Öncekiler Sonrakiler

TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Tüm hazırlıklar tamamlandı
03 Eylül 2018 Pazartesi 11:50

KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 17 Eylül’de başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve yaklaşık 15 yıldır kente halk eğitim konusunda ücretsiz hizmet veren KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak. KO-MEK yeni dönemde, 326 branşı ve 43 eğitim merkezi ile eğitimin hizmetinde olmaya devam edecek.
 
Başvurular devam ediyor
Yeni eğitim döneminde KO-MEK kurslarından faydalanmak isteyen vatandaşlar, KO-MEK’in www.komek.org resmi internet sitesinden başvuru yaparak, istedikleri bir branşta ücretsiz eğitim alma olanağını bulabilir.
 
Yeni eğitim dönemi için herşey hazır
Yeni eğitim dönemi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda KO-MEK eğitmenleri yaz boyunca bir araya gelerek yeni eğitim döneminin ders ve yıllık planlarını hazırladı. KO-MEK usta öğreticileri, kursiyerlerine daha kaliteli ve verimli bir eğitim vermek ve aynı zamanda kendi eksikliklerini belirlemek amacıyla modül anlatımı yaptı. El ve Makine Nakışı, Dekoratif Ev Tekstili, Dekoratif El Sanatları, Giyim-Üretim Teknolojileri, Ebru Sanatı, Ahşap Boyama, Muhasebe ve Finansman, Yabancı Diller, Resim, Kur’an-ı Kerim, Bilişim Teknolojileri, Diksiyon ve Osmanlıca, Aile ve Çocuk Gelişimi, Çocuk Oyun Odaları, Takı Tasarımı, Tiyatro ve Drama, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Müzik, Filografi (Çivi Sanatı), Kaynakçılık, İşaret Dili ve Fotoğraf Çekimi branşlarının zümreleri gerçekleştirildi.
 
Kurs merkezleri hazırlandı
Bunun yanı sıra kurs merkezlerinde tadilat çalışmaları yapıldı. 12 ilçedeki 43 kurs merkezinde boya - badana işleri, tadilat, onarım ile su ve elektrik aksamlarında tadilat çalışmaları gerçekleştirildi.
 
Yaz ayları KO-MEK’TE dolu dolu geçti
KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ancak bu yıl ilk kez gerçekleştirilen yeni bir uygulama ile KO-MEK’te yaz aylarında dersler devam etti. Yaz boyunca bu kurs merkezleri 326 branşta ücretsiz eğitim verdi.


Bu haber 478 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ