26 Mayıs 2018 Cumartesi 09:11
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 197,88 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

TEK DURAK OFİS KOCAELİ FAALİYETE BAŞLADI

Tek Durak Ofis Kocaeli Faaliyete Başladı
08 Mayıs 2018 Salı 15:20

İlk uygulaması İstanbul’da başlatılan, yatırımcılar için tek durak ofis uygulaması Kocaeli’de Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) bünyesinde hizmet vermeye başladı.

Tek Durak Ofis Kocaeli, İstanbul dışında, ülkemizde Ankara, İzmir, Adana ve Mersin illerinde faaliyete başlayacak beş ofisten biri  olma özelliğini taşıyor.

Tek Durak Ofis Modeli;  yatırımcıların, yatırım süreçlerinde kurum kurum dolaşmayıp, vakit kaybetmeden tek ofisten işlerini halletmesini mümkün kılan, böylelikle bürokratik işlemleri hızlandıran, izin ve ruhsatla ilgili iş yapma süreçlerini kolaylaştıran bir uygulamadır.


Her Kurumdan Temsilci
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Merkez Binasında faaliyet gösterecek Kocaeli Tek Durak Ofis bünyesinde,  Vergi Dairesi Başkanlığı, SGK İl Müdürlüğü,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Defterdarlık, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası’ndan görevliler tarafından yerli ve yabancı yatırımcıların tüm izin ve ruhsat işlemleri tek bir noktadan gerçekleştirecektir. Ayrıca yatırımcıların, yatırım süreçlerinde ihtiyaç duydukları işlemlerle ilgili olarak diğer tüm kamu kuruluşlarından irtibat kişileri belirlenmiş ve bu kişiler aracılığı ile ilgili kurumların iş ve işlemleriyle ilgili olarak kolaylaştırıcı rolü üstlenilecektir.

Kocaeli Tek Durak Ofis, bölgesel öncelikler ile uyumlu olarak Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın yönlendirdiği yatırımcıların, Ekonomi Bakanlığından yatırım teşvik belgesi alan  yatırımcıların ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde ofis açan ve yatırım yapan Ar-Ge ve yazılım yatırımcılarının  ve girişimcilerinin işlemlerini yürütecektir.


 Yerli ve Yabancı Yatırımcı İçin  ‘Tek Durak’ Kolaylığı
Yatırımcı ve girişimciler Kocaeli Tek Durak Ofiste; tescil sonrası ilk yoklamanın yapılması, yabancı gerçek kişilere VEDOP sistemi üzerinden potansiyel vergi numarası verilmesi, SGK sicil kaydı, ÇED ve Çevre İzin ve Lisans Yönetmelikleri kapsamında gerekli yönlendirmelerin yapılması, izin/lisanslandırma faaliyetlerinin takip ve koordinasyonun yapılması, yatırım yeri (kamu arazisi) tespitine ilişkin işlemlerin yapılması, özel sektörden temin edilerek yatırımlarda kullanılacak taşınmazlar için gayrimenkul değerlemesi, Maliye Bakanlığı ve taşra teşkilatına yatırımcı tarafından yapılan talep ve başvuruların takibini ve kurumlar arası koordinasyonunu sağlanması,  ticaret siciline tescil amacıyla şirket kuruluş başvurusu yapılması,  Mersis başvurusu yapılması ve yabancı gerçek kişilerin Mersis sistemine kayıt başvurusunun yapılması gibi ofiste temsil edilen kurumların görev ve yetki sahasına giren tüm işlemlerini yapabilecektir.


Bu haber 276 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Körfez Ticaret Odası Canan Dağdeviren’i Ağırladı

Körfez Ticaret Odası Canan Dağdeviren’i Ağırladı

.

PTT’den yaza özel dev indirim kampanyası

PTT’den yaza özel  dev indirim kampanyası

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), içimizi ısıtan ve enerjimizi yükselten yaz aylarında yüzümüzdeki gülümsemeyi daha da artıracak dev bir indirim kampanyasına imza attı.

En fazla doğum bu ilçede oldu

En fazla doğum bu ilçede oldu

TÜİK Türkiye İstatistik Kurumu İlçelere göre Doğum İstatistikleri, 2017verileri açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET