21 Mart 2018 Çarşamba 15:44
 
  • 3,933 TL

  • 4,829 TL

  • 166,30 TL

  • 117.327

Öncekiler Sonrakiler

TEOG KALKTI KALKMASINA AMA...

TEOG kalktı kalkmasına ama...
06 Kasım 2017 Pazartesi 00:00

.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sistem kalkmalı demesinin üzerinden dakikalar geçmişti ki Milli Eğitim Bakanlığı şapkadan yeniden tavşan çıkartmanın derdine düştü.

15 yılda eğitimi adeta yaz boz tahtasına döndüren iktidar eğitimde yeniden değişikliğe gitti. Değişiklik ne öğrendileri ne aileleri ne de eğitimcileri memnun etmedi. Çocuklarının geleceklerini düşünen aileler ne yapacaklarını şaşırmış durumda.


TEOG yerine getirilen sistem ile ilgili toplumun tüm kesimlerinden farklı eleştiriler gelmeye devam ederken Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe yaptığı açıklamada 'Sistem seneye kesin değişir' dedi.


İŞTE O AÇIKLAMA

TEOG’un yerine getirdikleri yeni sistemi anlatmak için basının karşısına çıkan Milli Eğitim Bakanı yaklaşık yarım saat eğitimde ne kadar başarılı olduklarını anlattı ve örnek olarak da 15 yılda yapılan yol, köprü ve havaalanlarını gösterdi. Yeni eğitim sistemi ile ilgili de sadece ismini söyledi; Mahalli Yerleştirme Sistemi(MYS). İçini de siz doldurun dedi adeta. Sakın bu sistemin adını bile ezberlemeyin çünkü seneye kesin değişir

Bu haber 951 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali,'ÇANAKKALE 1915 BİR HİLAL UĞRUNA' adlı oyunu izledi

Vali,'ÇANAKKALE 1915 BİR HİLAL UĞRUNA' adlı oyunu izledi

Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri tarafından sergilenen “ÇANAKKALE 1915 BİR HİLAL UĞRUNA” adlı oyunu izledi.

En hayırlı açılış

En hayırlı açılış

.

Karamürsel’e tünel geçişli kavşak geliyor

Karamürsel’e tünel geçişli kavşak geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karamürsel kent meydanını tünel geçişli kavşakla birleştirecek.

Memur-Sen 1 Mayıs’ı Kocaeli’de kutlayacak

Memur-Sen 1 Mayıs’ı Kocaeli’de kutlayacak

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ