18 Şubat 2018 Pazar 07:56
 
  • 3,748 TL

  • 4,650 TL

  • 162,51 TL

  • 116.511

Öncekiler Sonrakiler

TELAFERDE YAŞANANLARA SESSİZ KALANLARI KINIYORUZ

Telaferde yaşananlara sessiz kalanları kınıyoruz
06 Temmuz 2017 Perşembe 16:00

Türkmenler katlediliyor, askeri operasyon şart

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği ve Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar, Kamusen Başkanı Yaşar Şanlı, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Serhat Diyarı Derneği Başkanı Ertekin Akbulak, Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, Türk Ulaşım-Sen Kocaeli Başkan vekili Ercan Gündüz, Karabağ Azatlık teşkilatı Başkanı Cafer Dal ve Türk Eğitim-Sen 1 nolu şube temsilcisi Feyzullah Divli Telaferde yaşanan Türkmen Katliamına sessiz kalmayarak ortak basın açıklaması düzenlediler.

KINIYORUZ

Düzenlenen toplantıda basın açıklamasını Yücel Alpay Demir okudu. Açıklamada:

"Irak’ın en büyük ilçesi ve tamamı Türkmenlerden oluşan Telafer maalesef yine kan-revan. Önce Amerikalıların sonra IŞİD militanlarının  eline düşen Telafer’de son olarak 200 civarında Türkmen kardeşimiz rehine olarak tutulduktan sonra IŞİD’li teröristlerce alçakça katledildi. 500 bin nüfusluk Telafer’in, 5’te 4’ü Irak’ın başka bölgelerinde sürgün vaziyetinde. Kerkük, Musul, Diyala, Tuzhurmatu, Altunköprü ve diğer Türkmen yurtlarının durumu da farksız. Kandil’den Sincar’a yerleşen PKK, Kerkük’te silahlı katliamlara hız verdi. Musul ve Kerkük’te bir Barzanî Kürdistanı kurulması için PKK da görev üstlenmiş durumda. Eski stratejik ortağımız ABD’nin Kuzey Suriye’deki yeni stratejik ortağı PYD dede Afrin ve İdlib’te terörize faaliyetlerine ve ara ara Türkiye tarafına havan atışları yaparak devam ediyor. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de yüzbinlerce soydaşımız için önümüzdeki bir-iki yıl çok daha çetin geçecek. Milletimizi bu noktada ortak tepki vermeye davet ediyoruz.SESSİZ KALANLARI GÖRMEZDEN GELENLERİ KINIYORUZ
Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği(KMKB) ve Türk Milliyetçileri olarak katliama uğrayan herkese kimliğine, inancına ve farklılıklarına bakmadan sahip çıktık ve çıkacağız. Herkesin de Türkmen katliamına aynı hassasiyetle tepki vermesini bekliyoruz. Vermeyenleri bu acıyı gündemlerine alıp sahip çıkmayanları görmezden duymazdan gelenleri kınıyoruz.

ASKERİ OPERASYON ŞART
 
Dışişleri Bakanlığımızı bu oldu-bittiler karşısında daha kararlı ve sert bir tutum almaya çağırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye’nin Kuzeyinde 6 ay süren başarılı bir askerî harekâtla 3 bin kilometrekarelik alanda nasıl bir Güvenli Bölge oluşturduysa aynı sınır ötesi harekâtın Silopi Sınır Kapımız güneyinden Telafer – Sincar hattında da yeni bir Güvenli Bölge Operasyonu yapmasını bekliyoruz. Terör örgütü PKK’nın Sincar’ı Kuzey Suriye’deki PYD Kantonlarıyla birleştirerek Türkiye’nin güneyinde ikinci bir Kürdistan kurma çabaları ancak ve sadece ordu gücümüzle kırılabilir. Hem Türkiye’nin bütünlüğü hem de Türkmen unsurların can güvenliği noktasında bu seçenekten başka yol yoktur. Suriye’nin yada Irak’ın kuzeyindeki terör örgütlerini destekleyen tüm dış unsurlara karşı çok net ve açık bir duruş ortaya konulmalıdır. Ve bu tavır Devletimizce tüm devletlere açıkça kabullendirilmelidir. Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği olarak Telaferde şehit olan soydaşlarımıza yüce Allah’dan rahmet diliyor , işid’li pyd li ve pkk lı canileri lanetliyoruz , Yüce Allah’ın laneti gazabı üzerlerine olsun. Türkiye’nin sınır güvenliği ve ülke bütünlüğü Kerkük’ten, Telafer’den, Musul’dan, Afrin’den, Menbiç’ten, Halep’ten geçer. Soydaşlarımızı ve soydaşlarımızın yaşadığı toprakları millî varlığımız kabul edip korunmak hem insanî hem İslamî hem de millî bir vazifemizdir." denildi.

Bu haber 1706 defa okundu

Adalet

izmit
07 Temmuz 2017 Cuma 06:33

Başkan siz adil olandan ve adaletten yana bir insansınız. Yürüyüşte göremedik.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Çimento mikseri ile bariyer arasına sıkıştı

 Çimento mikseri ile bariyer arasına sıkıştı

1 YARALI

SEDAŞ, İzmit mahalle muhtarları ile bir araya geldi

SEDAŞ, İzmit mahalle muhtarları ile bir araya geldi

.

Fotoğrafçılarda yeni başkan Ali Kılıç

Fotoğrafçılarda yeni başkan Ali Kılıç

Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası 2’inci Olağan Kongresi Birlik İş Hanında gerçekleştirildi. Mevcut Başkan İbrahim Şahin’in yeniden aday olmadığı kongrede tek aday olan Ali Kılıç odanın yeni başkanı oldu.

Osman Koçyiğit 3.dönemine girdi

Osman Koçyiğit 3.dönemine girdi

SS Derince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 12. Olağan Genel Kurulunda tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Osman Koçyiğit, oy çokluğu ile yeniden başkan seçilerek 3.dönemine girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ