21 Şubat 2019 Perşembe 11:51
 
  • 5,330 TL

  • 6,052 TL

  • 229,38 TL

  • 102.184

Öncekiler Sonrakiler

TARTIŞMALI HEYKEL İÇİN İLGİNÇ GİRİŞİM

Tartışmalı heykel için ilginç girişim
07 Ağustos 2018 Salı 11:00

.

Malatya'da 1947 yılında bağışlarla yapılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk heykeli ile yan yana duran çıplak genç heykelinden rahatsız olanlar ortaya çıktı. Heykel için formül arayışına girenlerden kimi heykele şort giydirmek isterken kimisi de ölçüsünü alıp pantolon dikmek istedi.


Malaya Kanalboyu Caddesi’nde, Orduevi ile İsmet Paşa (Hürriyet) Parkı arasında bulunan ve 1947 heykeltıraşlar Nejat Sirel ve Hakkı Atamulu tarafından yapılan Atatürk anıtındaki ‘çıplak genç’ heykelinden rahatsızlık duyanlar bugün ortaya çıktı.


Heykelin çıplak olmasından rahatsızlık duyanlar yapılışından 71 yıl sonra heykeli giydirmek için formül arayışına girdi. Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata'nın heykele ‘şort giydirilsin' derken kentte terzilik yapan Mehmet Ali Yaman da heykelin ölçülerini alıp pantolon dikmeye hazır olduğunu ifade etti.

 

YÜCEL ALPAY DEMİR GÜNDEME GETİRMİŞTİ

 

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir geçtiğimiz günlerde bu heykelin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşmış ve ardından da Malatya Şube Başkanını göreve davet etmişti.

 

Bu heykeli yapana da yaptırana da oraya diktirene de....
Atatürk'e hakaretten haklarında dava açılmalı, taaa 1947 yılından beri kimse niye itiraz etmemiş hayret.
resmen Atatürk'e, Türk Bayrağına ve Türk Gençliğine saygısızlık

teşekkür ederim MALATYA TÜRK OCAĞI BAŞKANIMBu haber 756 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ