir siyasi krize yol açarak ekonomin yara almasının önüne geçilmelidir .” Dedi


Bu haber 730 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET