22 Ocak 2018 Pazartesi 05:32
 
  • 3,826 TL

  • 4,681 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

TEOG KALKTI KALKMASINA AMA...

TEOG kalktı kalkmasına ama...
06 Kasım 2017 Pazartesi 00:00

.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sistem kalkmalı demesinin üzerinden dakikalar geçmişti ki Milli Eğitim Bakanlığı şapkadan yeniden tavşan çıkartmanın derdine düştü.

15 yılda eğitimi adeta yaz boz tahtasına döndüren iktidar eğitimde yeniden değişikliğe gitti. Değişiklik ne öğrendileri ne aileleri ne de eğitimcileri memnun etmedi. Çocuklarının geleceklerini düşünen aileler ne yapacaklarını şaşırmış durumda.


TEOG yerine getirilen sistem ile ilgili toplumun tüm kesimlerinden farklı eleştiriler gelmeye devam ederken Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe yaptığı açıklamada 'Sistem seneye kesin değişir' dedi.


İŞTE O AÇIKLAMA

TEOG’un yerine getirdikleri yeni sistemi anlatmak için basının karşısına çıkan Milli Eğitim Bakanı yaklaşık yarım saat eğitimde ne kadar başarılı olduklarını anlattı ve örnek olarak da 15 yılda yapılan yol, köprü ve havaalanlarını gösterdi. Yeni eğitim sistemi ile ilgili de sadece ismini söyledi; Mahalli Yerleştirme Sistemi(MYS). İçini de siz doldurun dedi adeta. Sakın bu sistemin adını bile ezberlemeyin çünkü seneye kesin değişir

Bu haber 930 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET