19 Eylül 2018 Çarşamba 20:39
 
  • 6,278 TL

  • 7,342 TL

  • 242,09 TL

  • 96.604

Öncekiler Sonrakiler

TÜPRAŞ 14. BRİÇ FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİ

Tüpraş 14. Briç Festivali Gerçekleşti
03 Nisan 2018 Salı 09:47

.

Ülkemiz ve uluslararası briç camiasında nitelikli etkinlikler arasına girerek; 8 kategoride, 322 sporcunun katılımıyla heyecanlı karşılaşmalara sahne olan; Tüpraş Briç Festivali’nin 14’üncüsü, Tüpraş ve Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü işbirliği ile gerçekleşti.

 

30 Mart Cuma günü 28 Takım 112 oyuncunun katılımlı Board-A-Match ile başlayan,  Tüpraş 14. Briç Festivali, Cumartesi ve Pazar Günleri 81 masa ve 161 çift ile devam etti. 1 Nisan 2018 Pazar günü düzenlenen seremoni ile son bulan festivale 24 kentten 322 Sporcu katıldı. Festivale Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda milli sporcu da katılarak yarışırken, Ülkemizin çeşitli üniversitelerinden gelen 38 üniversite öğrencisi de yardımcı hakem ve yarışmacı olarak festivalde yer aldı.

 

Seremoniye katılan Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Serdar Kemaloğlu, 14 yıldır yapılan Tüpraş Briç Festivaline katılımlarından dolayı briç sporcularına teşekkür ederek, “Briç sporunun gelişimi için önümüzdeki yıllarda da gerekli desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. Festivale katılan sporcuların ağırlanması ve organizasyona desteği nedeniyle Tüpraş’a teşekkür eden Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, “Tüpraş Briç Festivali Federasyonun yarışma takviminde en önemli ayaklardan biri haline gelmiştir. Her yıl katılımcı sayısı ve çeşitliliği artmaktadır.” dedi.

 

Turnuvanın teknik sorumluluğunu geçen yıllarda olduğu gibi Baş Direktör Rahmi İyilikçi üstlenirken, skorizasyon Güray Sevim, Özkan Yurtsever ve Ünsel Alp Ünlüoğlu tarafından yürütüldü.

 

Tüpraş 14. Briç Festivalinde, Final A birinciliğini İsmail Kandemir, Sevil Nuhoğlu; ikinciliğini Levent İmamoğlu, Süleyman Kolata; üçüncülüğünü Yavuz Ferah, Ali Buğdacı; Final B birinciliğini Mustafa Erdoğan, Cevdet Çakır; ikinciliğini Afşar Onat Aydınhan, Berke Bıçak; üçüncülüğünü Özden Emine Baştuğ ve hakan Baynazoğlu çiftleri kazandı.

 

Senyör birinciliğini Metin Kaymaz, Mehmet Yanduman; Karışık birinciliğini  Serhat Özer Paksoy, Tuğba Ersin; Tüpraş birinciliğini Nami Yılmaz, Zeki Adamey;  Gençler birinciliğini Levent Nedim İnan, Cem Yiğit Aga; Kadınlar birinciliğini ise Ayşe Tuna Elmas ve Hatice Özgür çiftleri kazandı. 

 

Board A Match birinciliğini Nafiz Zorlu, Ali Uçar, Erdinç Erbil, İlker Ayaz, ikinciliğini Fikret Kök, Hasan Görmüş, Mustafa Erdoğan, Cevdet Çakır, üçüncülüğünü ise Ramazan Burak Başkan, Sinan Tatlıcıoğlu, Mehmet Faik Kuran ve Hakan Bahçeci takımları kazandı.



 
Bu haber 241 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı

.

Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

 Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

.

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

Emek Partisi, 3. Havalimanı işçilerinin 24'ünün tutuklamasına dair açıklama yaptı.

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Karabaş Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti.

Dikkat!ALES başvuruları başladı

Dikkat!ALES başvuruları başladı

.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü İllere göre Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 verilerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET