21 Şubat 2020 Cuma 00:05

TARHAN,O İDDİAYI MECLİSE TAŞIDI

TARHAN,O İDDİAYI MECLİSE TAŞIDI
10 Eylül 2019 Salı 12:00

HALKBANK’IN GÖREVİ BEDAVA BİLET DAĞITMAK MI?

Kocaeli Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu CHP Sözcüsü Tahsin Tarhan, Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın gündeme getirdiği “Harbiye Açık Hava Konserlerine Halkbank’ın sponsor olmasını” ve “3000 Bedava Bilet Dağıtılıyor Mu” iddiasını, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın cevaplaması talebiyle Yazılı Soru Önergesi hazırlayan Tarhan, “Halkbank’ın, Yavuz Bingöl konserine sponsor olmasında kamu bankacılığı açısından nasıl bir yarar var onu öğrenmek istiyoruz” dedi.

 

HALKBANK’IN GÖREVİ BEDAVA BİLET DAĞITMAK MI?

Tahsin Tarhan “ Bankacılık sistemi Türkiye’deki en zor zamanlarını yaşıyor. Kamu Bankaları aracılığıyla döviz alım satımlarını, yandaş şirketlere kredileri kamuoyunun vicdanını yaralayan olayları ne yazık ki duyuyoruz.

Harbiye Açık Hava Konserlerine Halkbank’ın sponsor olmasında nasıl bir kamu yararı vardır öğrenmek istiyoruz. İddialarda olduğu gibi sponsor olduğu konserlerde bedava bilet dağıtılıyorsa bu kim için hangi amaçla yapılmaktadır? Halkbank’ın görevi bedava bilet dağıtmak mıdır?” dedi.

HALKBANK SANATI DESTEKLEYECEKSE TÜM SANAT DALLARI KAPSANMALI

Tahsin Tarhan, “Halkbank konserlere sponsor olarak nasıl bir reklam amacı gütmüştür. Buradan kamu bankasının çıkarı ne olmuş onu bilemiyoruz. Ancak bu sponsorluk sadece belirli açıklamalarıyla dikkat çeken sanatçıları kapsıyorsa, Türkiye’nin büyük sıkıntı çektiği kutuplaştırma politikasının çukuruna düşmüş demektir. Sanat desteklenecekse tüm sanat dalları desteklenmelidir. “ dedi.

Bu haber 401 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gökbudak'dan, Hazro'ya anlamlı yardım

Gökbudak'dan, Hazro'ya anlamlı yardım

Hazro İlköğretim Okulu'na anlamlı yardım

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

Doğu Marmara Kalkınman Ajansı’nın proje destek ve hibelerinden en çok faydalanan, kent için en çok proje üreten kurumların başını çeken KOTO bu kez turizm için çalışma yapıyor.

DOĞADAKİ TABLOLAR

DOĞADAKİ TABLOLAR

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi(İF) Görsel İletişim Tasarımı(GİT) Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Keskin, 19 Şubat Çarşamba günü KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşisi gerçekleştirdi.

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Yücel Boru Fen Lisesi, Fen Bilimleri Olimpiyatının bu yıl ikincisini düzenliyor.

Kocaelispor Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

 Kocaelispor  Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

İzmit'e adanmış bir yaşam.

İzmit Belediyesi edebiyatseverleri, öykülerle buluşturdu

İzmit Belediyesi edebiyatseverleri, öykülerle buluşturdu

İzmit Belediyesi Dünya Öykü Günü’nde Saatçi Ali Efendi Konağı’nda İzmitlileri edebiyatla buluşturdu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ