24 Kasım 2017 Cuma 03:18
 
  • 3,920 TL

  • 4,646 TL

  • 162,95 TL

  • 105.026

Öncekiler Sonrakiler

TÜRK EĞİTİM SEN'DE YAŞAR ŞANLI GÜVEN TAZELEDİ

Türk Eğitim Sen'de Yaşar Şanlı güven tazeledi
12 Kasım 2017 Pazar 14:30

.

Türk Kamu Sen'e bağlı Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 nolu şubesi'nin 6'ıncı olağan genel kurulu  KOTO Beytül Kebap Restourant'ta gerçekleştirildi.


Mevcut başkan Yaşar Şanlı tek aday olduğu kongrede güven tazelerken  7 yönetim kurulu, 5 denetleme kurulu ve 5 disiplin kurulu üyesi seçildi.


ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ


Kongrede ilk olarak konuşan Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı “Bir acayip döneme şahit oluyoruz. Kavram kargaşaları, değer yozlaşmaları, kısır çekişmeler, baskı ve şantaj odaları, vaatler, vaatlere peşkeş çekilen kişilikler, ucube mülakatlar, yaralanan vicdanlar, ucuza tüketilen kul hakları ve paramparça, iğdiş iğdiş edilmiş eğitim davamız. Zor günlerden geçiyoruz; zorun altından kalkmanın mücadelesini veriyoruz. Beka meselemiz olarak gördüğümüz eğitim davamızın; sendikamsı yapının bitmez tükenmez tamahkârlığı ve yandaşlığı sebebiyle tatsız, tuzsuz, ehliyetsiz ve liyakatsiz; sürekli değişen sistem kargaşası sebebiyle de kimliksiz, tarihsiz, ruhsuz, rotasız hale gelmesine dayanamıyoruz. Siyaset kapı kulluğu, makam mansıp işportacılığı, insanî zaaflar üzerinden sayısal boncuk dizme ameliyesi midir? STK adı altında terör örgütü kutsayıcılığı, din iman pazarlamacılığı, etnik ve bölgesel kavga fırsatçılığı mıdır? Sendikacılık; 5 milyonu ilgilendiren toplu sözleşme masalarında "Kapalıyız-Açığız deme adına başrol oyunculuğu", ya da buçuklara milyonları mecbur etme beceriksizliği midir? Elbette ki hayır, sendikacılık bu milletin geleceğine ışık tutma çalışmasıdır. Sendikacılık, milli birlik ve beraberliğin teminatı olma, çalışanlarının sorunlarını önceliğe alma ve vicdanî sorumlulukla mücadele ederek çocuklarımıza onuru miras bırakma işidir. Sendikacılık; Hakk’ın, haklının, ezilenin, sömürü/enin, zulme uğrayan sesi, merhemi, umudu ve tesellisi olma niyetidir, çabasıdır ve başarısıdır.Sendikacılık mülkte adalet, kamuda liyakat ve devlete sadakat mücadelesinin mutlak iradesi, her türlü haksızlığa, hukuksuzluğa, ahlaksızlığa, dayatmaya ve baskıya karşı Hakkı tutup kaldırmanın vicdanıdır.  Bu sebepledir ki, 4 yılda 8896 kurum ziyareti, 197 basın açıklaması, onlarca eylem, 229 idareci ziyareti, yüzlerce kazanılan dava ile her dem yeniden doğan bir yönetimle karşınızdayız. Bu sebepledir ki kurslarıyla, seminerleriyle, piknik ve 'iftarlarıyla, gezileri ve etkinlikleriyle sayısı 4000'i bulan samimi ve sevgi dolu kocaman bir aileyiz. Ve her türlü kirli oyuna, baskı ve şantaja rağmen, dik duruşları ve doğru tercihleri dolayısıyla tüm üyelerimize huzurlarınızda bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız! İyi ki eğilmeyen, bükülmeyen, korkmayan ve usanmayan o yüreklerini: var. Sizlerle aynı yolda yürüyor olmaktan dolayı ne kadar bahtiyarız, bilemezsiniz”Yönetim Kururulu


Yaşar Şanlı, Feyzullah Divli, Recep İmamoğlu, Murat Olgun, Yalçın Kanyılmaz, Yaşar Tokay, Mete Domaç


Denetleme Kurulu


Süleyman Pekin, Salih Karabey, Adem Ellialtıoğlu, Mustafa Atalay, Mevlüt Belen


Disiplin Kurulu (Asil):


Nizamettin İsaoğlu, Mustafa Kızmaz, Adnan Deniz, Tolga Bayur, Ali Rıza Güner

Bu haber 1131 defa okundu

DİĞER HABERLER

öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı

öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı

.

Gazeteciler!!!

Gazeteciler!!!

.

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim Araştırma Hizmet Kalitesini Artırıyor.

4 uzman hekim daha göreve başladı

4 uzman hekim daha göreve başladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hekim Kadrosunu Genişletiyor.

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

'Alo Evlat Hattı' ekibi 112 yaşında ki Hanım Topal’ın doğum gününü unutmadı.

En hayırlı sergi İzmit'te

En hayırlı sergi İzmit'te

İzmit Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününü kapsamında Symbol AVM’de resim sergisi düzenlenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET