17 Ocak 2019 Perşembe 04:53
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN, KURUÇEŞMEDE Kİ O ÇIĞLIĞA KULAK VERDİ!

Tarhan, Kuruçeşmede ki o çığlığa kulak verdi!
01 Şubat 2018 Perşembe 15:41

Kocaeli CHP milletvekili Tahsin Tarhan, Kuruçeşme banliyo tren istasyonunun kullanım aaçılması ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Tarhan açıklaması^'nda şu ifadelere yer verdi;

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kuruçeşme’deki O çığlığa kulak verdi.

9 Muhtar ve Yüzlerce kişinin imzası ile kendisine ulaşan Kuruçeşme Tren istasyonunun tekrar hayata geçmesi için toplanan imzalar ve belgeleri Yazılı Soru Önergesi Olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Tarhan “Vatandaşımızın Haklı Talebini Görün ve Kuruçeşme Banliyö Tren İstasyonunu Açın” dedi.


KURUÇEŞME BANLİYO TREN İSTASYONU HİZMETE AÇILMALIDIR.

Tahsin Tarhan, “Kocaeli’nin en önemli sorunlarının başında ulaşım ve trafik geliyor. Yakın mesafe olması nedeniyle birçok vatandaşımız her gün İstanbul’a ya da iş yerlerine tren hatlarını kullanarak gidiyorlardı. Ancak Tren hatlarının kapatılması nedeniyle vatandaşlarımız büyük zorluklar çekiyor. Bu olumsuz durumun tespit edilmesi ve çözülmesi için Ulaştırma Bakanlığının cevaplaması talebiyle Yazılı Soru Önergemizi verdik. Hem tarihi yapısı ve dokusu itibariyle hem de ulaşım açısından banliyö trenlerinin kullanımı yeniden başlatılmalıdır.” Dedi.


9 MUHTARLIK, YÜZLERCE İMZA GÖRMEZDEN GELİNEMEZ

Tahsin Tarhan, “9 muhtarlığımızın ortak olarak hazırladığı bildiriye, yüzlerce vatandaşımız imza atmış. Kuruçeşme Banliyö Tren istasyonu tekrardan hayata geçirilmelidir talebinde bulunmuştur. Onların bu haklı taleplerini en yüksek sesle savunmak ve yetkili mercilere duyurmak bizlerin görevidir. Vatandaşımız işine, eşine, akrabasına gitmek için her gün kullandığı ulaşım araçlarından mahkum bırakılmamalıdır. Kocaeli’nin trafik çilesi çözecek her adımda biz elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz.” Dedi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda yazılı sorularımın Anayasa’nın 98 ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzüğünün 96. Maddesi gereğince Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN tarafından yazılı olarak yanıtlanması konusunda gereğini arz ederim.    Tahsin TARHAN
                                                                                                          Kocaeli Milletvekili

Kocaelili vatandaşlarımız hem fiyat yönünden uygun olması hem de trafik sorunu yaşamaması vesilesiyle trenleri tercih etmekteydi. Ancak 2012 yılından itibaren tren seferleri durduruldu. 9 muhtarlık ve yüzlerce vatandaşımızın imzası ile Kuruçeşme Banliyö Tren İstasyonunun yeniden hizmete girmesi imza altına alınarak talep edilmiştir.
Bu Bağlamda;

1-    Bakanlığın, yüzlerce vatandaşın aktif olarak kullandığı Kuruçeşme Banliyö Tren İstasyonunun tekrar hizmete girmesi ile ilgili bir çalışması var mıdır?

2-    Metro sefer saatleri belirlenirken vatandaşların kullanım sıklığı olan saatler göz önüne alınmış mıdır?

3-    Tren hatlarının tekrar kullanıma başlanması ile ilgili tahmini zaman nedir?

4-    Kocaeli – İstanbul arasındaki tren hatları ve metro çalışmaları ne zaman bitirilecektir?

5-    Yüksek Hızlı Trenin, Banliyö seferlerine oranla doluluk oranı nedir?Bu haber 446 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ