19 Haziran 2018 Salı 05:32
 
  • 4,710 TL

  • 5,480 TL

  • 195,00 TL

  • 93.043

Öncekiler Sonrakiler

TEPKİLER SÜRÜYOR

Tepkiler sürüyor
01 Ekim 2017 Pazar 16:20

.

TSK'da yayınlanan emirle askerlerin Göktürk alfabesiyle yazılmış TÜRK ibareli armaları kullanmaları yasaklandığı iddia edildi.

Askerlerin özellikle görev ve operasyona giderken omuzlarına taktığı üzerinde Göktürk alfabesiyle TÜRK yazılmış armaları kullanmasının engellenmek istemesi rahatsızlık yarattı.Yayınlanan emirde, "Yapılan kontroller sonucunda askerlerin kıyafetlerinde yönetmeliğe aykırı arma ve teçhizatlara rastladığı belirtilirken Göktürkçe armalara" özellikle  vurgu yapılması dikkat çekti.Bu kararın medya ya yansımasının ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanı Hüseyin Güllü, yazılı bir açıklama yayınlayarak  alınan kararı prostesto etti.

 


GÜLLÜ mesajında şu görüşlere yer verdi;

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından alınan kararla Mehmetçik üniformasında gururla taşıdığı TÜRK yazılı ve Bozkurt sembollü apoletleri kullanamayacaktır. İşin acı tarafı; bu kararın TÜRK simgelerinden ve TÜRK adından rahatsız olan sözde bu milletin vekilleri ve ayrılıkçıların şikayetleri üzerine alınmış olmasıdır.TÜRK Kara Kuvvetleri armasında M.Ö. 209 yazmakta olup bu ordunun TÜRK'ün göz bebeği olduğunu tüm cihan bilmekte ve kabul etmektedir. Şanlı TÜRK ordusunun asil üniformasında TÜRK'ün simgesinin olmasından rahatsız olanların TÜRK milleti hakkındaki düşüncelerini biliyoruz, Türkiye Cumhuriyeti hakkındaki emellerinin de farkındayız. Ancak emellerine ulaşmalarının mümkün olmadığını kendilerine bir kez daha hatırlatıyor ve ikaz ediyoruz.


TSK'de bu amblemlerin kullanımının yasaklanması kararı, malum siyasi partinin bir vekili tarafından TBMM gündemine getirilmesi sonrasında alınmıştır. Malum parti Milli Savunma Bakanımız’a aşağıdaki soruları sormuştur:


1 - Aşırı milliyetçi grupların kullandığı arma ve sembollerin kolluk kuvvetleri arasında yaygın şekilde kullanımının sebebi nedir?


2-TSK personelinin ideolojik sembol, bayrak ve işaretlerin kullanımı serbest midir?


Verilmesi gereken cevabı biz veriyoruz:


Onlar aşırı milliyetçi grupların kullandığı arma ve semboller değil; yüzyıllardır TÜRK Milleti’nin sembolü olan Bozkurt ve tarihte TÜRK adını ilk kullanan devlet olan Göktürk Devleti’nin alfabesi ile yazılmış TÜRK yazısıdır. Yıllardır uydurma bir dili ana dilleri olarak görüp bu dilin kamuda kullanımı için yaygara koparanların TÜRK'ün devletinde, TÜRK'ün ana dilinden ve sembolünden rahatsız olması manidardır. Ayrıca TSK personeli dediğiniz Mehmetçiklerin TÜRK milletinin sembol, bayrak ve işaretlerini kullanmasından daha doğal ne olabilir?

Mehmetçik bu simgeleri kullanmaktan gurur, TÜRK milleti de Mehmetçik’i ile onur duyar.


Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanlığı olarak alınan bu kararı kınıyor, tüm vatandaşlarımızı TÜRK'ten ve TÜRKÇÜLÜK’TEN rahatsız olanlara göre ideolojik ve ırkçı; bize göre gurur ve onur vesilesi sembol, bayrak ve yazıları daha çok kullanmaya davet ediyoruz.


▪ Kocaeli Yerleşkemiz Atsız Kültür Evi’nde Göktürk alfabesi ile yazılmış TÜRK yazıları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.


Bu haber 855 defa okundu

DİĞER HABERLER

İYİ Parti, yarın ki mitinge hazırlanıyor

İYİ Parti, yarın ki mitinge hazırlanıyor

..

Şeker gibi bayram ziyareti

Şeker gibi bayram ziyareti

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 12 köy ziyaret ederek, vatandaşların bayramlarını kutladı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli İtfaiyesi KOSKEM cankurtaranları, bayram tatili boyunca Kocaeli sahillerinde 53 vatandaşı kurtardı.

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

İzmit Belediyesi’nce köylülere koyun yetiştiriciliği eğitimleri veriliyor.

“İmar Barışı” bilgilendirmesi yapıldı

“İmar Barışı” bilgilendirmesi yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dilovası ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda “İmar Barışı” düzenlemesi hakkında bilgilendirme yapıldı

Kocaeli AFAD’dan farkındalık eğitimleri

Kocaeli AFAD’dan farkındalık eğitimleri

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, son iki ay içerisinde 27 işyerinde 2 bin 291 çalışana afet farkındalık eğitimi verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET