17 Ekim 2017 Salı 12:44
 
  • 3,658 TL

  • 4,306 TL

  • 152,53 TL

  • 107.342

Öncekiler Sonrakiler

TEPKİLER SÜRÜYOR

Tepkiler sürüyor
01 Ekim 2017 Pazar 16:20

.

TSK'da yayınlanan emirle askerlerin Göktürk alfabesiyle yazılmış TÜRK ibareli armaları kullanmaları yasaklandığı iddia edildi.

Askerlerin özellikle görev ve operasyona giderken omuzlarına taktığı üzerinde Göktürk alfabesiyle TÜRK yazılmış armaları kullanmasının engellenmek istemesi rahatsızlık yarattı.Yayınlanan emirde, "Yapılan kontroller sonucunda askerlerin kıyafetlerinde yönetmeliğe aykırı arma ve teçhizatlara rastladığı belirtilirken Göktürkçe armalara" özellikle  vurgu yapılması dikkat çekti.Bu kararın medya ya yansımasının ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanı Hüseyin Güllü, yazılı bir açıklama yayınlayarak  alınan kararı prostesto etti.

 


GÜLLÜ mesajında şu görüşlere yer verdi;

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından alınan kararla Mehmetçik üniformasında gururla taşıdığı TÜRK yazılı ve Bozkurt sembollü apoletleri kullanamayacaktır. İşin acı tarafı; bu kararın TÜRK simgelerinden ve TÜRK adından rahatsız olan sözde bu milletin vekilleri ve ayrılıkçıların şikayetleri üzerine alınmış olmasıdır.TÜRK Kara Kuvvetleri armasında M.Ö. 209 yazmakta olup bu ordunun TÜRK'ün göz bebeği olduğunu tüm cihan bilmekte ve kabul etmektedir. Şanlı TÜRK ordusunun asil üniformasında TÜRK'ün simgesinin olmasından rahatsız olanların TÜRK milleti hakkındaki düşüncelerini biliyoruz, Türkiye Cumhuriyeti hakkındaki emellerinin de farkındayız. Ancak emellerine ulaşmalarının mümkün olmadığını kendilerine bir kez daha hatırlatıyor ve ikaz ediyoruz.


TSK'de bu amblemlerin kullanımının yasaklanması kararı, malum siyasi partinin bir vekili tarafından TBMM gündemine getirilmesi sonrasında alınmıştır. Malum parti Milli Savunma Bakanımız’a aşağıdaki soruları sormuştur:


1 - Aşırı milliyetçi grupların kullandığı arma ve sembollerin kolluk kuvvetleri arasında yaygın şekilde kullanımının sebebi nedir?


2-TSK personelinin ideolojik sembol, bayrak ve işaretlerin kullanımı serbest midir?


Verilmesi gereken cevabı biz veriyoruz:


Onlar aşırı milliyetçi grupların kullandığı arma ve semboller değil; yüzyıllardır TÜRK Milleti’nin sembolü olan Bozkurt ve tarihte TÜRK adını ilk kullanan devlet olan Göktürk Devleti’nin alfabesi ile yazılmış TÜRK yazısıdır. Yıllardır uydurma bir dili ana dilleri olarak görüp bu dilin kamuda kullanımı için yaygara koparanların TÜRK'ün devletinde, TÜRK'ün ana dilinden ve sembolünden rahatsız olması manidardır. Ayrıca TSK personeli dediğiniz Mehmetçiklerin TÜRK milletinin sembol, bayrak ve işaretlerini kullanmasından daha doğal ne olabilir?

Mehmetçik bu simgeleri kullanmaktan gurur, TÜRK milleti de Mehmetçik’i ile onur duyar.


Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanlığı olarak alınan bu kararı kınıyor, tüm vatandaşlarımızı TÜRK'ten ve TÜRKÇÜLÜK’TEN rahatsız olanlara göre ideolojik ve ırkçı; bize göre gurur ve onur vesilesi sembol, bayrak ve yazıları daha çok kullanmaya davet ediyoruz.


▪ Kocaeli Yerleşkemiz Atsız Kültür Evi’nde Göktürk alfabesi ile yazılmış TÜRK yazıları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.


Bu haber 674 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhuriyet Koşusu için başvurular sürüyor

Cumhuriyet Koşusu için başvurular sürüyor

.Başvuru süresi 27 Ekim Cuma günü sona erecek.

Acil kan aranıyor

Acil kan aranıyor

.

Acı haber peş peşe geldi

Acı haber peş peşe geldi

Zap'ta şehit sayısı yükseldi.

Türkiye'de bir ilk daha Kartepe'de

Türkiye'de bir ilk daha Kartepe'de

Kartepe’nin doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak ve doğa turizmini desteklemek amacıyla hazırlanan Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi, aynı zamanda ekoturizm alanı ilan edilen bir proje olma özelliğini de taşıyan ilk yer.

İMO’da Bilirkişilik Temel Eğitimleri Başlıyor

İMO’da Bilirkişilik Temel Eğitimleri Başlıyor

Kocaeli’de Bilirkişi Temel Eğitimleri’ne yetkili kurum olarak ev sahipliği yapacak olan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi birinci dönem eğitimlerini 26-27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde yapacak.

SEDAŞ' tan önemli duyuru

SEDAŞ' tan önemli duyuru

SEDAŞ “2013 Mart Ayı Sonrası” Geçiş DönemindeSayacını, Kendi Satın Alıp Kullananlara ( SEDAŞ Kayıtlarında Müşteri Mülkiyetinde Görünen Sayaçların) Bedelini Ödeyecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ