23 Mart 2019 Cumartesi 12:41
 
Öncekiler Sonrakiler

TÜRK OCAĞI’NDA RAMAZAN KURTOĞLU FIRTINASI

TÜRK OCAĞI’NDA RAMAZAN KURTOĞLU FIRTINASI
10 Mart 2018 Cumartesi 22:01

.

Televizyon tartışma programlarının ünlü ismi araştırmacı-yazar ve akademisyen Ramazan Kurtoğlu konuk olduğu İzmit Türk Ocağı’ndaki konferansında ilginç saptamalarda bulundu.

Türk Ocakları kocaeli şube başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen söyleşiye Selçuklu Düşünce kulübü başkanı Süleyman Pekin, Kmkb ve Yesevi Ocağı başkanı Eren Elmalı, Kamu-sen Başkanı Yaşar Şanlı Atatürkçü Düşünce derneği eski başkanları Taylan Katak, Yakup Gökçe ve Ocak üyeleri katıldı.

 “İzmir İktisat Kongresi’nden Günümüze Bakış” başlıklı sunumunda Kurtoğlu, Türk tarihinin son 1,5 asrında iki lider yetiştiğini; bunlardan birinin Sultan II.Abdülhamit ve diğerinin de Mustafa Kemal Atatürk olduğunu  ifadelendirdi.

Devlet adamlarının ne içip içmediğine değil millet faydasına yaptığı işlere bakılması gerektiğinin de altını çizdi.

Kendisinin dinî önder olarak Hz. Muhammed’i, millî önder olarak Sarı Paşa’yı örnek aldığını söyleyen Kurtoğlu; 57 İslam ülkesinin 35’inin fakirlikle boğuştuğunu, Yüce Allah’ın “oku” emrinin ıskalandığını ve Kur’an-ı Kerim’de yüzlerce defa geçen akletme konusuna duyarsız kaldığını dile getirdi.

Dünyanın öncü ülkelerinde haftada ortalama 11-12 saat kitap okunduğunu, Türkiye’deyse yılda sadece 6 saat kitap okunduğunu ve Türkiye’deki toplam kitap sayısı olan 17,5 milyon kitabın İngiltere’de sadece bir üniversite kütüphanesinde yer aldığını vurguladı.

Avrupa’daki İslamofobinin aslında "Türkofobi" olduğunun altını çizen Ramazan Kurtoğlu, bunun tarihî köklerinin Avrupa Hun hükümdarı Atilla’ya kadar dayandığını ve Ortadoğu’da oynanan oyunların da bunun bir devamı olduğunu beyan etti. Afrin’de yapılan operasyonun Münbiç ve Fırat’ın Doğusu olarak arkası gelmezse 10 yıl sonra bu terörize saldırıların Türkiye içinde karşılanmak mecburiyetinde kalınacağını, bu yüzden Türk Ordusu’nun Zeytin Dalı Harekâtına karşı çıkanların ya ahmak ya da hain olduklarını dile getirdi.

30 yıl içinde ‘dolar’ ve ‘avro’nun kalkacağını ve ‘bitcoin’ gibi var olan 12 bin çeşit sanal paradan birinin rezerv para olacağını öne süren Kurtoğlu, dünya üzerindeki tüm ekonominin tek bir merkezden yönetildiğini ve nasıl daha da acımasız bir anlayışla yönetileceğinin detaylarını aktardı.

Vatandaş olarak en doğru yatırımın altın olduğunu, bilhassa da uluslararası piyasalarda eşdeğerliliği bulunan gram altına yönelinmesinin doğru olacağının altını çizdi.


Dünyanın geleceğinde büyük yeri olacağı gözüken bor ve hidrojenin Türkiye’de büyük rezervlere sahip olduğunu seslendiren Kurtoğlu, beyaz altın elde ediniminde kullanılan paladyum isimli madenin çok önemli olduğunu ve Ege Bölgesi’nde ağırlıklı olarak bulunduğunu beyan etti. 2050’ye doğru dünyadaki tüm ekonomik anlayışın değişeceğini ve bu süreçte Türkiye’yi çok zor günlerin beklediğini, o yüzden toplumsal ayrılıkların ve ikiliklerin acilen önüne geçilmesinin elzemliğinin vurguladı.


Büyük şirketlerin tarım ve gıda alanında dünya insanlığına çok kötü süprizler hazırladığını ifade eden R.Kurdoğlu; tavuktan, nişasta bazlı şekerden ve geniyle oynanmış mısırdan uzak durulması gerektiğini söyledi.

Fare beyinleri üzerinde yapılan çalışmalarla farelerin beyinlerinin yarısının dondurulabildiğini ve gönderilen direktiflerle kalan yarısının yönlendirilebildiğini anlatan Kurdoğlu, bunun insanlar üzerinde uygulanmasıyla korkunç kurgulara ulaşılabileceğini ve her halükarda hem 80 milyonluk Türk halkının hem de 1 milyar 800 milyonluk İslam dünyasının aklını kullanmaktan başka bir çıkışı olmadığını dile getirdi.


FETÖ’den daha kötü teşekküllerin varlığına da işaret eden Dr. Ramazan Kurdoğlu, Allah’ın akletmek ve düşünmek gibi emirleriyle birlikte hep beraber Atatürk’ün açtığı bilim ve uygarlık yoluna dönülmesi gerekliliğini vurguladı. Bu konuda özellikle kadınlarımızın öncülük yapacağını ve Türk kadınının karakterinin de bunun için yeterli olduğunu tarihten örneklerle destekleyerek ekledi.
Bu haber 994 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ