22 Ocak 2018 Pazartesi 19:14
 
  • 3,783 TL

  • 4,633 TL

  • 162,58 TL

  • 117.235

Öncekiler Sonrakiler

TÜRK EĞİTİM SEN'DE YAŞAR ŞANLI GÜVEN TAZELEDİ

Türk Eğitim Sen'de Yaşar Şanlı güven tazeledi
12 Kasım 2017 Pazar 14:30

.

Türk Kamu Sen'e bağlı Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 nolu şubesi'nin 6'ıncı olağan genel kurulu  KOTO Beytül Kebap Restourant'ta gerçekleştirildi.


Mevcut başkan Yaşar Şanlı tek aday olduğu kongrede güven tazelerken  7 yönetim kurulu, 5 denetleme kurulu ve 5 disiplin kurulu üyesi seçildi.


ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ


Kongrede ilk olarak konuşan Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı “Bir acayip döneme şahit oluyoruz. Kavram kargaşaları, değer yozlaşmaları, kısır çekişmeler, baskı ve şantaj odaları, vaatler, vaatlere peşkeş çekilen kişilikler, ucube mülakatlar, yaralanan vicdanlar, ucuza tüketilen kul hakları ve paramparça, iğdiş iğdiş edilmiş eğitim davamız. Zor günlerden geçiyoruz; zorun altından kalkmanın mücadelesini veriyoruz. Beka meselemiz olarak gördüğümüz eğitim davamızın; sendikamsı yapının bitmez tükenmez tamahkârlığı ve yandaşlığı sebebiyle tatsız, tuzsuz, ehliyetsiz ve liyakatsiz; sürekli değişen sistem kargaşası sebebiyle de kimliksiz, tarihsiz, ruhsuz, rotasız hale gelmesine dayanamıyoruz. Siyaset kapı kulluğu, makam mansıp işportacılığı, insanî zaaflar üzerinden sayısal boncuk dizme ameliyesi midir? STK adı altında terör örgütü kutsayıcılığı, din iman pazarlamacılığı, etnik ve bölgesel kavga fırsatçılığı mıdır? Sendikacılık; 5 milyonu ilgilendiren toplu sözleşme masalarında "Kapalıyız-Açığız deme adına başrol oyunculuğu", ya da buçuklara milyonları mecbur etme beceriksizliği midir? Elbette ki hayır, sendikacılık bu milletin geleceğine ışık tutma çalışmasıdır. Sendikacılık, milli birlik ve beraberliğin teminatı olma, çalışanlarının sorunlarını önceliğe alma ve vicdanî sorumlulukla mücadele ederek çocuklarımıza onuru miras bırakma işidir. Sendikacılık; Hakk’ın, haklının, ezilenin, sömürü/enin, zulme uğrayan sesi, merhemi, umudu ve tesellisi olma niyetidir, çabasıdır ve başarısıdır.Sendikacılık mülkte adalet, kamuda liyakat ve devlete sadakat mücadelesinin mutlak iradesi, her türlü haksızlığa, hukuksuzluğa, ahlaksızlığa, dayatmaya ve baskıya karşı Hakkı tutup kaldırmanın vicdanıdır.  Bu sebepledir ki, 4 yılda 8896 kurum ziyareti, 197 basın açıklaması, onlarca eylem, 229 idareci ziyareti, yüzlerce kazanılan dava ile her dem yeniden doğan bir yönetimle karşınızdayız. Bu sebepledir ki kurslarıyla, seminerleriyle, piknik ve 'iftarlarıyla, gezileri ve etkinlikleriyle sayısı 4000'i bulan samimi ve sevgi dolu kocaman bir aileyiz. Ve her türlü kirli oyuna, baskı ve şantaja rağmen, dik duruşları ve doğru tercihleri dolayısıyla tüm üyelerimize huzurlarınızda bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız! İyi ki eğilmeyen, bükülmeyen, korkmayan ve usanmayan o yüreklerini: var. Sizlerle aynı yolda yürüyor olmaktan dolayı ne kadar bahtiyarız, bilemezsiniz”Yönetim Kururulu


Yaşar Şanlı, Feyzullah Divli, Recep İmamoğlu, Murat Olgun, Yalçın Kanyılmaz, Yaşar Tokay, Mete Domaç


Denetleme Kurulu


Süleyman Pekin, Salih Karabey, Adem Ellialtıoğlu, Mustafa Atalay, Mevlüt Belen


Disiplin Kurulu (Asil):


Nizamettin İsaoğlu, Mustafa Kızmaz, Adnan Deniz, Tolga Bayur, Ali Rıza Güner

Bu haber 1194 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali, Halk gününde talepleri dinledi

Vali, Halk gününde talepleri dinledi

Vali Hüseyin Aksoy, Halk gününde vatandaşlarla bir araya gelerek, taleplerini dinledi.

Kocaeli Karslılar Derneği tanıtıldı

Kocaeli Karslılar Derneği tanıtıldı

Başkanlığını Ali Can Kazgan’ın yaptığı ve kısa adı KOCKAD olan Kocaeli Karslılar Derneği Luxor Garden Otel’de tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

SİSAD gönüllüleri arama kurtarma eğitimine katıldı

SİSAD gönüllüleri arama kurtarma eğitimine katıldı

Kısa adı SİSAD olan Sivil Savunma Derneği Kocaeli ilinde çalışmalarına hız verdi.

513 Litre Bitkisel Atık yağ toplandı

513 Litre Bitkisel Atık yağ toplandı

Kartepe'de 2017 yılında 513 litre atık yağ toplandı.

Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Kış Akademisi başlıyor

Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Kış Akademisi başlıyor

Kocaeli Bilim Merkezi’nde 7 yaş ve üzeri katılımcılar için “4.0 Mucit Dünyası Kış Akademisi” kodlama eğitimleri başlıyor

SEDAŞ Dijital dönüşüm ödülünü aldı

SEDAŞ Dijital dönüşüm ödülünü aldı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Oracle Enerji Zirvesi’nde ‘Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm’ Ödülünün sahibi oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET