18 Eylül 2018 Salı 19:26
 
  • 6,336 TL

  • 7,413 TL

  • 244,43 TL

  • 94.887

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN, HERKESİ SAĞDUYUYA DAVET ETTİ

Tarhan, Herkesi sağduyuya davet etti
22 Mart 2018 Perşembe 10:04

Kocaelki Milletvekili Tahsin Tarhan İstiklal Marşının farklı şekillerde ve gereken saygı gösterilmeden söylenmesi ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmada son günlerde tartışmaya açılan ve son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bir organizasyonunda saz ve tef eşliğinde söylenen İstiklal Marşımız için herkesi sağduyulu davranmaya davet e.

Tarhan, “İstiklal Marşı milli bir ruh ile yazılmış ve bestelenmiştir. Her fırsatta yerli ve milli olduklarını söyleyenlerden bu saygısız durum için açıklama bekliyoruz” dedi.

 
MİLLİ MARŞIMIZ 88 YILDIR TEFLE DEĞİL, AŞKLA SÖYLENİR

 Tahsin Tarhan, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği bir organizasyonda İstiklal Marşımız saz ve tef eşliğinde söyleniyor. Hiç kimse saygı duruşunda bulunmuyor. İstiklal Marşımız şarkı ya da türkü değildir. 88 yıldır milli duygular ile saz ve tef eşliğinde değil aşkla söylenmektedir” ded.

 
MİLLİ MARŞIMIZ, MİLLİ DEĞERİMİZ DEĞİL Mİ?

Tahsin Tarhan, “Her fırsatta yerli ve milli olduğundan bahsedenler Milli Marşımızın değiştirilmeye çalışılmasına ne için sessiz kalıyorlar? Milli marşımız, milli değerimiz değil midir? Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin etkinliğinde gerçekleşen olayda Milli Marşımız sırasında kimse saygı duruşunda bulunmuyor. Milli marşımız tef eşliğinde söyleniyor. Bu milletimizin değerlerine yapılan açık bir hakarettir. Buradan özellikle AKP’nin Kocaeli Milletvekillerine sormak istiyorum. Bu şekilde mi yerli ve milli olacaksınız?” dedİ.

 

ARKADAŞ YURDUMU ALÇAKLARA UĞRATMA SAKIN

 

Tahsin Tarhan, “Mehmet Akif Ersoy, “Arkadaş yurdumu alçaklara uğratma sakın” cümlelerini yazarken sanıyorum bu günleri işaret etmiş. Milli bilincimize, milli birliğimize, barışa ve adalete her koldan bu kadar çok saldırı varken, İstiklal Marşımızı tartışmaya açanları kınıyorum. Milletimiz için çok önemli olan konularda beyanda bulunmadan önce herkesi ayrıştırıcı değil birleştirici dil kullanmaya davet ediyorum” dedi.
Bu haber 381 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP’li Ali Aktepe dünya evine girdi

CHP’li Ali Aktepe dünya evine girdi

Gölcük Belediye Meclisi CHP üyesi Ali Aktepe ile Şenay Tan dünya evine girdi.

KOÜ'den önemli duyuru

KOÜ'den önemli duyuru

.

Üzülmez devreye girdi,anlaşma sağlandı

Üzülmez devreye girdi,anlaşma sağlandı

Arstaş ve Yıldız Enteğrede sözleşme tamam.

KSMMMO, Mimarlara eğitim verecek

KSMMMO, Mimarlara eğitim verecek

Kocaeli Mimarlar Odası, yeni mezun olan mimarları bilgilendirmek amacıyla KSMMMO’dan seminer talep etti.

Vali Aksoy'dan Gaziler günü mesajı

Vali Aksoy'dan Gaziler günü mesajı

.

KSO Dumlupınar Ortaokul’nda çanta ve kırtasiye dağıttılar

KSO Dumlupınar Ortaokul’nda çanta ve kırtasiye dağıttılar

Vali Aksoy ve KSO Başkanı Zeytinoğlu,miniklerle oynadılar.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET