17 Haziran 2019 Pazartesi 07:06
 
Öncekiler Sonrakiler

TÜPRAŞ,GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLİYOR

Tüpraş,Girişimcileri destekliyor
08 Ekim 2018 Pazartesi 14:27

.

Türkiye enerji sektörününlideri Tüpraş, girişimcilik ekosistemi ile entegrasyon çalışmaları kapsamında2018 ‘Yeni Fikirler Yeni İşler’ Hızlandırma Programı’nın stratejik partnerioldu.

Tüpraş’ın, kurum içigirişimcilik çalışmalarını sürdürürken girişimcilik ekosistemini ve yenilikçifikirleri de desteklemeye devam ettiğini belirten Tüpraş Yatırımlarve Planlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Zağra, “Tecrübelerimizleerken aşama girişimcilere destek olarak sektörün ve ekosistemin gelişiminekatkı sağlamayı hedefliyoruz. ‘Yeni Fikirler Yeni İşler’ stratejik ortaklığımızkapsamında, fikirlerin girişime dönüşme süreçlerini takip ederek girişimcilerleberaber eğitim programlarına katıldık ve girişimcilere mentorluk desteğiverdik. Tüm seçim aşamalarında da aktif olarak yer aldık. Programın, işbirliğiyapabileceğimiz ve ekosisteme de önemli katkılar sağlayacak girişimciler kazandıracağınainanıyoruz” dedi.

YFYİ:Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji odaklı girişimcilik programı

ODTÜ TEKNOKENT tarafından düzenlenen “Yeni FikirlerYeni İşler’ (YFYİ) Hızlandırma Programı” Türkiye’nin ilk ve en büyük teknolojiodaklı girişimcilik programı. YFYİ, bugüne kadar 200’den fazla iş fikrininticarileşmesi ve 1000 yeni istihdamın yaratılmasına katkı sağladı. Lisans,yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlarının yanı sıra, 0-36 ay teknolojişirketleri de YFYİ sürecine dahil olabiliyor.

Bu yıl 14.’sü gerçekleşen “YeniFikirler Yeni İşler’ Hızlandırma Programı”nda 55 girişimci ekip yer aldı. Girişimcilere1000 saatin üzerinde eğitim ve mentorluk hizmeti sunuldu. Girişimci ekipler,eğitim ve mentorluk hizmetleriyle olgunlaştırdıkları çözümlerini 5 Eylül’degerçekleşen yarı finalde sundular ve 22 ekip Sunum Günü (Demo Day) etkinliğinekatılmaya hak kazandı. Sunum Günü etkinliğinde ise girişimciler, yenilikçifikir ve çözümlerini üç dakikalık sunumlar halinde katılımcılara tanıttılar.

TüpraşÖzel Ödülü HERA ve SENSGREEN projelerine

Etkinlikte Tüpraş ÖzelÖdülleri iki girişimci takıma verildi. Levent Zağra; Tüpraş özel ödüllerinisanal gerçeklik bazlı kişilik analizi uygulaması üzerine çalışan HERA ilebinalarda enerji verimliliği ve kişilerin konforu üzerinde çalışan Sensgreenekibine takdim etti.

 

 

Bu haber 414 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ